28.03.2023, Miroslav Fuks

V pátek přijede Sparta B - skončí jarní doba remízová?

V pátek přijede Sparta B - skončí jarní doba remízová?Po jednom naskakují body do tabulky jen pozvolna. Své o tom vědí fotbalisté FC Vysočina, kteří ve třech dosavadních jarních duelech vždy pouze remizovali, čímž se v enormně vyrovnané tabulce FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY nepříjemně na pouhé tři body přiblížili sestupovým příčkám. Ona 15. pozice aktuálně náleží pátečnímu jihlavskému soupeři – juniorce Sparty Praha!

Důležitost nadcházející bitvy je tak jasně daná. V pátek 31. března potřebují fotbalisté FC Vysočina vybojovat první jarní vítězství, odpoutat se od svého soupeře na rozdíl šesti bodů a získat tolik potřebné sebevědomí do poslední třetiny II. ligy. Čeká je nevyzpytatelný celek plný mládí, elánu, šikovnosti a sebevědomí. Klub, který jistě nechce opustit druhou nejvyšší soutěž, která je ideální pro rozvoj talentů ze strahovské akademie a širšího kádru letenského „áčka“. Soupeř, kterého Vysočina na podzim porazila před kamerami ČT Sport po velmi dobrém výkonu 1:3 (1:1). Výkop je v tradičních 18:00 hodin a vy byste na stadiónu rozhodně neměli chybět!

Co o sparťanském „béčku“ ví asistent trenéra Tomáš Palinek? Nakolik se tento mladý celek proměnil oproti podzimní části? „Pořád platí, že jde o nevyzpytatelný tým plný talentovaných mládežnických reprezentantů. V tomto kontextu je pro nás trošku otazníkem, v jakém stavu se sparťanští reprezentanti ze srazů vrátí a v jakém složení proti nám vyběhnou. Navíc lze pozorovat rozdíl v sestavě juniorky Sparty, když hraje doma nebo venku. My se každopádně musíme soustředit na náš výkon a potřebu bodovat naplno. Věřím, že nasazením a předvedenou hrou navážeme na naše úvodní dva domácí zápasy jara.“

Sparťanská rezerva do jarních odvet vstoupila povzbuzující výhrou 2:0 v derby proti Slavii, ovšem poté nestačila v poměru 3:0 na Vlašim a před reprezentační pauzou remizovala s Chrudimí. Přitom v základní sestavě nasadila gólmana Vorla, obránce Vydru a Kamenoviće, záložníky Daňka a Karabce. Čeká asistent kouče Ondřeje Smetany, že posily z „áčka“ přijedou v pátek do Jihlavy? „S ohledem na nabitou termínovku, kdy letenské „áčko“ hraje o titul i národní pohár, spíše přepokládáme, že do Jihlavy přijedou junioři bez posil z prvního týmu. Ale uvidíme, nechme se překvapit.“

Během uplynulého víkendu měla nejen FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA reprezentační pauzu. Jak ji první tým FC Vysočina strávil? Podařilo se během ní uschopnit některé marody pro nadcházející ligovou bitvu? „Pauzu jsme určitě uvítali, protože některým hráčům pomohla k doléčení zranění nebo viróz. Intenzivně jsme pracovali v tréninkovém procesu a zároveň někteří doběhali své kondiční manko. A neměl bych zapomenout, že jsme čtyři kluky vyslali do divizního duelu za juniorku,“ doplnil Palinek.

VSTUPENKY NA UTKÁNÍ: on-line prodej ZDE

Vzájemná bilance: 17 utkání  10 – 5 – 2  33:15
Poslední vzájemné utkání: 31.8.2022 – Z Prahy vezeme cenné tři body za výhru 1:3 (1:1)! Před kamerami ČT sport jsme po vyrovnaném prvním dějství zcela ovládli druhou půli a zaslouženě jsme zvítězili. Na úvodní vlastní trefu stihl zareagovat domácí Suchomel, ovšem Miroslav Tureček a Jaroslav Peřina ve 2. půli svými brankami převážili duel na jihlavskou stranu!

Střelci: 4 -Selnar, 3 - Tureček, 2 – Vedral, Zoubele, Gabriel, Araujo-Wilson, 1 – Křivánek, Peřina, Svoboda, Shudeiwa, Ogiomade, vlastní.

AC Sparta Praha B

Sestava v posledním utkání: Vorel – Vydra, Panák, D.Horák – Hodouš, Kaštánek, Okeke (24. Jonáš, 78. O.Novotný), Kamenović – Daněk, Karabec – Schánělec.
Trenér: Petr Janoušek
Střelci: 5 – Pudhorocký, 2 – Holoubek, Daněk, 1 – Horák, O.Novotný, Schánělec, Panák, Goljan, Fortelný, Minčev, Juliš.