23.05.2017, Miroslav Fuks

Skvělý šestnáctý sportovní den pro handicapované děti!

Skvělý šestnáctý sportovní den pro handicapované děti!Už šestnáct let trvá spojení FC Vysočina se Základní školou speciální a Praktickou školou Jihlava, která vzdělává a rozvíjí žáky se středním a těžkým mentálním postižením, souběžným postižením více vadami a žáky s poruchou autistického spektra. Jihlavský klub tradičně poskytuje organizační a materiální záštitu pro sportovní den pro žáky této školy, které tentokrát doplnily děti ze ZŠ Kamenice a z jihlavské MŠ Březinova. Aktuální ročník se uskutečnil v úterý 23. května v areálu Na Stoupách.

 

A vydařil se parádně! Sportovní den zahájili marketingový manažer klubu Miroslav Fuks, který poté předal slovo Zuzaně Šimkové, ředitelce Základní školy speciální a Praktické školy Jihlava. Vzápětí převzala dva dary v podobě finanční podpory ze strany hráčů prvoligového "áčka" a Nadace Jindřicha a Ičky Waldesových.

Po úvodním rozcvičení se 120 dětí se svým doprovodem nadšeně vrhlo do deseti pestrých disciplín. Ty byly připraveny staršími dorostenci FC Vysočina a na jejich průběhu se aktivně podíleli členové kádru prvního mužstva. Ve všech případech platilo, že sportující ze sebe vydali všechny své síly a schopnosti. Za to jim právem náležel potlesk a ocenění všech přítomných. Příjemnou tečkou pro zúčastněné byla vydatná svačina. Sportovní hry proběhly v pohodové atmosféře, za krasného počasí a na jejich plynulém průběhu se podílela řada zaměstnanci klubu.

Účastníci si ze sportovního dne odnesli nejen skvělé zážitky, ale i plnou tašku milých pozorností a dárečků. Sluší se dodat, že se tato chvályhodná akce uskutečnila s podporou supermarketu LIDL, pekárny Lapek, a firem Masozávod Krahulčí, McDonald´s, Ondrášovka, DAFE-PLAST, Masonite a Alfa Top, dále Rádia Jihlava a Českého rozhlasu Region. Celou akci zaznamenala firma SB Corporation, tudíž se brzy můžete těšit na zajímavý sestřih! Sportující se odnesli i plyšáky, neboť se jich díky akci „Daruj plyšáka“ podařilo sebrat více než 200! Všem náleží obrovský dík!

  • fotografie z vydařeného sportovního dne naleznete ZDE

 
Aktuálně

Fotbalisté FC Vysočina v pondělí vstoupí do letní přípravy

Fotbalistům FC Vysočina spěje ke konci třítýdenní období dovolené a odpočinku. Už v pondělí 17. června se budou hlásit na jihlavském stadionu na startu letní přípravy. O týden později absolvují svěřenci kouče Davida Oulehly funkční a diagnostické testy na Fakultě tělesné výchovy a sportu v Praze. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu