11.09.2018, Miroslav Fuks

Staněk: Doufám, že zase naskočíme na vítěznou vlnu

Staněk: Doufám, že zase naskočíme na vítěznou vlnuPodzimní sezóna se zápasem s Hradcem Králové přehoupne do své druhé poloviny. Jak je ředitel klubu Jan Staněk spokojen s výkony a výsledky týmu v první části podzimu? Aktuálně jsme mu položili nejen tuto otázku, ale vznesli jsme i dotazy směrem k přestupové politice a ekonomické situaci klubu.

 

Pohybujeme se v popředí tabulky, za což jsem rád. Úvod byl nad očekávání, pak jsme se trochu zasekli, přišly určité změny kádru, první zranění. Uvidíme, jak se budeme prezentovat v následujícím důležitém bloku čtyř utkání před další repre pauzou. Hrajeme třikrát doma, tak doufám, že zase naskočíme na vítěznou vlnu.

Kádr prvního týmu oproti jarní části doznal výrazných změn. Můžete s odstupem času podrobněji objasnit příčiny tohoto kádrového pohybu?
První důvod prodejů hráčů je ekonomický. Již v zimě jsme na přestupy hráčů vydali minimum prostředků a teď v létě šetření pokračuje. Bohužel naše ekonomická situace nedovoluje reinvestovat prostředky získané prodejem hráčů do nákupu nových Musíme primárně zabezpečit, aby bylo na výplaty a provoz klubu. Vzhledem k tomu, že v uplynulých letech byl rozpočet i na poměry Jihlavy značně naddimenzován a následně došlo k výpadku velké části příjmů, museli jsme prostředky na provoz zajistit jinak. Aktuálně se rozpočet podstatně snížil, a pokud se nepodaří sehnat nového generálního partnera nebo partnery, bude třeba do něj ještě zasáhnout a to buď na začátku roku 2019, nebo v létě 2019.

Druhý důvod výrazných změn je samozřejmě sestup do nižší soutěže. Hodně našich kluků mělo nabídky z vyšších lig. Části z nich jsme vyhověli, části ne. Ale je to samozřejmě dočasné. Pokud nebudeme hrát nejvyšší soutěž, pak nejpozději příští rok v létě odejdou i ti ostatní, o které je zájem. Nemá cenu jim bránit v rozvoji jejich kariéry. Dalším aspektem výrazné obměny je také to, že jsme s řadou hráčů již nepočítali.

Bylo možné zabránit dvěma aktuálním přestupům – Schumachera a Urblíka?
Teoreticky to samozřejmě možné bylo. Z pohledu naší ekonomiky byl ale jejich odchod nezbytný. Schumacher měl nadstandardní plat a to jsme si prostě ve II. lize nemohli dovolit. Navíc přišel zadarmo a peníze od Bohemky jsou jednoznačně plusové. Pokud jde o Urblíka, měl necelý rok do konce smlouvy, kterou by neprodloužil. Jindy než teď jsme jej již prodat nemohli. V zimě by to bylo podstatně méně, v létě pak už nic. Opět věc, kterou si v naší situaci nemůžeme dovolit. Navíc nevíme, jak by se srovnal s tím, že bychom ho nepustili. Na jeho výkonnost by to mohlo mít vliv.

Jak jste spokojen s příchody?
Bohužel se nám nepovedlo zrealizovat vše, co jsme chtěli. Na druhou stranu kádr se trochu oživil a doplnil. Uvidíme, jak se noví hráči projeví.

Jaká je vlastně aktuální ekonomická situace klubu? Nakolik se do ní projevuje medializovaná nestabilita dlouholetého hlavního akcionáře a generálního reklamního partnera – společnosti PSJ?
Situace není jednoduchá. Jak jsem již uvedl, výpadek na straně příjmů je velmi podstatný. Pokud se nepodaří sehnat nového generálního partnera, budeme nuceni přistoupit k dalším úsporným opatřením a k dalšímu snížení rozpočtu. Prioritou je klub nezadlužovat a zajistit jeho přežití. Případné úspory mohou být velmi bolestné a nepochybně mohou ovlivnit i sportovní ambice do dalších let.

 
Aktuálně

U19 má za sebou první týden přípravy

Starší dorost U19 se na jarní část sezóny začal připravovat jako jeden z prvních mládežnických týmů FC Vysočina. Už více než týden hráči polykají tréninkové dávky, které jim trenér Luboš Prokopec se svým realizačním týmem přichystal. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
M-soft
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu