16.05.2007, Miroslav Fuks

Tráva na vedlejším hřišti už vyrašila

Tráva na vedlejším hřišti už vyrašilaNa vedlejší hrací ploše areálu FC Vysočina Jihlava v Jiráskově ulici skončily zemní práce, zcela funkční je systém automatického zavlažování a díky speciální odrůdě travního semene již vyrašila tráva! Již v polovině června letošního roku (!!!) zde bude možné sehrát první zápasy! Hřiště se kvalitního trávníku a rozměrů pro republikové soutěže dočká díky výrazné finanční podpoře společnosti Automotive Lighting. Obnova hřiště probíhá zcela bez finanční podpory jeho vlastníka, kterým je město Jihlava.

 
„Dlouhodobě nás trápí nedostatek kvalitních tréninkových hřišť s přírodní trávou, na kterých bychom mohli hrát mistrovské zápasy žáků, dorostu či juniorky. Hlavní travnatá plocha v Jiráskově ulici je totiž v dosti špatném stavu a proto se jí snažíme maximálně šetřit pro zápasy „A“ mužstva. Trávu v areálu Na Stoupách k zápasům využívají čtyři dorostenecké týmy a „béčko“ dospělých, ovšem v areálu často musí ustupovat potřebám atletických závodů. Za této situace pro naše čtyři žákovské týmy k mistrovským zápasům už několik let pronajímáme travnatá hřiště ve Stonařově a v Lukách nad Jihlavou. Právě rekonstrukce plochy v Jiráskově ulici by tuto situaci měla výrazně zlepšit,“ informoval ředitel klubu Ing. Zdeněk Tulis. „Jsme velmi rádi, že jsme v tomto směru našli velké pochopení u společnosti Automotive Lighting, která tyto stavební práce z valné části zafinancuje jako výraz své podpory výchovnému procesu mládeže z celého regionu. Za to jí rozhodně náleží obrovské poděkování všech malých i velkých fotbalistů. Zbývající prostředky nalezneme v rozpočtu našeho klubu. Jsme velmi rádi, že tuto nemalou investici dokážeme zrealizovat bez účasti jihlavského magistrátu a zároveň tak dokážeme zhodnotit městský majetek.“

Hrací plocha bude mít rozměr 100 x 64 metrů a navíc bude disponovat třímetrovými výběhovými zónami po stranách a čtyřmetrovými za brankami. Tento rozměr umožní konání mistrovských zápasů do úrovně MSFL a extraligy dorostu. K novému trávníku bude z hlavního hřiště přesunuta starší časomíra a střídačky. 
Aktuálně

Václav Koloušek hrajícím asistentem juniorky!

Dres FC Vysočina možná už v neděli znovu oblékne exreprezentační kreativní záložník Václav Koloušek! Třiačtyřicetiletý fotbalista, jenž za Jihlavu nastoupil do 47 utkání v I. lize, totiž přijal pozici hrajícího asistenta trenéra u divizní juniorky FCV. Není vyloučeno, že o víkendu za „béčko“ nastoupí v regionálním derby ve Ždírci nad Doubravou. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2019 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
×
Dnes v 17:00
SK Slovan Varnsdorf
FC Vysočina Jihlava
 
M-soft
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu