12.05.2014, LFA

Souboj generací. V dovednostních soutěžích se proti sobě postavili Harba s Němcem

Souboj generací. V dovednostních soutěžích se proti sobě postavili Harba s NěmcemJsou současní fotbalisté lepší než generace před nimi? Jaké by to bylo, kdyby se proti sobě postavili ve vzájemném souboji? Často kladená otázka většiny fotbalových fanoušků bude zodpovězena. Ligová fotbalová asociace proti sobě postavila tým současných ligových hvězd a těch z doby minulé. Vácha, Harba, Nerad vs Vízek, Verbíř, Němec. Dovednostní soutěže mezi šesticí hráčů přinesly zajímavé srovnání.

 

„Rozhodně je zajímavé změřit síly s bývalými hráči. O to pikantnější je, že jsem se mohl postavit proti panu Vízkovi. Byla to celkem legrace a musím říct, že jsem si to užil. Je vidět, že stará generace to má stále v noze,“ svěřil se záložník Sparty Lukáš Vácha.

Deset střel na břevno během třiceti sekund, slalom s míčem mezi kužely na čas a centry do předem připravených košů. To byly tři disciplíny, ve kterých se dvě trojice utkaly ve vzájemných soubojích. V kryté hale ve Zbuzanech probíhala bitva generací téměř celý den.

„Chtěli jsme ty mladé kluky trochu pošťouchnout a ukázat jim, že nepatříme do starého železa. Vácha, Harba i Nerad patří mezi nejtechničtější hráče Gambrinus ligy, a proto to byla velká výzva. Na některých z nich jsem viděl i trochu potu z nervozity. Byla to parádní zkouška,“ usmívala se legenda pražské Dukly Ladislav Vízek.

Ve vzájemných duelech se proti sobě postavily vždy dvojice hráčů z jednotlivých týmů. Vízek vs Vácha, Němec vs Harba, Verbíř vs Nerad.

„Vyslyšeli jsme hlasy ligových fanoušků, kteří se často zabývají otázkou, zda je současná hráčská generace kvalitativně lepší, než ligoví fotbalisté minulosti. Sestavili jsme dva velmi atraktivní týmy a na výsledek se budou moci všichni podívat,“ řekl Dušan Svoboda, předseda Ligové fotbalové asociace.

„Líbilo se mi, že byly zvoleny právě technické disciplíny. Není tu kladen důraz na fyzickou připravenost či rychlost. Naopak. Je to o technice a šikovnosti. To by mělo vyhovovat všem věkovým kategoriím. Konfrontace mezi současnými a bývalými hráči je rozhodně zajímavá. Pevně doufám, že máme jako bývalí hráči šanci uspět. Červení by měli vyhrát, ale budu dělat vše proto, aby tomu tak nebylo,“ říkal před samotnou konfrontací Josef Němec, který prošel Plzní, Spartou, Duklou či Příbramí.

Vítězství v každé disciplíně znamenalo bod pro celý tým, remízový souboj půl bodu. Na každé střele či sekundě tak skutečně záleželo. „Tohle srovnání se mi líbí hodně. Můžeme vidět, že starší hráči to své umění ještě nezapomněli. Dobře ovládají balon, jsou to těžcí protivníci. Doufám, že vyhrajeme my, ale nebude to nic lehkého,“ hlásil jihlavský hračička a kanonýr Haris Harba.

„Je to zajímavý nápad. Nerozhoduje věk ale kvalita. Byl bych špatný hráč, kdybych si nevěřil, proto říkám, že mladé porazíme. Těším se, až to uvidí fanoušci,“ doplnila ho ikona teplického fotbalu Pavel Verbíř.

Během následujících tří dnů se fanoušci mohou těšit na videa z jednotlivých soubojů. Ve čtvrtek se dozví celkový výsledek. „Konfrontace se staršími hráči, kteří něco dokázali, byla určitě přínosná. Je to zábava, sranda. Doufám, že náš mladší tým vyhraje. Jinak bychom do toho ani nešli. Musíme vyhrát,“ burcoval záložník Bohemky Petr Nerad. Souboj generací v dovednostních soutěžích právě začíná!

  • úvodní video k projektu naleznete ZDE
  • fotografie z akce najdete TADY


 
Aktuálně

Filip Vedral prodloužil s Vysočinou smlouvu.

Nejlepší střelec týmu Filip Vedral prodloužil s Vysočinou smlouvu o 3 roky. Autor 7 ligových branek prožil v letošním ročníku jednu z nejlepších sezon v jeho dosavadní kariéře. Původem střední obránce prožil letošní sezonu v pozici hrotového útočníka a popasoval se s novou rolí skvěle! Co všechno na sebe Filip prozradil? Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2021 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu