01.08.2011, Redakce

Roman Pivarník: Při posílení týmu se nechceme unáhlit

Roman Pivarník: Při posílení týmu se nechceme unáhlitPřed osmi lety trenér Roman Pivarník společně s asistentem Josef Vrzáčkem letní přípravu zahajoval, jenže ji po dvou týdnech opustil a zamířil za angažmá do Saudské Arábie. V Jihlavě tak letní přípravu dokončil až v roce 2011. Jak ji hodnotí?

 

Předně jsem rád, že jsem se do Jihlavy mohl vrátit. Na své první angažmá na Vysočině rád vzpomínám a byl bych velice rád, kdyby mé druhé působení naplnilo postupový cíl, který tento klub má. Vlastní letní příprava byla naplánovaná před mým příchodem, přesto jsme nesahal k velkým změnám programu. Kvalitní bylo kondiční soustředění v Novém Městě, očekávání splnila i série těžkých přípravných zápasů proti celkům I. a II. ligy. V nich dostali zhruba rovnoměrnou porci zápasů všichni hráči zapojení do přípravy. Proti prvoligovým týmům nastupovala starší silnější sestava a proti druholigovým týmům hráli spíše mladší hráči. Takto jsme mohli prověřit jejich výkonnost. Poslední duely nám ukázaly vzestupnou tendenci a já doufám, že v ní budeme pokračovat.

Přípravu jste zahájil s kádrem 30 hráčů. Jaký dojem na vás udělali odchovanci FC Vysočina?
Předvedli se v dobrém světle. Doufám, že tito mladíci dokáží už v průběhu podzimu výkonnostní vzestup a prosadí se do kádru či sestavy „áčka“. V naši hře by měli být nositeli agresivity a dravosti.

Jste spokojen s dosavadním doplněním týmu? Lze ještě očekávat další posily?
Komárek, Sedláček i Velický disponují prvoligovými zkušenostmi a měli by být posilami. Přesto cítíme, že bychom ještě potřebovali posílit do ofenzívy - do útoku a do středu zálohy. Doufám, že se nám to podaří do konce přestupového období. Chceme hráče do základní sestavy a nechceme se unáhlit. Až soutěž však ukáže, zda nepotřebujeme posílit i na dalších postech.

S čím půjdete do prvního utkání? Nakolik znáte soupeře?
Chceme se prosadit kombinačním přímočarým fotbalem s velkým tlakem na míč. Bohemians disponují velice silným a zkušeným kádrem, který oprávněně náleží ke kandidátům postupu. O tomto soupeři jsme si získali informace z jejich posledních přípravných zápasů či z poháru. Je však třeba říci, že týmy prověří až mistrovská utkání. První kolo sezóny je tak vždy velkou neznámou.

Máte už jasno o základní sestavě?
Zhruba na 90% ano. Samozřejmě budu muset zohlednit i zdravotní stav hráčů.

 
Související
Aktuálně

Havířovu podlehly i v odvetě

Ženský tým FKM Vysočina neměl na Havířov ani v odvetě. Porážkou 2:5 (1:2) pouze zmírnil výprask z úvodního podzimního kola Moravskoslezské ligy. Jihlavské branky zaznamenaly Jana Paulíčková a Monika Šanderová. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu