11.04.2017, Miroslav Fuks

Velký třesk v realizačním týmu: Bílek s asistenty končí, nastupují Jinoch a Čuhel

Velký třesk v realizačním týmu: Bílek s asistenty končí, nastupují Jinoch a ČuhelV realizačním týmu FC Vysočina dnes došlo k velkému třesku. Klubové představenstvo s ohledem na výkony mužstva a postavení v tabulce poprvé v historii sáhlo k trenérské výměně v průběhu jarní části. Odvolalo hlavního trenéra Michala Bílka, jeho asistenta Jana Kameníka i kondičního trenéra Jana Budějského a místo nich jmenovalo generálního manažera pro první tým Josefa Jinocha a nové asistenty Petra Čuhela a Michala Kadlece.

 

Jihlavské angažmá Michala Bílka skončilo po sedmi měsících a 17 zápasech na lavičce FC Vysočina, v nichž jeho tým získal 15 bodů. V posledním kole Jihlava nezvládla důležitý duel na Bohemians. „Je mi to líto, ale nakonec jsme se rozhodli přistoupit k tomuto nepopulárnímu kroku. Naší snahou je pokusit se nějakým způsobem psychiku hráčů ještě zvednout a v závěrečných kolech zabojovat o záchranu nejvyšší soutěže,“ okomentoval Bílkovo odvolání majoritní vlastník klubu František Vaculík.

Josef Jinoch první tým FC Vysočina povede jako hlavní trenér a generální manažer v jedné osobě. Jeho asistenty byli jmenováni Petr Čuhel a Michal Kadlec, jenž zároveň skončí v pozici trenéra juniorského týmu. Post hlavního kouče tohoto týmu bude obsazen v nejbližší době.

Devětačtyřicetiletý Josef Jinoch je bývalým prvoligovým hráčem Slavie Praha, Českých Budějovic, Hradce Králové, Liberce, Příbrami a Bohemians. V nejvyšší soutěži celkem odehrál 180 utkání a zaznamenal 22 gólů. Fotbalový chlebíček vyzkoušel i v Japonsku. Plynule po skončení hráčské kariéry přešel do pozice manažerské. Jako sportovní ředitel působil ve Slavii, v Liberci a od září 2009 do června 2015 byl sportovním manažerem FC Vysočina. Je držitelem nejvyšší trenérské licence, tudíž na podzim 2014 Jihlavu oficiálně vedl v sedmi duelech jako hlavní kouč, když jím z licenčních důvodů nemohl být Roman Kučera. Na konci jara 2015 Jinoch neodolal vábení znovuzrozené Slavie Praha a přijal zde pozici sportovního ředitele. Z té však byl odvolán společně s koučem Uhrinem na konci srpna 2016. Nyní se do Jihlavy vrací s cílem odvrátit sestupovou hrozbu.

Dvaapadesátiletý Petr Čuhel má kořeny na Vysočině, neboť se narodil v Bystřici nad Pernštejnem a vyrůstal i s fotbalem začínal v Rovečné. V mládežnickém věku přestoupil do Zbrojovky Brno, v jejímž dresu v letech 1989 – 1991 nastoupil do 28 utkání nejvyšší soutěže a vstřelil jednu branku. Mimo vojny v Táboře později nastupoval v Prušánkách a v nižších soutěžích v Rakousku. Trenérskou kariéru zahájil v Mladé Boleslavi, kde byl dlouholetým asistentem Uhrina mladšího a zůstal tam i po jeho odchodu v létě 2007. Nechal si ho kouč Zajíc a po jeho brzkém odvolání i Ščasný. Když však na jaře 2008 z klubu odešel, byl to konec i pro Čuhela. Poté začal pracovat v Příbrami jako asistent Moralese. V květnu 2009 povýšil na pozici hlavního trenéra a na příbramské lavičce v pozici hlavního kouče vedl první 3 duely v nejvyšší soutěži. V létě 2009 zamířil zpět za trenérem Uhrinem do Mladé Boleslavi. Od června 2010 byl asistentem u několika trenérů v Brně, přičemž před jarní sezonou 2012 byl jmenován hlavním trenérem. V dubnu 2013 byl po 22 zápasech z lavičky Zbrojovky odvolán. V říjnu téhož roku se vrátil do Příbrami, kde jeho angažmá skončilo po 27 utkáních v září 2014. V létě 2015 znovu spojil své cesty s koučem Uhrinem a stal se jeho asistentem ve Slavii. Po Uhrinově odvolání na konci srpna 2015 Slavii vedl v jednom utkání jako hlavní kouč. S následným nástupem trenéra Šilhavého se však Čuhelovo slavistické působení ukončilo.

Čtyřicetiletý Michal Kadlec náleží mezi hráčské legendy FC Vysočina. Byl u prvního postupu do nejvyšší soutěže i proniknutí do semifinále národního poháru. V jihlavském dresu nastoupil do 227 duelů I. a II. ligy, v nichž zaznamenal 12 gólů. Po konci jihlavského angažmá hrál ve Žďáru nad Sázavou a ve Staré Říši. Zároveň zahájil trenérskou dráhu, kde se přes přípravku posunul až k juniorskému týmu. Ve druhé polovině podzimu 2014, kdy se prvního týmu ujala dvojice Jinoch – Kučera, zastával pozici asistenta trenéra.

  • fotogalerie z prvního tréninku fotbalistů FC Vysočina pod vedením nového trenérského tria - ZDE

Petr Čuhel v roli kouče Příbrami po utkání v Jihlavě

 
Aktuálně

Aleš Křeček: Nebyli jsme spokojení s výkonem v prvním poločase

Úvodní zimní prověrka FC Vysočina proti SK Líšeň nabídla dvě výrazně odlišné sestavy a též dva různé poločasové výkony. Jasně to dokládá pozápasové hodnocení z úst jihlavského kouče Aleše Křečka. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2021 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu