19.08.2011, Michal Jindra

Roman Pivarník: „Prohra byla zcela zasloužená"

Roman Pivarník: „Prohra byla zcela zasloužená”V dalším kole II. fotbalové ligy přivítala domácí FC Vysočina exligové Ústí nad Labem. Po neúspěchu v prvním kole chtěli jihlavští hráči navázat na tři body ze Sezimova Ústí a připsat si první výhru i na domácí půdě. Úvod vypadal velice slibně, neboť svěřenci Romana Pivarníka už ve 2. minutě vedli 1:0. Ovšem slibný stav se proti domácím otočil a nakonec prohráli o tři branky.

Trenér Vysočiny na pozápasové tiskové konferenci těžko hledal pozitiva. „Vstřelili jsme první branku a od desáté minuty začali hráči nepochopitelně zmatkovat. Krutá prohra pro nás byla před čtrnácti dny s Bohemians Praha, ale dnes jsme si to zasloužili," naštvaně komentoval Pivarník.

A co více k utkání řekl? „My jsme měli výborný vstup do zápasu, hned v úvodu kluci neproměnili jednu šanci a po rohovém kopu vstřelili branku. Začátek jsme tedy zahráli dobře, bohužel přišla situace, kdy se Dortovi nepovedl centr, hosté měli brejk a nikdo z hráčů nebyl schopen šanci hostů přerušit. Přišel rohový kop a velká hrubka Petra Filipa. A my z vedení během chvilky prohráváme. Mužstvo šlo tedy psychicky velmi dolu a inkasované góly se jenom kupily. Naše bránění bylo opravdu tristní a to, co jsme předváděli v šestnáctce, to bylo něco neuvěřitelného. Ještě se mi nestalo, abych za dvě domácí utkání dostal osm branek. Jediní hráči, kteří dnes zaslouží pochvalu, jsou útočníci Tecl a Sedláček a ve druhé půli hrál dobře Mešanović."

Hodnocení ústeckého kouče Svatopluka Habance: „Utkání se mi oproti domácímu trenérovi hodnotí mnohem lépe. Ale musím říct, že náš úvod byl více než katastrofální a my jsme schopni podobnou chybu udělat i ve druhém poločase. Asi tam je nějaká chyba nekoncentrovanosti nebo si to nedokáži vysvětlit. Pak tedy přišly vstřelené branky a byli jsme fotbalovější, kombinačně hráči potvrdili, že umí hrát fotbal, což mne potěšilo. Na závěr bych chtěl říct, že to pro domácí musí být kruté, měli minimálně tři gólové šance, které neproměnili, takže to je určitě vysoká porážka."