21.03.2007, Miroslav Fuks

Tomáš Cihlář nastoupil za „20“ proti Španělsku

Tomáš Cihlář nastoupil za „20“ proti ŠpanělskuLevý obránce či záložník FC Vysočina Tomáš Cihlář nastoupil v základní sestavě české reprezentace do 20ti let ve středečním večerním přátelském utkání ve Španělsku. Naši mladíci připravující se na MS v Kanadě v utkání prohráli 3:1 po poločase 0:0. Trenér Soukup Cihláře postavil na levý kraj obrany, kde odehrál celé utkání.

Ve Španělsku paradoxně panovalo zimní počasí, a tak se hrálo v těžkých podmínkách při teplotě kolem bodu mrazu a na umělé trávě.
"Hráli jsme proti mistrům Evropy a Španělé jasně prokázali, že jim titul patří zaslouženě. Musím přiznat, že s tak silným soupeřem jsme za mého působení u reprezentace nehráli. Domácí byli ve všech herních činnostech, ofenzivních i defenzivních jasně lepší, na jejich výkonu se velmi těžko daly hledat chyby," uznal velké kvality soupeře trenér Miroslav Soukup. "Mohli jsme se Španěly měřit pouze v případě, že podáme výkon na hranici našich možností, což se dnes nepodařilo," dodal.
Češi přesto dokázali s favoritem držet v prvním poločase bezbrankový stav. "Velmi obětavě hrála obrana a výborně chytal gólman Petr, bylo štěstí, že jsme neprohrávali," podotkl Soukup. Do druhé půle Španělé nasadili hráče jindy základní sestavy a hned po dvou minutách se ujali vedení po kombinaci na pravé straně, centru a přesném voleji.Český tým ale dokázal rychle odpovědět. Mičola se individuálně prosadil po křídle, odcentroval, nabíhající Fenin byl zadržen za dres a sám faulovaný proměnil nařízenou penaltu.
Češi dokázali odolávat španělskému tlaku, ale zbrzdila je chyba stopera Mazucha, jenž špatně odhadl míč za obranu, úmyslně zahrál rukou a po druhé žluté kartě byl v 70. minutě vyloučen. Španělé přesilovku dokonale využili. Nejprve v 78. minutě potrestalo zavhání Vacka s Jungrem a sedm minut před koncem přidali třetí branku po nádherné střele z pětadvaceti metrů. "Španělé jsou pro mě favoritem Mistrovství světa v Kanadě, na které se připravujeme a kde první zápas sehrajeme s Argentinou, jenž se bude zřejmě prezentovat podobným stylem. Jsem velmi rád, že jsme tuto náročnou konfrontaci mohli podstoupit, byl to pro nás nesmírně poučný zápas," uvedl Soukup.
Druhá příprava „dvacítku“ čeká v neděli v Teplicích proti místnímu prvoligovému týmu. Náš hráč tak týmu bude scházet v důležitém duelu na půdě 1.HFK Olomouc.

Branky: 47. Mata, 78. César, 83. Capel - 50. Fenin z penalty.
ČK: 70. Mazuch (2. ŽK).
Sestava: Petr (46. Fryšták) - Kubáň, Mazuch, Suchý, Cihlář - Janda, Švec (62. Kúdela), Střeštík (62. Vacek) - Mičola (75. Šturma), Fenin, Okleštěk (55. Jungr).