21.05.2019, Miroslav Fuks

Sportovní den FCV pro handicapované děti oslavil plnoletost!

Sportovní den FCV pro handicapované děti oslavil plnoletost!Těžko uvěřitelných osmnáct let trvá spojení FC Vysočina se Základní školou speciální a Praktickou školou Jihlava. Ta vzdělává a rozvíjí žáky se středním a těžkým mentálním postižením, souběžným postižením více vadami a žáky s poruchou autistického spektra. Jihlavský klub a jeho zaměstnanci poskytují organizační a materiální záštitu pro sportovní den žáků této školy, které doplnily děti z jihlavské ZŠ Seifertova.

 

Tradiční akce oslavila svoji plnoletost v úterý 21. května v areálu Na Stoupách tím nejlepším způsobem. Vyšlo jí počasí, vládla pohodová atmosféra, nejrůznějších dárečků a finančních darů se sešlo nejvíce v historii, všichni sportující podali senzační výkony a činili se i fotbalisté FC Vysočina v úloze organizátorů jednotlivých disciplín. Sportovní dopoledne se prostě parádně vydařilo!

Sportovní den zahájil marketingový manažer klubu Miroslav Fuks, který následně předal slovo Josefu Morkusovi, manažerovi FKM Vysočina Jihlava, a poté samozřejmě i Zuzaně Šimkové, ředitelce Základní školy speciální a Praktické školy Jihlava. Ta vzápětí osobně převzala dva dary v podobě finanční podpory ze strany Nadace Jindřicha a Ičky Waldesových a společnosti Vodárenská akciová společnost. Sportovní den finančně či materiálně podpořila dlouhá řada firem a organizací. Masozávod Krahulčí, Pekařství Marek Michal v Telči, Cukrářství a Perníkařství Jan Meidl z Police, butik ZuzEri Fashion, Český rozhlas Vysočina, supermarkety LIDL a TERNO, UNI HOBBY Market Jihlava, firmy KOSYKA, PŘEDVÝBĚR.CZ, McDonald´s, Ondrášovka, SKORI, DAFE-PLAST, Sapeli, STORMWARE, FRAENKISCHE CZ a LemTech. Sportující se odnesli i plyšáky, neboť se jich díky akci „Daruj plyšáka“ podařilo sebrat hrubým odhadem více než 400! Všem náleží obrovský dík!

Po úvodním rozcvičení se 110 dětí se svým doprovodem nadšeně vrhlo do deseti pestrých disciplín. Ty byly připraveny dorostenci FC Vysočina a na jejich průběhu se aktivně podíleli členové kádru „áčka“ – Lukáš Vaculík, Petr Tlustý, Jakub Petr, Martin Chlumecký, Stanislav Klobása, Jan Javůrek, Vlastimil Veselý, Ondřej Machuča, Mohamed Tijani, Jiří Klíma a Lamin Jawo. Ve všech případech platilo, že sportující ze sebe vydali všechny své síly a schopnosti. Za to jim právem náležel potlesk a ocenění všech přítomných. Příjemnou tečkou pro zúčastněné byla opravdu vydatná svačina.

  • fotografie z vydařeného sportovního dne naleznete ZDE
  • zdařilý sestřih akce z dílny SB Corporation na Ježour TV

 
Aktuálně

Vysočina na úvod letní přípravy přehrála Chrudim

Vysočina ve dvou kombinovaných sestavách na úvod letní přípravy hladce přehrála druholigového soka - MFK Chrudim 4:0 (1:0), když skóre utkání otevřel Tomáš Franěk z přímého kopu a ve druhém poločase skórovali David Štětka, Michal Záhradnik a Miroslav Křehlík. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu