24.09.2011, Miroslav Fuks

Roman Pivarník: Nervózní závěr zápasu byl zbytečný

Roman Pivarník: Nervózní závěr zápasu byl zbytečnýVysočina Spartě B po roce vrátila porážku na jejím hřišti a po dobrém výkonu získala cenné tři body. Zároveň se v tabulce pravdy konečně dostala do plusových hodnot. Jak toto utkání viděl kouč Roman Pivarník?

 

Musím říci, že nemám rád zápasy proti „B“ týmům, neboť tyto celky jsou hodně nevyzpytatelné a sestavy se u nich hodně mění. Chtěli jsme se koncentrovat na naši hru a jsem rád, že nám to vyšlo. Viděli jsme hodně aktivní a agresivní zápas. Byli jsme zodpovědní a duel jsme měli po většinu jeho průběhu pod kontrolou. Jen škoda, že jsme náskok nedokázali zvýšit na 0:3 a místo toho jsme inkasovali kontaktní gól. V poslední desetiminutovce jsme zbrkle a zbytečně ztráceli balóny a užili jsme si nervózní závěr.

Jak jste viděl výkon nové posily Marka Jungra?
Předně bych chtěl říci, že mladý Tomáš Kučera na tomto postu odvedl velmi dobré výkony. Jungr je samozřejmě zkušenější hráč. Jeho výkon byl dobrý a já věřím, že se bude s lepšící se souhrou s týmem ještě zlepšovat.

Asi jste rád, že Mešanović konečně skóroval…
Určitě ano. V první půli na dlouhou nohu neproměnil šanci a ve druhé části po přihrávce Tecla nezužitkoval ještě výrazně příležitost. Dobře, že mu to do třetice e vyšlo.

První zápas v jihlavském dresu a hned premiérový gólový zápis. Marek Jungr mohl být po utkání spokojený: „V první půli jsme měli dobrý přechod do útoku, slušně jsme kombinovali a měli jsme vstřelit více branek. Ve druhé části nám kombinace ve středu hřiště vázla a zbytečně jsme míče nakopávali. I díky tomu jsme umožnili, aby Sparta utkání v závěru bojovala o bod. A můj gól? Po rohu se ke mně odrazil míč, ani nevím od koho, a já ho bez otálení napálil do sítě.“

Velká úleva byla znát na střelci rozhodující branky Murisovi Mešanovićovi: „Jsem hlavně rád, že jsem konečně vstřelil branku a protrhl dosavadní střeleckou smůlu. Děkuji trenérovi, že mne podržel 5 zápasů a stále mi věřil. Na gólu se výrazně podílel Standa Tecl, který podržel míč, obešel obránce a ideálně mne našel. Po dvou předchozích neproměněných šancích jsme měl i kus štěstí, když jsem trefil rovnou šibenici,“ usmíval se bosenský střelec, který stručně okomentoval i vlastní zápas: „Myslím si, že jsme dnes zápas měli od vstřelené branky pod kontrolou a ještě více jsme uklidnili, když jsme vedli 0:2. Bohužel jsme v závěru inkasovali hodně gól, který zápas zbytečně zdramatizoval.“

 
Související
Aktuálně

Dvacetiletí FC Vysočina - ročník 2014/15

Spokojenost sportovního vedení klubu s jarními výkony vedlo ke snaze udržet pohromadě stávající úspěšný kádr a uskutečnit v letním přestupovém období jen menší kádrové změny. „Především mne těší, že jsme mužstvo neoslabili, protože jsme udrželi dva naše špičkové hráče – Harbu a Masopusta, kteří si řekli o pozornost špičkových klubů.“ Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu