17.10.2009, Miroslav Fuks

Urban: „Hráče čekají nekompromisní pohovory a pokuty“

Urban: „Hráče čekají nekompromisní pohovory a pokuty“„Ani ve snu by mne nenapadlo, že můžeme skoro zopakovat poslední květnový výsledek Vysočiny v Sokolově. Bohužel, ukázalo se, že jsme toho schopní,“ uvedl na úvod hodnocení dnešního utkání zklamaný kouč Luboš Urban, který se svém komentáři pokračoval: „Na zápas jsme se dobře připravovali, na místo jsme odjeli o den dříve a nic nenasvědčovalo, že by mohlo dojít k takovému výbuchu."

Přišla ale zbytečná standardka a jednoduchý lehký centr, který jsme nedokázali odvrátit. Už ve 4. minutě jsme tak museli zcela změnit taktiku a ze zabezpečené obrany mohli podnikat brejky domácí. Navíc jsme ve 20. minutě zase ze standardky a zase hrozně lehce dostali druhý gól. Poté jsme se zvedli, po nádherné přihrávce Krutého snížil Tecl a Gruber měl dvě vyložené šance na vyrovnání. Klidně to mohlo být 2:2 do půle.

Do druhé části jsme samozřejmě šli s jasným cílem hrát aktivně a srovnat. To se dařilo pouze 10 minut, kdy naše zkoprnělá obrana nechala projít Vaněčka a krásně zavěsit do šibenice. O dvě minuty později Gabriel při našem rohu minul míč a z brejku jsme inkasovali počtvrté. Následně jsme střídáním oživili hru a měli jsme dvě 100% šance, ve kterých selhali Tlustý a později Penc. Co se mi však absolutně nelíbilo, tak to byl závěr zápasu. Přestali jsme běhat, soupeř měl tři loženky a náš přístup byl velmi špatný. Prohrát můžeme, ale vždy se vztyčenou hlavou. A to nelze říci o konci utkání. I proto hráče na zítřejším tréninku čekají nekompromisní pohovory, pokuty a důkladný rozbor utkání. Hráči by se za svůj výkon měli stydět a omluvit všem, kteří jihlavský fotbal financují, fandí mu a podporují ho.

Jak je možné, že tak zkušený tým inkasuje tolik branek?

Zatímco v ofenzívě vypadá náš herní projev velmi dobře a jsme opravdu nebezpeční, tak vzadu jsme opět hrozně zklamali. Naše obrana připomínala ementál. Nezvládáme souboje jeden na jednoho, nedokážeme včas přistupovat k soupeři či blokovat střely. Navíc na hřišti určité situace řešíme fotbalově a efektně, místo jednoduchých účelných řešení. Jsme málo soustředění, důrazní, odpovědní a při zdvojování nefungujeme jako tým. Snad budeme mít šťastnou ruku při složení defenzívy pro zbylé zápasy. V zimě však musí dojít k důkladné analýze obranné činnosti a jednotlivých hráčů do ní zapojených.

Jak moc v brance schází Winter?

Určitě nám chybí, to je jasné. Krajíček dnes podal průměrný výkon a nechytil nic navíc. Čekal bych od něj více dirigování týmu a sebevědomí.

V pátek vás čeká Čáslav...

Do konce podzimu chybí 4 zápasy a ve hře je 12 bodů. Je naší povinností pokusit se vydolovat z těchto duelů maximum bodů a zůstat tak v kontaktu se špičkou tabulky. Do utkání proti Čáslavi musíme vstoupit se vztyčenou hlavou a hrát na výhru. Tým musí dokázat, že nezapomněl hrát fotbal.

Co k zápasu řekl kapitán týmu Michal Kadlec: „Opět se nám nepovedl vstup do utkání a poměrně brzy jsme inkasovali dvě branky. Poté jsme se však zvedli a díky brance Standy Tecla jsme snížili. V závěru poločasu jsme mohli i vyrovnat. První půle z naší strany rozhodně nebyla špatná a stále jsme byli ve hře. Bohužel, ve druhé části jsme hrubě chybovali a inkasovali jsme potřetí. Těch chyb dnes bylo opravdu hodně a Sokolov je z brejků trestal. Musíme se zamyslet nad tím, proč tolik inkasujeme. Takto pokračovat rozhodně nemůžeme. Snad se z výprasku otřepeme a v pátek doma porazíme Čáslav.“