25.01.2011, Miroslav Fuks

Tým polyká kondiční dávky na soustředění

Tým polyká kondiční dávky na soustředěníFotbalisté FC Vysočina v pondělí 24. ledna opustili tréninkovou rutinu v jihlavském prostředí a zamířili na intenzivní třídenní kondiční soustředění do jabloneckého hotelu Břízky. Ten je častým hostem přípravy českých klubů, které zde nalézají ideální podmínky ve všech směrech. Do zasněženého Jablonce jsme zavolali trenérovi Josefu Vrzáčkovi a zeptali jsme se ho, jaký je denní program jeho svěřenců?

 

Po pondělním příjezdu hráči absolvovali trénink na umělé trávě, odpoledne je čekala vytrvalostní složka v terénu a od 20 hodin začal aerobik zaměřený posilování a koordinaci. Celý den uzavřela regenerace. Dnes kluci od 7:15 vyrazili se sporttestery na výklus a dopoledne jsme se připravovali na umělé trávě. Po obědě nás čekají běžky, jen trio Mešanović, Gavrić a Gabriel  bude mít výběh. V 16:30 tým zamíří do posilovny, od 18:30 ho čeká posezení u videa se zaměřením na kritické situace při zónové obraně. Nabitý program zakončíme nezbytnou regenerací.

Ve středu mužstvo nastoupí k přípravnímu duelu proti České Lípě. Bude tedy tréninkový program volnější?
To rozhodně ne. Středu opět zahájíme výklusem a dopoledne na kluky čeká velmi náročný kondiční trénink. Od 14.00 hodin nastoupíme k utkání a po něm přijde na řadu večeře a odjezd do Jihlavy. I zde však do konce týdne budeme pokračovat v intenzivním tréninkovém rytmu zaměřeném na kondici.

Můžete do středečního zápasu nasadit všechny hráče?
Bohužel, Tlustý a Dolejš s námi na soustředění odjeli, ale stále nejsou zcela fit, aby snesli zápasovou zátěž. Zatím netrénují plnohodnotně. Navíc se v Jihlavě pod dohledem asistenta Jansy připravuje čtveřice Dort, Krutý, Šimonek a Bača, která kombinuje individuální trénink, regeneraci a léčebné procedury.

Jste spokojen s přístupem hráčů a podmínkami, které vám hotelový areál nabízí?
Máme zde takřka ideální horské počasí a skutečně skvělé zázemí pro kondičně zaměřené soustředění fotbalového týmu. Personál hotelu nám vychází vstříc, máme k dispozici perfektní regeneraci a především kluci příkladně pracují.

A jaké je rozdělení hráčů na pokojích hotelu Břízky?

Tlustý – Gabriel
Rožník - Dolejš
Mešanović – Gavrić
Cihlář – Karlík
Veselý – Tecl
Halama – Svoboda
Kučera – Kopic
Görner – Šimáček
Demeter – Kosak
Matiášek – Ptáček
Gába - Uvarenko
Šilinger

 
Aktuálně

Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2022 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu