18.09.2010, Miroslav Fuks

Sparta zvítězila zaslouženě, štve mě to, je zklamaný Urban

Sparta zvítězila zaslouženě, štve mě to, je zklamaný UrbanOptimismus vzešlý z výrazných výher FC Vysočina je pryč. Svěřenci kouče Luboše Urbana narazili na půdě velmi dobře hrajícího „B“ týmu Sparty Praha. Jak jihlavský trenér toto neúspěšné utkání viděl? "Jsme velmi zklamaní z celkového výsledku i předvedené hry. Na soupeře jsme se celý týden připravovali a věděli jsme, jak na Spartu hrát. Chtělo to klid a přesnou rozehrávku. Místo toho jsme se s běhavým soupeřem pustili do závodů."

 

Hned v úvodu jsme vyprodukovali 2 individuální chyby, které soupeř potrestal. Tyto momenty určily ráz utkání. Domácí se poté chytře zatáhli a my dobíjeli sparťanskou obranu. To nám činilo problémy na Dukle i v Sezimovu Ústí. Když prohráváme, tak se těžko dostáváme do zápasu. Hráčům poté chybí klid, sebevědomí a nevěří, že jsou schopní zápas otočit. Na jejich psychice je třeba zapracovat.

Důležitým momentem jistě byl neproměněný pokutový kop...

Dolejš se prosadil ve vápně a byl faulován. Švenger sice šel na druhou stranu, než kam Dort poslal míč, ovšem ten se od vnitřní tyče odrazil za gólmanem podél brankové čáry ven... Byl to strašně důležitý moment, v té chvíli jsme se zvedali a pokud bychom snížili stav, tak by nás to jistě nakoplo. V poločase jsme provedli 2 střídání, neboť jsem chtěl zlepšit naši defenzivní rozehrávku. Zahájili jsme nadějně břevnem Tlustého po rohovém kopu, ovšem poté jsme se krom 2 – 3 nadějných možností neprosadili. V útočné fázi nám chyběla kvalita. Sparta zvítězila zaslouženě. Zápas dobře rozjela, donutila nás k první chybě a poté výsledek chytře pohlídala. Jde o prohru z venku, rozhodně nejde vyhrát vše, ovšem tato ztráta mne velmi štve. Sparta B určitě byla k poražení. Bohužel, zatím hrajeme buď dobře nebo špatně.

V sestavě scházel gólman Uvarenko. Jak si vedl Rožník?

Maxims má zranění, které ho nepustilo do branky. Když k tomu připočtu zdravotní gólmany třetího gólmana Martina Matiáška, tak jsme se rozhodli angažovat zkušeného Martina Svobodu. Dalibora Rožníka jsme na start v utkání připravovali od středy. Na inkasovaných brankách nemá podíl, naopak spoluhráče dvakrát výrazně podržel ve druhé části. Nebyl to pro něj jednoduchý zápas, určitě má nadále moji důvěru.

Nyní vás doma čeká Kladno...

My teď musíme důkladně rozebrat poslední zápas a rychle se přeorientovat na Kladno. Jde o velice těžkého exligového soupeře, ale my hrajeme doma a chceme zvítězit. Na své půdě hrajeme výrazně lépe a já věřím, že tento trend potvrdíme. Musím poděkovat našemu početnému kotli fanoušků za podporu na Spartě a chci je požádat, aby nás přišli povzbudit i v pátek.

 
Související
Aktuálně

Aktuální komentář Lukáše Vaculíka

Přinášíme komentář Lukáše Vaculíka, sportovního ředitele a člena představenstva FC VYSOČINA JIHLAVA, a.s., k aktuálním tématům, která hýbou českým fotbalem. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu