02.12.2019, Miroslav Fuks

Valentová: Naše hra je založená na totálním útočném fotbale

Valentová: Naše hra je založená na totálním útočném fotbaleŽenský fotbal v Jihlavě prožívá úspěšný restart. Obnovený tým FC Vysočina, který doslova proletěl minulým ročníkem Divize, má za sebou velmi úspěšný podzim jak v Moravskoslezské lize, tak i v Českém poháru. Po skončení sezóny jsme si povídali s trenérkou Kateřinou Valentovou.

 

Jste spokojená s konečným podzimním umístěním a dosaženým bodovým ziskem?
Celkové 3. místo se ztrátou 5 bodů na první Zlín s bilancí 5 výher, 1 remíza a 2 prohry jsou po podzimu milým překvapením. To, co nás však těší ze všeho nejvíce, je herní projev. Krom zápasu se Zlínem jsme všechny soupeře přehrávaly se značným rozdílem. Holky poctivě přistupují jak k tréninkům, tak k zápasům a herní progres, který každý půlrok udělají, je jim odměnou. Fotbalem se každá jednotlivě neuvěřitelně baví a pak je radost sledovat, co na hřišti předvádějí. Stejně tak je radost tento tým trénovat.

Nakolik Vás uspokojila předváděná hra týmu? Podařilo se Vám do ní přenést prvky z tréninkového procesu?
Naše herní pojetí je založené na totálním útočném fotbale, na což se v tréninku pravidelně zaměřujeme. Plynou z toho chyby v obranné fázi, hodně gólů dostáváme, ale gólové akce si vytváříme v obrovském počtu a většinou z nich dokážeme vytěžit více gólů než soupeřky. :-) Zápasy se spoustou branek baví fanoušky i samotné hráčky. Trénink je zaměřený hodně na koncovku, která se pomalu ale jistě zlepšuje, a na rychlost, techniku a kombinaci. Vše hráčky v zápasech využívají v plné míře. Na druhou stranu máme dlouhodobý problém s důrazem a agresivitou. Pokud na nás soupeř vlétne důrazně v soubojích, máme vždy problém. Tento prvek stále holkám zdůrazňujeme, přesto se projevuje po malých krůčcích. Ve vyšší lize bychom se s „baletím“ fotbalem těžko prosazovaly.

Tato liga pro vás byla vlastně nová. Šly jste do neznáma nebo soutěž Vaše očekávání splnila?
Jako nováček jsme do Moravskoslezské ligy vstupovaly s velkou neznámou, ale s plánem nabírat zápasové zkušenosti a pokusit se prezentovat technickým fotbalem. Tento aspekt z našeho hlediska měl přednost před výsledky. Podzimní sezóna nakonec nad očekávání splnila vše - líbivý fotbal i bodový zisk.

Budete se na jaře pokoušet o postup do II. ligy?
Otázka postupu závisí na tom, zda na jaře navážeme na podzimní výkony a zvládneme všechny zápasy. V silách týmu to rozhodně je. Vyrovnanější a těžší zápasy v druhé lize by byly v jistých ohledech přínosem, nicméně postup není prioritou. Holky se potřebují pořádně „okopat“ v nynější lize.

Který ligový duel se týmu nejvíce vydařil? A který naopak?
Na podzim se nám vyhnula zranění, k dispozici jsme měly pravidelně celý kádr. Základní sestava se ustálila a sehrála tak, že všechny zápasy odehrála s vyrovnanou výkonností. Částečné výpadky byly v rámci poločasů. Zbytečně jsme remizovaly proti Novým Sadům, kde jsme promrhaly poločasové dvoubrankové vedení. Výsledkově se nevydařil duel v Hodoníně, kde jsme naprosto vyhořely v koncovce, přestože herně to byl opět nadstandardní zápas, a zápas se Zlínem, který jako nováček předvádí dobré výkony a kterému jsme nedokázaly po dlouhé sérii vstřelit ani jednu branku. Nejvydařenější utkání byly s Havířovem, který na svém hřišti s námi utrpěl porážku po třech letech, a zápasy se Vsetínem a Vítkovicemi, v kterých jsme otáčely nepříznivé skóre.

Jak jste spokojená s vystoupením v Českém poháru žen?
Možnost zahrát si ženský pohár pro nás znamenala navýšení počtu podzimních zápasů z 8 ligových na 12 celkových, zahrát si pro změnu proti klubům z Čech a hlavně mít možnost zápasové konfrontace s týmy z vyšších lig. Postup přes divizní Sázavu a Bohemians jsme si pohlídaly, druholigové Čáslavi jsme nedaly šanci a mohly tak přivítat na svém hřišti prvoligovou Plzeň. Tento zápas měly holky i přes vysokou prohru za odměnu za skvělý podzim. Ze zápasu s týmem patřící pravidelně do TOP ligové čtyřky s několika reprezentantkami si odnesly obrovské zkušenosti, které nám stále chybí a které náš mladinký tým do budoucna potřebuje nabrat.

Vypadly jste s prvoligovou Plzní. V jakých ohledech vás favorit nejvíce předčil?
V zápase s Plzní jsme neměly v úmyslu urputně bránit co nejlepší výsledek. Chtěly jsme se prezentovat odvážným kombinačním fotbalem v otevřeném boji i za cenu hrozícího debaklu. To se nakonec výsledkově bohužel potvrdilo, přesto holky podaly sympatický výkon s několika povedenými akcemi potvrzený nádherným gólem. Plzeň byla ve všech herních dovednostech někde jinde. To je realita u nejlepších ženských týmů. Je to ale taky důvod pro naše holky pokračovat dále v poctivé práci a těmto týmům se přiblížit.

Které hráčky na podzim patřily k oporám mužstva? Které hráčky učinily největší výkonnostní skok?
Tentokrát nebudu jmenovat jednotlivě, musela bych zmínit všechny, protože holky sehrály všechny zápasy týmově na jedničku. Osa tým táhne, náhradnice trpělivě čekají na šanci a tým kvalitně doplňují. Obrovské pokroky a největší radost nám udělala před rokem a půl s fotbalem začínající Adéla Baráková. Ta se tvrdou prací na trénincích vypracovala v plnohodnotnou členku kádru. Velké výkonnostní pokroky dělá s trenérkou Lenkou Pojeznou také brankářka Nela Šefčíková, která se v nouzi přesunula do brány z pole. Ještě zmíním v létě nově příchozí Zuzku Polákovou, která skvěle zapadla to týmu a ihned se prostřílela k 15 gólům.

Podzimní statistiky hráček:

Odehrané zápasy: 12 – Šefčíková, Paulíčková, Fatrdlová, Šanderová, Soukupová, Poláková, 11 – Jůzlová, Lavičková, Macháčková, Petrašová, 9 – Kadlecová, Baráková, Kutlvašrová, 8 – Kozinová, 7 – Stibůrková, 6 – Jelínková, 4 – Šerá.

Vstřelené branky: 15 – Poláková, 11 – Fatrdlová, 9 – Šanderová, 6 – Macháčková, 4 – Stibůrková, 3 – Paulíčková, 2 – Petrašová, 1 – Baráková, Kadlecová, Jůzlová, Soukupová.

 
Aktuálně

Vysočina si poradila s dalším třetiligovým soupeřem - Viktorií Žižkov

Fotbalisté FC Vysočina ovládli i druhý zimní přípravný duel. Znovu změřili síly s účastníkem ČFL a zvítězili rozdílem třídy bez inkasované branky. Exligová Viktoria Žižkov, aktuálně jasný lídr skupiny B ČFL, z Jihlavy odjela poražena 3:0 (2:0), když naše branky vsítili Justin Araujo-Wilson, Jakub Selnar a Filip Šancl. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2023 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu