24.10.2007, Miroslav Fuks

Tulis: „Plánujeme zimní přebudování mužstva“

Tulis: „Plánujeme zimní přebudování mužstva“Přinášíme vám část aktuálního rozhovoru s ředitelem klubu Ing. Zdeňkem Tulisem, který dnes naleznete v plném znění na internetovém portálu vFotbal.cz .

 
Jak hodnotíte prozatímní účinkování fotbalistů Vysočiny Jihlava ve druhé lize?

Momentálně ho vidíme jako jednoznačně neúspěšné. Sice jsme nepočítali, že po podzimu budeme přímo na postupové pozici, ale věřili jsme, že se budeme pohybovat na předních příčkách s reálnou nadějí na jaře bojovat o I. ligu. Za současné situace se musíme soustředit na poslední tři kola, ve kterých chceme uhrát co nejvíce bodů, které nám zajistí dobrou startovací pozici pro plánované zimní přebudování mužstva.

Jak jste spokojen s prací nového trenéra A-mužstva pana Karola Marka?

Do týmu přinesl nový vítr z hlediska tréninkové práce. Vychází ze zajištěné defenzívy, která je nesrovnatelně lepší než v úvodu podzimu. Věřím, že jakmile se hráči uklidní výsledkově, tak přijde po doplnění týmu i zkvalitnění útočné fáze.

S jakým konečným umístěním po jarní sezóně by jste byl spokojen?

Pořád by mělo být našim cílem skončit v popředí tabulky, tedy do 5. místa.

V září se Vám povedlo rekordně prodat Theodora Gebreselassieho. Plánujete v zimní přestávce rozpustit získané finanční prostředky do příchodu posil?

Vzhledem k tomu, že před žádnou sezónou nemáme rozpočet zcela naplněný, tak musíme každoročně ve správný okamžik a za správnou cenu jednoho až dva hráče prodat. I v případě Gebreselassieho půjde část prostředků do klubového rozpočtu a zbytek bude použit na hráčské doplnění a to nejen prvního týmu, ale i juniorky a mládežnických celků. Fotbalisty budeme získávat s velkým důrazem na jejich vazbu k tomuto regionu.

Co říkáte na skvělé výkony Libora Macháčka v brance Vašeho týmu? Pokládáte jeho návrat do branky za dlouhodobější věc nebo se jedná o dočasný záskok?

Libor Macháček do klubu přišel v lednu 2006 s tím, že bude plnit roli trenéra brankářů a zároveň bude připraven zaskočit do branky ve chvíli, kdy to bude situace vyžadovat. Díky svým nesporným kvalitám a obrovské zkušenosti svoji roli bezezbytku splnil, když v loňské sezóně výrazně pomohl juniorce k záchraně v MSFL a nyní odvádí velmi dobré výkony v brance „áčka“. Za jeho profesionalitu si ho velice vážím. Zároveň však musím sdělit, že Libor z našeho klubu odchází, neboť od 1.12. nastupuje jako trenér brankářů prvoligových Teplic.

Na poslední domácí zápas proti Čáslavi přišlo jenom 550 diváků. Kde vidíte hlavní úbytek fanoušků?

Klesající návštěvnost na našich domácích zápasech nás velice mrzí. Uvědomujeme si, že klíčovým faktorem ovlivňujícím zaplněnost ochozů jsou naše výsledky a spolu s nimi i opatrná až ustrašená hra „A“ týmu. Ta samozřejmě úzce souvisí s nedobrou psychikou hráčů. Kvalitní výkony, které mužstvo odvede venku (viz výhry v Třinci a Hlučíně či remíza v Sokolově), nejsou následně potvrzeny doma (remíza s Duklou a Fulnekem, porážka s Čáslaví).

- internetový portál vFotbal.cz je marketingovým partnerem FC Vysočina Jihlava

 
Aktuálně

Vysočina se z Vlašimi nechce vracet s prázdnou

Zatímco v tabulce domácích duelů náleží FC Vysočina s jediným získaným bodem až 11. příčka tabulky, tak v bilanci venkovních duelů je jihlavský celek se sedmi body ze čtyř utkání na 4. pozici. S touhou potvrdit tento trend a napravit domácí výbuch proti Blansku odjede Vysočina ve středu 25. listopadu k duelu na půdě Vlašimi. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu