08.05.2019, Miroslav Fuks

Radim Kučera: Zrodila se spravedlivá remíza

Radim Kučera: Zrodila se spravedlivá remízaVe dvou venkovních zápasech v řadě – ve Vlašimi a v Chrudimi – přišli fotbalisté FC Vysočina o cenné bodové zisky v závěrech zápasů. V Prostějově jim však paní Štěstěna ukázala svoji přívětivou tvář, když jihlavskému Pavlu Šulcovi umožnila vyrovnání ve třetí minutě nastaveného času. My vám samozřejmě nezůstaneme dlužní pozápasového názory aktérů tohoto duelu.

Z hlediska kouče Radima Kučery byla remíza zaslouženým vyústěním dění na hřišti: „Opravdu si myslím, že se zrodila spravedlivá remíza. První poločas jsme trochu prohospodařili. Domácí si vypracovali několik šancí, z nichž nakonec tu největší – pokutový kop – proměnili. Potvrdilo se, že 1.SK má dobrý pressink a je schopen nátlakového fotbalu. My jsme se chtěli dostávat k odraženým míčům a co nejrychleji je distribuovat za obranu. Jenže se nám to příliš nedařilo a ofenzivní akce jsme špatně řešili. Ve druhém dějství se Prostějov za stavu 1:0 zaměřil více na defenzívu, což vždy bývá ošidné. Svoji roli možná hrál i fakt, že se někteří hráči domácího celku v prvním dějství vyždímali. Opravdu mám velký respekt k výkonu zkušených Poláka, Schustera, Kroupy nebo Janíčka. Muselo to pro ně být náročné a síly jim logicky ubývaly,“ řekl lodivod FC Vysočina.

Kučera dále doplnil: „My jsme se naopak ve druhé půli herně zlepšili, měli jsme územní převahu, drželi jsme míč a hrálo se na jednu bránu. A přišly i neproměněné šance – například v podání Zoubeleho nebo Klímy. Nakonec nám ale domácí remízovou trefu prakticky darovali v nastaveném čase. Bylo to se štěstím a na brance měla samozřejmě zásluhu poctivost a pracovitost Šulce, jenž zaváhání gólmana dokázal vystihnout. Tak už to ve fotbale někdy chodí. Z našeho hlediska se v Prostějově opět potvrdila rozdílnost výkonů doma a venku. A také občasná ztráta koncentrace. Na těchto aspektech musíme ve zbytku jara zapracovat.“

Nabízíme ohlasy na Ježour TV: krom komentáře trenérů Radima Kučery a Oldřicha Machaly z tiskové konference přinášíme slova gólmana Vlastimila Veselého a šťastného střelce vyrovnávací branky Pavla Šulce.