27.12.2011, Miroslav Fuks

Tomáš Cihlář se vrací do Znojma

Tomáš Cihlář se vrací do ZnojmaČtyřiadvacetiletý levý obránce Tomáš Cihlář končí své působení na Vysočině a vrací se do mateřského Znojma. Oba druholigové kluby se dohodly na přestupu tohoto držitele stříbrné medaile z MS U-20 z roku 2007. Krom půlročního hostování v Třinci strávil Cihlář v Jihlavě 7 let, nastoupil zde do 96 zápasů za „A“ tým a vstřelil v nich 2 branky.

 

Tomáš Cihlář do Jihlavy přišel v lednu 2005 ze Znojma. Okamžitě zapadl do základní sestavy ligového dorostu, zaujal kvalitními výkony a schopností házet nebezpečně dlouhé auty. Zaujal i trenéra Milana Bokšu, který se po sestupu z Gambrinus ligy ujal v létě 2006 vedení prvního týmu FC Vysočina. Zařadil ho do kádru, mladík začal pravidelně nastupovat na levém okraji zálohy a hned ve svém prvním startu ve II. lize dokázal skórovat. Premiérový ročník mezi dospělými završil nominací na světový šampionát U-20, který se v létě 2007 uskutečnil v Kanadě. Zde nastoupil do dvou utkání proti Španělsku a Rakousku a přispěl tak k senzačnímu stříbru. I v dalších dvou druholigových ročnících patřil ke stálým členům druholigového kádru FC Vysočina, přičemž se postupně z pozice v záloze posunul na post levého beka. Změna nastala s jarem 2009, kdy se Cihlář začal z jihlavské sestavy vytrácet. V ročníku 2009/10 ve II. lize odehrál jen 121 minut a více duelů si připsal za juniorku v MSFL. I proto v létě 2010 zamířil na hostování do Třince a zdálo se, že tímto jeho působení v FC Vysočina skončilo. Cihlář se však po půlroce vrátil a svými výkony v přípravě zaujal. V týmu se udržel a ve druhé polovině jara 2011 nastupoval na levém okraji obrany pravidelně. Konkurence na tomto postu však byla neúprosná a na podzim 2011 Cihláře do základní jedenáctky nepustila.

„Tomáš v našem klubu působil několik sezón, dostal mnoho příležitostí, ale v poslední době se do sestavy dostával stále méně. Jeho křivka výkonnosti stagnovala a stejně jako hráč jsme i my cítili, že by jeho kariéra potřebovala nový impuls. Jsem rád, že o jeho služby projevilo zájem Znojmo a on se tak může vrátit do svého mateřského klubu. Jde o talentovaného a poctivého hráče, přejeme mu ve staronovém působišti hodně úspěchů,“ uvedl Ing. Zdeněk Tulis, ředitel FC Vysočina.

Podobně se ke změně dresu vyjádřil i Tomáš Cihlář: „Už nějakou dobu cítím, že potřebuji nový fotbalový impuls a změnu dresu. Variantu návratu do rodného Znojma jsem si připouštěl už od doby působení trenéra Urbana a nyní jsem rád, že se stala realitou. Doufám, že zde znovu nastartuji svoji kariéru. Jsem si samozřejmě vědom, že i ve Znojmě mne čeká silná konkurence. Ta je však nezbytná pro rozvoj a motivaci každého hráče. Domů se těším, zároveň však Jihlavě děkuji za šanci, kterou jsem zde dostal, a za roky, které jsem na Vysočině strávil. Na jihlavský klub budu vždy rád vzpomínat.“

 
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
M-soft
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu