02.01.2013, Miroslav Fuks

Stanislav Tecl zimní přípravu zahájí v Plzni

Stanislav Tecl zimní přípravu zahájí v PlzniÚtočník FC Vysočina Stanislav Tecl se rozhodl využít nabídky Viktorie Plzeň. Na základě jednání mezi kluby mu je umožněno nastoupit ve čtvrtek 3. ledna do zimní přípravy plzeňského týmu. Jednání o přestupu nyní vstupují do závěrečné fáze.

 

„Ze sportovního hlediska jednoznačně preferujeme setrvání svého kapitána a nejlepšího střelce v FC Vysočina. Na druhé straně dlouhodobě sledujeme, aby v jihlavském dresu nastupovali maximálně motivovaní fotbalisté. A proto ve chvíli, kdy Stanislav Tecl projevil eminentní zájem do Plzně odejít a tuto velkou výzvu přijmout, tak jsme se nabídkou Viktorie začali vážně zabývat. Aktuálně jsme souhlasili s tím, aby náš odchovanec v Plzni zahájil zimní přípravu. Jednání o jeho přestupu v tuto chvíli nejsou dotažena, vstupují do finální fáze. Pokud k podpisu smlouvy nedojde, tak hráče velice rádi uvítáme zpět na Vysočině,“ tlumočil stanovisko vedení klubu tiskový mluvčí Miroslav Fuks.

Stanislav Tecl se ještě před středečním večerním odjezdem do Plzně setkal s novináři, aby tlumočil své rozhodnutí zamířit do Viktorie: „Jednání byla docela dlouhá a začala už před Vánoci. Mé rozhodování, zda nabídku Plzně přijmout, bylo velmi složité. V Jihlavě jsem vyrůstal, je mojí srdcovou záležitostí. Nakonec jsem však upřednostnil sportovní stanovisko. Viktorie hraje v Evropské lize, usiluje o titul v Gambrinus lize a mám odtud blíže do reprezentace. To jsou velmi pádné argumenty. Plzeň je pro mne strašně lákavá, jde o velkou sportovní výzvu. Taková nabídka se pro mne už nemusí opakovat, nemohl jsem ji odmítnout. Doufám, že se mé angažmá v Plzni vydaří. Jsem přesvědčen, že se v Jihlavě liga bez problémů zachrání i beze mne.“

Tecl ocenil přístup vedení FC Vysočina: „Jsem hrozně šťastný, že vedení klubu opravdu ponechalo konečné rozhodnutí na mně. Jde o důkaz toho, jak to v Jihlavě funguje. Nikdo tady skutečně nikoho nedrží. Jakmile jsem s plzeňskou nabídkou souhlasil, tak už nic nebránilo v jednání mezi kluby. Nedošlo k žádnému přemlouvání či bránění. Za to jsem hrozně rád. Do FC Vysočina bych se chtěl za pár let zase vrátit, protože Jihlavu mám rád a tento klub mne vychoval pro velký fotbal. Vždy jí budu vděčný a přát jí jen to nejlepší,“ uzavřel svůj komentář jeden z nejlepších kanonýrů Gambrinus ligy.

 
Aktuálně

Juniorka do jara vstoupila remízou v Olomouci

Prvním týmem FC Vysočina, který vstoupil do jarní fotbalové sezóny, byla juniorka. Na úvod se představila na umělé trávě v Olomouci, kde se v kvalitním utkání s šancemi na obou stranách zrodila bezbranková remíza. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2019 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
M-soft
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu