16.05.2022, Redakce

Šéftrenér přípravek přibližuje, jak je to s náborem dětí

Šéftrenér přípravek přibližuje, jak je to s náborem dětíPodle šéftrenéra přípravek FC Vysočina Ondřeje Šourka je v první řadě důležité, aby se děti seznámily s tím, jak funguje kolektivní sport.

 

Pane Šourku, jak je to s organizací na samotném náboru přípravky, kam mají rodiče přijít?

OŠ: V sedmnáct hodin na velkém hřiště budou stanoviště, kde si děti budou moci jen tak z legrace fotbal vyzkoušet. To bude jedna část hřiště a v druhé části hřiště bude probíhat trénink nejmenších kategorií, aby rodiče viděli, jak trénink funguje a co od něj mohou očekávat. Tak dlouho ještě nedokáží držet pozornost, takže jsou tam různé hry s míčem i bez míče.

U těch nejmenších dětí se tedy nejedná o žádný fotbalový dril?

OŠ: Určitě ne, děti se seznamují s tím, jak funguje kolektivní sport. Je to spíše o celkovém pohybovém rozvoji dítěte a také chceme zjistit, jestli je v dítěti vztah k fotbalu a zda je to sport, který ho bude bavit. Kdyby se někdo dva roky bál míče, tak to asi není to pravé, ale právě je to o tom, aby si to děti vyzkoušely.

Jaké ročníky dětí mají na nábor přijít?

OŠ:Byli bychom rádi, kdyby dorazily ročníky 2015, 2016 a nově nabíráme nejmladší, a to je ročník 2017. V ročníku 2015 a 2016 nějaké děti máme, ale rádi bychom jejich tým rozšířili. Holky mohou přijít jakýkoliv ročník a my už je nasměrujeme. A pokud by někoho zajímalo třeba i trénování, budeme také rádi, když přijde.

To znamená, že hledáte i trenéry?

OŠ: Ano, pokud by to někoho zajímalo, i třeba začínající trenéry, kteří by v přípravce měli svoje dítě, rádi jim pomůžeme se získáním licence. Mohou si vyzkoušet se do mládeže zapojit.

Kolik tréninků týdně mají Vaši nejmenší svěřenci?

OŠ: Ti nejmenší mají tréninky dvakrát týdně. To je kategorie 2016 a 2017. Kategorie 2015 už bude mít tréninky třikrát týdně. Většinou se snažíme pro tyto kategorie držet tréninky úterý a čtvrtek od 16.30. Je to vyloženě o tom, aby začali chodit a vyzkoušeli si, jaké to je fungovat v kolektivu

Úterý 17. května je jediný termín, kdy je možné dítě do přípravky na FC Vysočina zapsat?

OŠ: Určitě ne, pokud by nábor v tento termín někomu nevyhovoval, může přijít také na Den s Enviropolem, a to v neděli 22. května tady na stadion. Nebo zavolat přímo mně na telefonním čísle: 777 131 769.

 
Aktuálně

Vysočina v kombinované sestavě nestačila na Chrudim

Fotbalisté FC Vysočina se ani ve třetím letním přípravném duelu nedočkali vítězství. V kombinované sestavě, v níž dostali velký herní prostor mladíci z akademie a testovasní hráči, podlehli druholigovému sokovi MFK Chrudim 2:1 (1:1). Skóre duelu z penalty otevřel Jakub Selnar. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2022 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu