M-soft
 
23.11.2006, Miroslav Fuks

Tomáš Jansa na jaře očekává velmi těžký boj o záchranu

Tomáš Jansa na jaře očekává velmi těžký boj o záchranuPrvní polovina podzimu = 13 bodů, zbylých 8 duelů = jen 3 body. Takto neradostná je podzimní bilance naší juniorky v MSFL, jejíž výsledkem bude nelehký jarní boj o udržení v třetiligové soutěži. O zhodnocení sezóny jsme pořádali trenéra mužstva Tomáše Jansu.

 
Z pohledu „béčka“ se nabízí dvojí hodnocení. To první trochu pokulhává a představuje pohled do tabulky a na bodový zisk. Tento fakt bohužel trochu zastiňuje druhý hodnotící pohled na hlavní úkol tohoto týmu, kterým je začlenění hráčů z dorostu do dospělé v kopané. Myslím si, že v tomto směru jsme udělali kus dobré práce.

Čím si vysvětlujete výsledkově velmi špatnou druhou polovinu podzimu?

Po velmi překvapivém vítězství v 8. kole v Brně, které bylo zároveň poslední na podzim, na nás přišel herní útlum. Velmi negativně se projevilo nepříjemné zúžení našeho kádru, ve kterém po zraněních Chlupa a Šplíchala a přeřazení Gebreselassieho trénovalo 8 – 9 hráčů a to je prostě málo. Musí se to projevit na celkové kvalitě tréninkového procesu. Za této situace nás pro zápasy doplňovalo stále více hráčů z „A“ mužstva, což rozhodně není ideální. Fotbalisté prvního týmu by juniorku na zápasy měli doplňovat a nikoli tvořit kostru týmu. Pokud celý týden trénujete s jiným kádrem než s tím, který nakonec odehraje zápas, tak zákonitě trpí sehranost mužstva, zahrávání standardních situací a mnohdy ani motivace „áčkařů“ není taková. Na první pohled kvalitní sestava jednoduše nepracuje jako celistvé mužstvo.
Zároveň je třeba zdůraznit, že jsme se v celé sezóně velmi trápily střelecky. Našich 14 vstřelených branek představuje druhý nejmenší počet v celé soutěži a logicky se promítá i do bodového zisku. Vždyť jen třikrát jsme vstřelili 2 branky v jednom utkání…

Které zápasy vás v sezóně potěšily a naopak?

Pominu-li „povinná“ vítězství nad Brumovem a v Hranicích, tak mne herně i výsledkově velmi potěšila domácí výhra nad favorizovaným Fulnekem a též vítězství na půdě brněnské juniorky. Herně jsem dobře zvládli i zápasy s Frýdkem, Baníkem B, ve Zlíně a v Lipové, ale už v nich chyběl patřičný bodový zisk. Naopak největší zklamání mi hráči připravili porážkou 3:1 ve Znojmě. Špatný výkon jsme podali i na hřišti Slovácka, doma s Karvinou a mrzí mne i nejtěsnější porážka v posledním kole v Břeclavi, kde jsme nastoupili ve velmi silné sestavě.

Jak těžký bude boj o záchranu? Které další týmy jsou „namočeny“?

Boj o záchranu bude bezesporu nesmírně těžký, zvláště když by při vývoji II. ligy mohlo dojít k sestupu tří týmů z MSFL. Naši záchranářskou snahu navíc komplikují postupové ambice „A“ mužstva, které mají logickou prioritu. O to více nás musí mrzet zbytečné podzimní bodové ztráty. Vypadá to, že sestup těžko mine Hranice, dále se o záchranu bude prát Brumov, Dolní Benešov a možná Frýdek-Místek. Nečekám, že by problémy se záchranou měla juniorka ostravského Baníku.

Co uděláte pro to, abychom se zachránili?

Musíme postavit dostatečně kvalitní a široký kádr hráčů, kteří budou kvalitní, perspektivní a zároveň budou mít velkou motivaci zachránit soutěž a upozornit na sebe svými výkony. Hlavně však musíme bojovat!

Kteří hráči vás během podzimu herně potěšili?

Nechci nikoho konkrétně jmenovat, ale rád bych upozornil na všechny loňské dorostence, kteří se výkonnostně posunuli o znatelný kus dopředu. Ani oni se však samozřejmě nevyvarovali horších zápasů. Na druhou stranu jsem více čekal od starších členů našeho kádru, kteří měli být většími tahouny a měli na sebe výrazněji upozornit. Zvláště to bylo znát po zraněních Chlupa a Šplíchala.

K jakým změnám ve vašem kádru dojde během zimní pauzy?

Veškeré kádrové změny budeme řešit v příštím týdnu. Každopádně bychom do kádru rádi zařadili některé dorostence.

 
Aktuálně

Vysočinu v sobotu ráno čeká náročný duel v Sokolově

Hledáte neoblíbeného druholigového soupeře FC Vysočina? Poradíme vám – je jím Baník Sokolov. Rozhodně tedy na jeho půdě, kde Jihlava dosud nikdy v historii nedokázala zvítězit a z šesti duelů vydolovala pouze dvě remízy. V sobotu 18. srpna se Vysočina na západě Čech od 10:15 hodin představí znovu po sedmi letech. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2018 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu