16.09.2010, Redakce

Společné prohlášení zástupců sportovních organizací města Jihlavy

Společné prohlášení zástupců sportovních organizací města JihlavyMotto: „Sport nerozděluje, ale sbližuje“
Sport je společenský fenomén. Je významným činitelem spolkového života, vytváří síť vztahů mezi lidmi různého vyznání, názorové orientace, společenského postavení i osobního bohatství. Je možností seberealizace, má pozitivní vliv na lidské zdraví. Vyplňování volného času sportem je ve všech věkových skupinách obyvatel společensky i ekonomicky žádoucí.

 

Moderní společnost si všechny pozitiva sportu uvědomuje a snaží se vytvářet důstojné podmínky pro fungování sportovních organizací zajišťujících možnost sportovního vyžití občanů. Jihlava není v tomto směru výjimkou.
V posledním období se v Jihlavě začala rozvíjet diskuse o financování sportu a o „boji mezi jihlavským profesionálním a amatérským sportem“. Regionální sdružení ČSTV Jihlava, jako nejvýznamnější jihlavská střešní sportovní organizace, iniciovalo jednání zástupců sportovních organizací města Jihlavy, z kterého vyplynulo následující prohlášení:

1) FC VYSOČINA JIHLAVA, a. s., HC Dukla Jihlava s. r. o. a Sdružení sportovních organizací města Jihlavy jsou 3 základní pilíře jihlavského sportu, které se vzájemně respektují, uznávají a spolupracují společně ve prospěch jihlavského sportu.

2) FC VYSOČINA JIHLAVA, a. s., HC Dukla Jihlava s. r. o. a Sdružení sportovních organizací města Jihlavy nevnímají současný stav v Jihlavě jako střet, či boj mezi profesionálním a amatérským sportem a v žádném případě nemají snahu zvýhodnit jeden subjekt na úkor druhého.

3) FC VYSOČINA JIHLAVA, a. s., HC Dukla Jihlava s. r. o. a Sdružení sportovních organizací města Jihlavy deklarují společný zájem na zlepšení podmínek pro sport v celé jeho šíři, tak aby nebyly zásadně porušeny současné priority podpory jihlavského sportu.

4) Zlepšení podmínek pro sport vidí výše uvedené subjekty mimo jiné také v navýšení finanční podpory v kapitole sportu, zejména pro oblast „neprofesionálního sportu“.

5) FC VYSOČINA JIHLAVA, a. s., HC Dukla Jihlava s. r. o. a Sdružení sportovních organizací města Jihlavy nabízejí městu Jihlava součinnost při tvorbě podmínek pro sport ve městě Jihlava.

6) FC VYSOČINA JIHLAVA, a. s., HC Dukla Jihlava s. r. o. a Sdružení sportovních organizací města Jihlavy odmítají, aby se sport stal předmětem politikaření, či mediálních přestřelek.

V Jihlavě dne 7. září 2010

 
Aktuálně

V pátek proti Líšni za třemi důležitými body!

FC Vysočina potřebuje zvítězit. Po dvou úvodních zápasech bez bodového zisku chce mladý jihlavský tým vybojovat tři body v domácím utkání proti SK Líšeň. Brněnský celek ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE působí teprve druhým rokem, ale jeho start do nového ročníku je diametrálně odlišný oproti FCV. Důležitý duel vypukne v pátek 18. září od 18:00 hodin. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
×
Dnes v 18:00
FC Vysočina Jihlava
SK Líšeň
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu