16.03.2019, Miroslav Fuks

Radim Kučera: Místo pojištění vedení přišly obavy o výsledek

Radim Kučera: Místo pojištění vedení přišly obavy o výsledekUf! To tedy byly nervy! Vysočina sehrála výborný první poločas a šla do rychlého vedení. Jenže ve druhém poločase utkání proti Sokolovu její hráče přemohly obavy o výsledek a hosté převzali iniciativu. Strach o vítězství s přibývajícím časem narůstal, ovšem nakonec štěstí stálo při hráčích v modrém!

V kouči Radimu Kučerovi se po utkání na tiskovce mísila radost z tolik potřebných tří bodů a nespokojenost z neproměňování šancí a špatného výkonu ve druhé pětačtyřicetiminutovce: „Jsem samozřejmě spokojen se třemi body, ale jen s nimi. V prvním poločase jsme chtěli na soupeře vletět a splnilo se nám přání vstřelit první gól. Hráli jsme v herní pohodě a vypracovali jsme si dost příležitostí ke vstřelení další branky. V závěru úvodní část jsme trochu polevili, přesto lze říci, že první pětačtyřicetiminutovka byla zcela v naší režii. Do druhé půle jsme si řekli, že musíme být nadále aktivní, nebát se hrát a přidat druhý gól. Jenže nastal přesně opačný efekt. Sokolovu jsme umožnili lépe kombinovat, začal diktovat tempo hry, ale šancí měl jen minimum. To naše šance – Klímův nájezd se zakončením do tyče nebo příležitost Machuči z malého vápna – byly výraznější. Měly nepříjemné standardky, závary, střely z úhlu, ale 100% šanci si nevybavuji.“

Domácí lodivod se poté zaměřil na psychiku svých svěřenců: „Je jasné, že nervy našich hráčů ve druhé půli pracovaly. Místo toho, aby si pojistili vedení druhou brankou, tak přišel strach o výsledek. Ten je o to větší v situaci, kdy bojujeme o postupové pozice a musíme vyhrávat. Dokážu pochopit, že tým, který prohrává 1:0, nemá co ztratit a hraje uvolněněji. Z naší strany za tohoto stavu nastal totální blok, kdy v naší hře přestaly fungovat některé základní atributy a návyky. Hrozně jsme se pohybovali, všude jsme byli pozdě, nevyhrávali jsme souboje, špatně jsme zahušťovali pole a logicky jsme si koledovali o gól. Ten naštěstí nepadl. Myslím si, že máme hráče na to, abychom pojišťovací gól vstřelili nebo si výhru pohlídali ve větším klidu.“

Nabízíme ohlasy na Ježour TV: krom komentáře trenérů Radima Kučera a Vítězslava Hejreta přinášíme slova střelce jediné jihlavské branky Jiřího Klímy a debutanta v jihlavské brance Vlastimila Veselého.