M-soft
 
20.06.2016, Redakce

Trenéři žákovských týmů hodnotí jarní část

Trenéři žákovských týmů hodnotí jarní částTradičně vám přinášíme statistiky jednotlivých žákovských mužstev, která působí v žákovských kategoriích Moravskoslezské ligy. A jak vidí jarní bilanci svých týmů jednotliví trenéři?

 

U15 – trenér Pavel Tvarůžek

Tabulka SpSM - top: 6. místo – 52 bodů

Hodnocení jarní části: Po podzimní části jsme očekávali další výkonnostní růst týmu. Hráči poctivě trénovali, uzdravil se nám dlouhodobě zraněný Honza Růžička a z kategorie U14 jsme do týmu posunuli Martina Filu. Našli jsme herní styl, který týmu sedí a to vše se projevilo ve zlepšených jarních výkonech a posunu do první poloviny konečné tabulky soutěže. V tabulce jarní části jsme dokonce obsadili 3. místo o dva body za druhým Frýdkem-Místkem a pět bodů za první Zbrojovkou Brno. Dařilo se nám v útočné fázi, po Zbrojovce Brno jsme nastříleli druhý největší počet branek ze všech týmů soutěže. Útočník Mirek Malata dosáhl skvělého úspěchu – 44 vstřelených branek ho jednoznačně pasovalo na „krále střelců“ celé soutěže. Nedostatky stále přetrvávaly v defenzivní činnosti celého týmu, kde jsme se sice oproti podzimu o něco zlepšili, ale 34 održených branek v 16 utkáních je stále hodně.

Dobré výkonny v soutěži se také přenesli do turnajových akcí. V květnu kluci dokázali zvítězit na mezinárodním turnaji Aalborg City Cup v Dánsku a o minulém víkendu vyhráli také závěrečný turnaj sezóny O pohár hejtmana Jihočeského kraje v Kunžaku. Také v rámci školy ZŠ Evžena Rošického, kterou všichni navštěvují, se probojovali na republikové finále základních škol v minifotbalu do Teplic, kde obsadili pěkné 5. místo.

Za celou sezónu musím klukům poděkovat, postupně si vybudovali dobrou partu, která poctivě pracovala na trénincích i v utkáních, což se pozitivně projevilo na výkonnostním růstu jednotlivých hráčů i celého týmu. Věřím, že si vše přenesou také do dorostenecké kategorie, kde jim přeji hodně úspěchů a těším se, že někoho z hráčů nakonec uvidím běhat i po ligových trávnících.

Nejvydařenější zápas jara? Bylo jich více, ale mezi všemi výsledkově vyniká domácí výhra 6:0 nad Baníkem Ostrava.

Nejhorší zápas jara? V žádném utkání jsme na jaře vyloženě nepropadli. Mrzí nás, že jsme ani v jednom ze tří vzájemných utkání v průběhu sezóny nedokázali porazit Zbrojovku Brno a MFK Frýdek-Místek.

Nejlepší hráči jara? Všechny kluky ze soupisky musím pochválit za přístup a výrazné zlepšení. Každý z nich se podílel na dobrých jarních výkonech týmu. Mezi největší tahouny však patřili Mirek Malata, Pavel Mikuška a Jirka Šrámek. Musím ještě zmínit Marka Malatu, který byl příkladným kapitánem týmu a skvěle zvládl zimní změnu postu z brankáře na hráče obranné řady.

Přehled střelců branek za jaro: 29 – Malata Mirek, 5 – Pojezný, Růžička, 3 – Vošmera, 2 – Časta, Mikuška, Šrámek, 1 – Fila, Havel, vlastní

Přehled počtu odehraných zápasů za jaro: 17 – Časta, Havel, Malata Marek, Malata Mirek, Pojezný, Trnka Lukáš, 15 – Mikuška, Vošmera, 14 – Doležal, Fila, 13 – Růžička, 12 – Nováček, 10 – Novák, 8 – Havlín, Šrámek, 7 – Vácha, 0 – Ritter.

U14 – trenér Ivan Čermák

Tabulka SpSM - top: 7. místo – 49 bodů

Hodnocení jarní části: Po kvalitních zápasech, které jsme sehráli v zimní přípravě, přišel začátkem jarní části herní útlum. Kluci ale na sobě dál pracovali a za jejich trpělivost se dočkali odměny v podobě zvedajících se individuálních výkonů.

Splnily výkony týmu očekávání? Jak už jsem psal po podzimu, týmový výkon pro nás není tím podstatným. Pro nás je důležitý výkonnostní posun jednotlivce a to si myslím, že se i přes útlum v začátku jara u většiny hráčů daří.

Nejvydařenější zápas jara? Vydařené duely s kvalitní předvedenou hrou, které se odrazily i do konečného výsledku, představovaly venkovní utkání se Zlínem (1:5) a domácí partie s Baníkem Ostrava (4:3).

Nejhorší zápas jara? Mezi ty méně povedené utkání náleží domácí utkání se Slováckem (1:6), kdy jsme do 20 minuty po několika neproměněných slibných situacích inkasovali a poté se trochu rozsypali.

Nejlepší hráči jara? Na tuto otázku se těžko odpovídá, všichni hráči se snaží podávat nejlepší výkony v rámci svých možností. Mezi ty, kteří podávali nejkvalitnější a nejvyrovnanější výkony, náleželi Ondra Mastný a Jan Pavlík.

Přehled střelců branek za jaro: 7 – Zástěra, 6 – Savi, 5 – Jiránek, Hlaváč, 4 – Pavlík, 3 – Šimon, Fila, 2 – Vacek, 1 – Došek, Luňáček.

Přehled počtu odehraných zápasů za jaro: 16 – Hlaváč, Pavlík, Zástěra, 15 – Nehyba, Savi, Vacek, 14 – Došek, Mastný, Skalický, Švoma, 12 – Luňáček, Prchal, Šimon, 10 – Jiránek, Fila, 5 – Maršík, 1 – Jiroušek, Folejtar.

U13 – trenér Michal Vejmelka

Tabulka SpSM - jih: 8. místo – 37 bodů

Splnily výkony týmu očekávání? Rozhodně ano. Kluci nové herní dovednosti přenášeli do utkání. Zlepšit bychom se měli v proměňování šancí, kterých jsme si v utkáních vytvářeli dost, bohužel jsme je nedokázali efektivně proměňovat, což mohlo náš výkon ještě posunout.

Nejvydařenější zápas jara? Zbrojovka Brno a Sparta Brno..

Nejhorší zápas jara? Vyškov.

Nejlepší hráči jara (abecedně)? Lukáš Fila, Jiří Jiroušek, Adam Krejčí, Vojtěch Wiederlechner.

Přehled střelců branek za jaro: 27 - Homolka, 22 - Jiroušek, 15 - Vítek, 13 - Krejčí, 12 - Fila, Wiederlechner, 7 - Novotný D., Pekárek, 6 - Smejkal, 5 - Novotný J., 4 - Valenta, 3 - Folejtar, 2 - Fuks, Přidal, Sekan, 1 - Trojan, Habermann, Tůma

Přehled počtu odehraných zápasů za jaro: 13 - Fila, Homolka, Jiroušek, Pekárek, Přidal, Sekan, Wiederlechner, 12 - Fukal, Homola, Krejčí, Vítek, 11 - Novotný D., 10 - Fuks, Novotný J., Smejkal, Trojan, Tůma, 9 - Folejtar, Pospíchal, 8 – Habermann, 2 – Valenta.

U12 – trenér Svatopluk Veroněk

Tabulka SpSM - jih: 7. místo – 44 bodů

Hodnocení jarní části: Po zimním doplnění kádru se oba týmy výkonnostně vyrovnaly a vytvořily tak zdravou konkurenci i na ty hráče, kteří si to příliš nepřipouštěli během podzimní části. Jarní sezónu hodnotíme určitě kladně, pracovat s kluky, kteří mají zájem se učit, je velká radost. Sehráli jsme řadu vydařených utkání, kluci hráli v pohodě a předváděli prvky z tréninkové jednotky. Až v závěru sezonu se nám ta lehkost vytrácela.
Splnily výkony týmu očekávání? Z našeho pohledu jsme sezónu zvládli nad očekávání. V této soutěži je spousta vyrovnaných týmů a pro kluky to nebyla jednoduchá sezona. V závěru sezóny klukům docházel dech, řada z nich byla zraněná, ale i přesto jsme zápasy odehráli na vysoké úrovni.

Nejvydařenější zápas jara? Za nejvydařenější zápas jara považujeme domácí utkání proti Zbrojovce Brno. Byť jsme v tomto utkání na tři body nedosáhli, odcházeli jsme ze hřiště jako vítězové. Mluví za nás i výsledek utkání v porovnání z podzimního souboje. Na podzim jsme Brnu vstřelili pouze dvě branky, a pokud jsme se dostali k jejich bráně, velká hrozba to pro ně nebyla. Naopak v jarním utkání byl k vidění fotbal nahoru dolu, šance na obou stranách, kdy jeden mančaft hostující hráče přiváděl k šílenství. Nakonec tomu byla prohra 8:12, přičemž jsme 3 branky inkasovali v posledních 30 vteřinách.

Nejhorší zápas jara? Takto bychom označili zápas proti FŠ Třebíč. Měli jsme za sebou 3 týdenní cyklus, kdy jsme hráli v rytmu středa - víkend, přičemž ten poslední víkend jsme se zúčastnili turnaje Ondrášovka cup, kde byla elita v dané věkové kategorii. Kluci si sáhli na samé dno a od té doby jsme se v utkáních trápili. Totéž platí i o utkání v Třebíči, kam jsme dorazili i s malým počtem hráčů. Příliš pohledný fotbal jsme rodičům nenabídli, ale kluci o to víc dřeli a tentokrát to neuhráli fotbalovou krásou, ale uválčili. Nakonec jsme zvítězili 12:9, kluky ale toto utkání posunulo dál, stejně jako ostatní zápasy.

Nejlepší hráči? Těžko se vybírají jednotlivá jména, tento tým držel při sobě, jak v dobrých, tak i v těžkých chvílích. Všichni kluci udělali výrazný krok vpřed.

Přehled střelců branek za jaro: 33 - Křivánek, 18 - Farka, 14 - Vaníček, 12 - Maršík, Raus, 9 - Jonáš, Smejkal, 7  - Drápela, 6 - Bruna, Čumpl, 5 - Čáp, 4 - Fila, Kokeš, Kadlec, 3 - Kovář, Zacha, 2 - Pavlíček, Jirků, Hartman, 1 - Bíbr

Přehled počtu odehraných zápasů za jaro: 13 - Bíbr, Raus, Křivánek, Farka, Jonáš, Vácha, Zacha, Drápela, Vácha, Pech, 12 - Bruna, Jirků, Kadlec, Kovář, Maršík, 11 - Smejkal, Vaníček, 10 - Blažek, Hartman, Horák, Čumpl, Čáp, 9 - Kokeš, 8 - Pavlíček.

 
Aktuálně

Juniorka přípravu završila výhrou nad Starou Říší

Juniorský FC Vysočina se dnes dočkal posledního přípravného duelu před startem své ligové soutěže. Na hřišti divizní Staré Říše dokázal nastřílet čtyři branky, když se dvakrát trefil testovaný polský útočník Przemyslaw Kita a po jedné brance přidali Matěj Votava a Tomáš Lorenc. Bohužel, jihlavská obrana neměla svůj den, tudíž se zrodila těsná... Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2018 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu