26.05.2010, Miroslav Fuks

Udrží Vysočina vítěznou vlnu i na Dukle?

Udrží Vysočina vítěznou vlnu i na Dukle?Jen těžko byste v plejádě druholigových celků hledali tým, proti kterému by se fotbalistům FC Vysočina doposud dařilo méně. Duklu Praha z pěti vzájemných duelů ještě nikdy neporazili, což mrzelo zejména v loňském ročníku a klub to pravděpodobně stálo postup do Gambrinus ligy. Zklamáním skončil i podzimní domácí duel, v němž „vojáci“ po přestřelce zvítězili 3:4. Podaří se v sobotu 29. května nepříznivou bilanci změnit a prodloužit tak jarní úspěšnou sérii nového týmu Jihlavy? Jak kouč Luboš Urban vzpomíná na podzimní porážku?

 

Tento zápas představoval hlavně výsledkové zklamání. Velmi jsme v něm potřebovali zvítězit, chtěli jsme se s domácím podzimem rozloučit vítězně. Bohužel, místo toho, abychom v 15. minutě vedli 2:0, tak jsme několikrát individuálně chybovali a Dukla nás trestala. Náš celkový výkon však tehdy nebyl vůbec špatný.

Co říci k současnému kádru Dukly Praha?
Dukla se začala herně hodně zvedat už v závěru podzimu, kdy dokázala vyhrát u nás a poté i doma s Ústím. Právě v Jihlavě přešli na herní systém 4 – 3 – 3, který je shodný s našim rozestavením a Dukla velmi sedí. V zimě Na Julisce došlo ke změně trenéra, když k týmu nastoupil Luboš Kozel. Pod jeho vedením tým pokračuje v dobrých výsledcích a výkonem. V průběžné jarní tabulce na náleží 3. příčka za námi. V sobotu tak proti sobě nastoupí týmy, kterým se na jaře daří. Věřím, že se diváci dočkají kvalitního fotbalu a že na posledním výjezdu potěšíme naše věrné fanoušky, kteří nás na venkovních zápasech pravidelně doprovázejí a povzbuzují.

Na které hráče Dukly byste chtěl upozornit?
Nastupují v ustálené sestavě, která se opírá zejména o silnou zálohu na čele se zkušeným kapitánem Gedeonem. Velmi nebezpečné je trio útočníků. Hodně branek dává středový Chigou, na jednom z křídel hraje velmi dobře Svatonský a na druhém operuje Vrána nebo Kulvajt.

V Praze jistě budete chtít definitivně potvrdit 4. příčku a zároveň udržet naději na 3. pozici...
Cílem tohoto ročníku byl postup do Gambrinus ligy, který jsme vinou nepodařeného podzimu nenaplnili. Spokojeni tak rozhodně nemůžeme být. Na druhou stranu nás může těšit velmi dobře zvládnutá jarní část, v níž jsme se vyhrabali z 9. místo až na současnou 4. pozici a během 13ti zápasů jsme uhráli 29 bodů s výrazně aktivnějším skóre než na podzim.

Můžete počítat s kompletním týmem?
Do konce sezóny nemůžeme počítat s Veselým, Zelinkou a Mešanovićem. Ten má zrovna dnes před sebou důkladné vyšetření, které odhalí problém v jeho koleni.

Je nyní na tréninkové náplni znát konec sezóny? Trénují hráči méně náročně?
Je pravdou, že už zhruba 14dní netrénujeme dvoufázově. Na druhou stranu ta jedna tréninková fáze je vždy velmi intenzivní. Chceme bojovat o body až do konce a jaro nijak nepokazit.

Mimochodem, s týmem se zhruba 14 dní připravuje talentovaný dorostenec Jan Kosak. Jak si v konfrontaci s mužským fotbalem vede?
Kosaka jsme do týmu přeřadili s cílem, aby si v určitém předstihu zvykl na přípravu v prvním týmu a začal sbírat zkušenosti s dospělým fotbalem. Lépe se tak začlení do letní přípravu a bude moci bojovat o místo v kádru.

Vzájemná ligová bilance FC Vysočina a FK Dukla Praha

- II. liga: 5 utkání  0 – 2 – 3   8 : 11
- poslední vzájemný duel byl jedním z řady podzimních gólových přestřelek FC Vysočina. A zrovna jednou z neúspěšných. Dukla v utkání 3 x vedla a Jihlava vždy dokázala Krutým, Mešanovićem a Karlíkem vyrovnat. V 74. minutě však Kulvajt vstřelil rozhodující branku, na kterou domácí již nenašli odpověď - 3:4 (2:2).

 
Související
Aktuálně

Kamil Průša: Zásadní vliv na sestup měl nezvládnutý podzim

Radost staršího dorostu ze záchrany v elitní soutěži trochu kalí fakt, že dorostenecké „béčko“ druhou nejvyšší soutěž neudrželo. Celek U18 vybojoval 35 bodů a umístil se na 14. příčce tabulky, ovšem při sestupu 2 moravských klubů z I. ligy to na záchranu nestačilo. Tradiční hodnotící rozhovor nám poskytl trenér týmu Kamil Průša. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu