21.05.2010, Miroslav Fuks

Urbana těší pokračování vítězné vlny

Urbana těší pokračování vítězné vlnyPo utkání mířily novinářské diktafony ke střelcům Filipu Dortovi, Robinu Demeterovi a Karlu Fraňkovi. Poté už přišla na řadu tradiční tisková konference s oběma trenéry. „Vyšel nám vstup do utkání. Na soupeře jsme chtěli vlítnout, být aktivní a napadat je v rozehrávce. Dobře nám hrála záloha na čele s Dortem, zde nám to nyní šlape a máme zde sílu. Dali jsme rychlé góly a na naše kombinace se dalo dívat,“ řekl k první půli kouč Luboš Urban.

„Druhá půle už byla horší. Možná, že byla chyba u mne, neboť jsem hráčům řekl, že nebudeme napadat a budeme bránit od své půlky. Jenže k této taktice nám scházel Mešanović, Franěk je spíše soubojový a poziční hráč. Pak přišel Simr, který naši ofenzívu zvedl. Dali jsme na 3:0 a to už jsem věřil, že je rozhodnuto. Soupeř však snížil, nasadil útočné hráče a hrál až do konce, což musím ocenit. Naštěstí Demeter dal patičkou na 4:1 a „zabil“ zápas. Škoda zbytečné branky v závěru na 4:2. Jedná série – ta bezbranková – skončila, ovšem těší mne, že naše vítězná vlna pokračuje. Z Třince jsem totiž měl obavy. Teď si můžeme užít výhry a faktu, že jsme minimálně na několik hodin třetí. Uvidíme, jak Zlín zareaguje,“ dodal jihlavský lodivod.

„Pro diváky to byl super zápas, ale mne se hodnotí hůře. První poločas byl pro nás katastrofální a naši hráči k němu nepřistoupili zrovna ideálně. Musím uznat, že Jihlava na nás vletěla a hrála velice dobře. Velké problémy nám dělal vev středu hřiště zejména Dort. Z toho vznikaly rychlé kontry po krajích a padaly góly. O přestávce jsme v kabině udělali bouřku a učinili jsme 2 změny v sestavě. Docela nám pomohly, ale kontaktní gól přišel pozdě. Navíc jsme dostali branku na 4:1 po naivní chybě Kudely. Pak už bylo po zápase. Druhý poločas byl z naší strany solidní a předvedli jsme v něm ofenzivní výkon, ke kterému jsem hráče nabádal. Vysočina rozhodně vyhrála zaslouženě, je na vítězné vlně," zhodnotil zápas třinecký trenér Jiří Neček.

Kompletní pozápasové ohlasy vám přináší webová televize JEŽOUR TV.