09.04.2015, Miroslav Fuks

Roman Kučera: Proti Dukle sehrajeme zlomový zápas

Roman Kučera: Proti Dukle sehrajeme zlomový zápasFotbalisté FC Vysočina proti pražské Dukle nastoupili už do 13 zápasů v SYNOT lize nebo II. lize, ovšem zatím dosáhli jediné výhry. Památný tříbodový zisk se zrodil na jaře 2014, kdy Jihlava na Julisce zvítězila 0:3 díky dvěma trefám Harby a jednom zásahu Jánoše. Na podzim se pražskému celku povedla odveta, když svěřenci trenéra Luboše Kozla zvítězili 4:1. Přichází právě nyní čas první domácí výhry FC Vysočina nad Duklou? Nejen na toto téma jsme si povídali s asistentem trenéra Romanem Kučerou.

 

„Všichni si moc přejeme, abychom sobotní zápas zvládli jak herně, tak i výsledkově. Moc dobře víme, že případná výhra by nás posunula k metě 30 bodů, což by 7 kol před koncem tohoto ročníku SYNOT ligy prakticky znamenalo záchranu v soutěži. Zároveň by nám to přineslo klid pro další práci a prostor k vyzkoušení dalších hráčů z našeho kádru. Zároveň bychom nabrali tolik potřebné sebevědomí a mohli bychom atakovat pozice kolem 5. místa tabulky. Z výše uvedeného vyplývá, že je před námi zlomové utkání. Věříme, že nám v něm pomůže zaplněný stadión,“ apeluje na fanoušky asistent trenéra.

Díky zdravotní indispozici kouče Klusáčka jste asi prožíval náročný a netradiční týden. „Luděk nás krátce navštívil po opuštění nemocnice. V pátek se připojí k týmu a v sobotu by rozhodně neměl chybět na ligové lavičce. Po celý týden s námi byl v intenzivním telefonickém kontaktu a vše s námi konzultoval. S jeho absencí se snad náš trenérský realizační tým dokázal vypořádat. Tréninkový proces byl v normálu,“ uvedl Kučera k absenci hlavního trenéra.

Dukla už čtyři zápasy čeká na výhru, přičemž v těchto duelech si připsala pouze 2 body za bezbrankové remízy. Jaká je aktuální forma tohoto pražského celku? Na které hráče byste upozornil? „Dukla je velice sebevědomá v kombinaci a rozehrávce akcí, v tomto ohledu náleží k nejlepším celkům SYNOT ligy. Nebojí se hrát po zemi, nenakopávají balóny. Poslední výsledky Dukly by nás neměly mást, pořád jde o velice kvalitního protivníka, který po zásluze dlouhodobě působí v horní polovině tabulky. Musím též upozornit na skutečnost, že Dukla je úspěšná na hřištích soupeřů, když v tomto ročníku vyhrála v Mladé Boleslavi, v Hradci Králové a v Brně. Co se týče jednotlivců, tak se hra Dukly opírá o silný střed pole s Gedeonem, Hanouskem a Považancem, které na krajích doplňují nebezpeční Berger, Mareš a Přikryl. Otázkou je, zda na hrotu útoku nastoupí Blažek nebo Beauguel, který na podzim vstřelil 7 branek a vrací se po zranění,“ doplnil Roman Kučera.

S jakou taktikou do zápasu nastoupíte? Hodláme oproti předchozím duelům něco změnit? „Chceme přispět ke kvalitě zápasu, tudíž hrát útočně a kombinačně. Duklu hodláme zaskočit naší ofenzivní aktivitou a vstřelit první branku. Rozhodně půjdeme za vítězstvím a budeme chtít navázat na vítězství proti Hradci Králové,“ zdůraznil Kučera.

Které fotbalisty budete v sobotu postrádat? Už máte jasno, kdo nahradí na dva zápasy vykartovaného pravého beka Kukoľa? „Dlouhodobě absentuje zraněný Marcin a též stoper Šourek, který se sice zapojil do tréninkového procesu, ale došlo u něj k obnovení zranění. Momentálně přemýšlíme nad dvěma variantami, jak Kukoľa nahradit,“ informoval asistent trenéra.

 
Související
Aktuálně

Permanentkáři FCV, pro část z vás máme na stadiónu místo!

Po časech epidemie se konečně rozběhly české fotbalové soutěže, ovšem stadióny pod vlivem vládních opatření své brány nemohou otevřít dokořán. Dle ligového protokolu je na nich aktuálně místo pro zhruba 150 osob. FC Vysočina, stejně jako ostatní kluby, s nabídkou vstupu na utkání v první řadě oslovil své sponzory a VIP hosty. Místo však máme i... Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
×
Dnes v 16:00
FC Vysočina Jihlava
SK Slovan Varnsdorf
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu