02.01.2013, Miroslav Fuks

Stanislav Tecl zimní přípravu zahájí v Plzni

Stanislav Tecl zimní přípravu zahájí v PlzniÚtočník FC Vysočina Stanislav Tecl se rozhodl využít nabídky Viktorie Plzeň. Na základě jednání mezi kluby mu je umožněno nastoupit ve čtvrtek 3. ledna do zimní přípravy plzeňského týmu. Jednání o přestupu nyní vstupují do závěrečné fáze.

 

„Ze sportovního hlediska jednoznačně preferujeme setrvání svého kapitána a nejlepšího střelce v FC Vysočina. Na druhé straně dlouhodobě sledujeme, aby v jihlavském dresu nastupovali maximálně motivovaní fotbalisté. A proto ve chvíli, kdy Stanislav Tecl projevil eminentní zájem do Plzně odejít a tuto velkou výzvu přijmout, tak jsme se nabídkou Viktorie začali vážně zabývat. Aktuálně jsme souhlasili s tím, aby náš odchovanec v Plzni zahájil zimní přípravu. Jednání o jeho přestupu v tuto chvíli nejsou dotažena, vstupují do finální fáze. Pokud k podpisu smlouvy nedojde, tak hráče velice rádi uvítáme zpět na Vysočině,“ tlumočil stanovisko vedení klubu tiskový mluvčí Miroslav Fuks.

Stanislav Tecl se ještě před středečním večerním odjezdem do Plzně setkal s novináři, aby tlumočil své rozhodnutí zamířit do Viktorie: „Jednání byla docela dlouhá a začala už před Vánoci. Mé rozhodování, zda nabídku Plzně přijmout, bylo velmi složité. V Jihlavě jsem vyrůstal, je mojí srdcovou záležitostí. Nakonec jsem však upřednostnil sportovní stanovisko. Viktorie hraje v Evropské lize, usiluje o titul v Gambrinus lize a mám odtud blíže do reprezentace. To jsou velmi pádné argumenty. Plzeň je pro mne strašně lákavá, jde o velkou sportovní výzvu. Taková nabídka se pro mne už nemusí opakovat, nemohl jsem ji odmítnout. Doufám, že se mé angažmá v Plzni vydaří. Jsem přesvědčen, že se v Jihlavě liga bez problémů zachrání i beze mne.“

Tecl ocenil přístup vedení FC Vysočina: „Jsem hrozně šťastný, že vedení klubu opravdu ponechalo konečné rozhodnutí na mně. Jde o důkaz toho, jak to v Jihlavě funguje. Nikdo tady skutečně nikoho nedrží. Jakmile jsem s plzeňskou nabídkou souhlasil, tak už nic nebránilo v jednání mezi kluby. Nedošlo k žádnému přemlouvání či bránění. Za to jsem hrozně rád. Do FC Vysočina bych se chtěl za pár let zase vrátit, protože Jihlavu mám rád a tento klub mne vychoval pro velký fotbal. Vždy jí budu vděčný a přát jí jen to nejlepší,“ uzavřel svůj komentář jeden z nejlepších kanonýrů Gambrinus ligy.

 
Aktuálně

Využijte předprodej vstupenek na Spartu Praha!

Ve středu do Jihlavy přijede Sparta! Nenechte si ujít atraktivní pohárovou bitvu FC Vysočina proti slavnému letenskému celku! Duel MOL Cupu vypukne v 17 hodin a vy byste měli být u toho! Vždyť společně jsme silnější! Jak a kde na tento duel zakoupit vstupenky? Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2019 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
M-soft
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu