07.06.2017, Miroslav Fuks

Vedení FC Vysočina dozná výrazných změn

Vedení FC Vysočina dozná výrazných změnFC Vysočina Jihlava vstoupí do nového fotbalového ročníku, šestého v řadě mezi českou fotbalovou elitou, s výraznými změnami ve vedení klubu. Nejvyšší ředitelskou pozici po dvaceti letech opustí Ing. Zdeněk Tulis a na post sportovního ředitele klubu usedne staronové jméno v podobě Josefa Jinocha.

 

„Představenstvo klubu se rozhodlo dát řízení FC Vysočina nový impuls. S ohledem na skončenou sezónou, která sice skončila kýženou záchranou, ale nelze ji hodnotit jako úspěšnou, přistoupilo ke korekcím ve složení klubového managementu. Post výkonného ředitele klubu od 1. července obsadí dvaatřicetiletý Jan Staněk. Dosavadní ředitel Zdeněk Tulis bude v FC Vysočina nadále angažovaný na významné manažerské pozici a zároveň bude vykonávat funkci předsedy dozorčí rady společnosti. Na postu sportovního ředitele klubu ukončí své působení Milan Bokša, přičemž jej v této roli nahradí Josef Jinoch. Navržená jmenování ještě musí schválit nejbližší zasedání valné hromady klubu,“ uvedl Miroslav Fuks, tiskový mluvčí FC Vysočina, jenž dále doplnil: „Vedení klubu se v současné době intenzivně zabývá obsazením trenérských postů u prvního týmu. Probíhají jednání a tato otázka zatím není vyřešená.“

Mgr. Jan Staněk, LL.M. dosud působil v pražské advokátní kanceláři KŠD LEGAL, která je českým leaderem na poli sportovního práva a zastupuje řadu sportovců, sportovních klubů a svazů. Od počátku své právní praxe se zaměřuje především na řešení sporů a arbitráží a trestní právo. Je však také velmi aktivní ve sportovním a zejména pak ve fotbalovém prostředí, když byl doposud členem disciplinární komise Ligové fotbalové asociace (dříve disciplinární komise FAČR pro I. a II. ligu). Dále je členem disciplinární komise Autoklubu ČR a občasně přednáší sportovní právo na Právnické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Pochází z Hradce Králové. Právnické vzdělání získal v roce 2009 na Právnické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci a v roce 2016 získal titul LL.M. na Nottingham Trent University.

Devětačtyřicetiletý Josef Jinoch je bývalým prvoligovým hráčem Slavie Praha, Českých Budějovic, Hradce Králové, Liberce, Příbrami a Bohemians. V nejvyšší soutěži celkem odehrál 180 utkání a zaznamenal 22 gólů. Fotbalový chlebíček vyzkoušel i v Japonsku. Plynule po skončení hráčské kariéry přešel do pozice manažerské. Jako sportovní ředitel působil ve Slavii, v Liberci a od září 2009 do června 2015 byl sportovním manažerem FC Vysočina. Je držitelem nejvyšší trenérské licence, tudíž na podzim 2014 Jihlavu oficiálně vedl v sedmi duelech jako hlavní kouč, když jím z licenčních důvodů nemohl být Roman Kučera. Na konci jara 2015 Jinoch neodolal nabídce Slavie Praha, klubu svého srdce, a přijal zde pozici sportovního ředitele. Z té však byl odvolán společně s koučem Uhrinem na konci srpna 2016. V polovině dubna letošního roku se do Jihlavy vrátil s úkolem odvrátit hrozící sestup. V roli generálního manažera prvního týmu se mu to podařilo a nyní byl opětovně jmenován sportovním ředitelem FC Vysočina.

 
Aktuálně

Souhrn základních hráčských statistik za ročník 2023/24

Přinášíme vám základní statistiky hráčů FC Vysočina za skončeným soutěžním ročníkem 2023/24 ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE a MOL Cupu. Jde o bilanci za 30 druholigových a 3 pohárové zápasy. Jihlava do něj nasadila celkem 29 fotbalistů s aktuálním věkovým průměrem pouhých 23 let. Z toho hned 16 odchovanců klubu! Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu