15.09.2018, Miroslav Fuks

Svědík: Věděli jsme, že utkání může být o jednom gólu

Svědík: Věděli jsme, že utkání může být o jednom góluÚvodní čtyři zápasy FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY byly pro Vysočinu skvělé a vynesly plný bodový zisk. Další čtyři duely však nabídly opačný obrázek a zisk pouhých dvou bodů. Navíc poslední dvě jihlavská utkání skončila porážkou 0:1. Za nepříjemnou porážkou v důležitém duelu proti Hradci Králové se ohlédl trenér Martin Svědík.

„V prvním poločase náš výkon ještě snesl nějaké parametry v útočné fázi. V obrané činnosti mi vadilo, že jsme nezískávali odražené míče a prohrávali jsme hlavičkové souboje, protože Hradec míče hodně nakopával nahoru a po zisku balónu mohl rozvíjet svoji hru. Přesto si myslím, že jsme tam při založení útoku měli dobré věci a vypracovali jsme si dvě nebo tři dobré příležitosti. Moc dobře jsme věděli, že takových momentů nebude mnoho a utkání může být o jednom vstřeleném gólu. Vždyť Hradec má velmi dobře srovnanou defenzívu a dosud inkasoval jen čtyři branky. Bohužel, nakonec jsme to byli my, kdo ve druhém dějství branku inkasoval. Stalo se tak po naší nepozornosti, kdy Šumský nedokázal hlavou odehrát míč, který se dostal do vápna, a my si z této situace nechali dát gól. Co se týče vstupu do druhé půle, tak jsme si opět vytvořili asi dvě slušné možnosti, ale Fulnek finální přihrávku řešil špatně. Špatným řešením zastavuje dobře se rozvíjející akce a tím pádem se ani nemůžeme dostat do koncovky. Tato nekvalita se ostatně projevovala i v úvodním dějství,“ upozornil Martin Svědík a ve svém komentáři poté pokračoval: „Po inkasované brance to už z naší strany byla křeč. Snažili jsme se prostřídat, ale do hry šli hráči, kteří hru nedokázali oživit dle našich představ. Navíc přišlo vyloučení, tudíž duel dospěl k vítězství Hradce v poměru 0:1.“

Už dva zápasy jste nedokázali vstřelit branku. Je toto problém, který tým nyní nejvíce trápí? „Mužstvo je poznamenáno některými letními odchody a samozřejmě též nedávnými transfery Schumachera a Urblíka. Navíc byl krátce zraněný i Klobása. Tyto momenty se odrazily do týmové souhry a započala naše herní krize. Čtyři zápasy za sebou jsme nevyhráli a z hlediska herního výkonu lze ještě tolerovat utkání v Sokolově, kde jsme i v deseti uhráli remízu. Určitě však nelze akceptovat domácí remízu s Vítkovicemi a nyní prohru s Hradcem. Zbytečnou ztrátu jsme zaznamenali i ve Varnsdorfu. Přitom šance jsme si v těchto duelech vytvořili, ovšem nejsme teď produktivní. Hlavně mne ale mrzí, že jsme od utkání ve Znojmě neodehráli duel bez inkasované branky. To je už pět zápasů. Tam je hlavní příčina. S Hradcem jsme věděli, že klíčové bude neinkasovat branku. Pokud by se tak stalo, tak jsme někdy od té 60. minuty pořád měli půlhodinu na to, abychom gól mohli vstřelit. To samé ostatně platilo i ve Varnsdorfu, kde jsme sehráli duel skoro jak přes kopírák s tím dnešním. První půli jsme neměli špatnou, vypracovali jsme si šance, ale shořeli jsme ve finální fázi. Ale není to jen o koncovce. Na patřičné výši není ani obranná činnost či důslednost hráčů. Ve druhé půli se mi navíc zdálo, že někteří hráči nemají dostatek energie. Výkony rozhodně nebyly v pořádku,“ řekl závěrem jihlavský lodivod.

Nabízíme ohlasy na Ježour TV: krom komentářů trenérů Martina Svědíka a Zdenko Frťaly z tiskové konference přinášíme slova záložníka Jakuba Fulneka a smolaře Dominika Preislera.