03.05.2019, Miroslav Fuks

Radim Kučera: Chtěli jsme na Žižkov vletět a rozhodnout co nejdříve

Radim Kučera: Chtěli jsme na Žižkov vletět a rozhodnout co nejdřívePo trpkém chrudimském zklamání se fanoušci FC Vysočina znovu dočkali radosti. A nemuseli na ní ani dlouho čekat, neboť jejich fotbalisté duel s oslabenou Viktorií Žižkov rozhodli prakticky během první desetiminutovky. Škoda, že v hostující síti nakonec skončily „jen“ čtyři branky a že se jihlavský gólman Luděk Vejmola opět nedočkal čistého konta. Možná i proto byl kouč Radim Kučera ve svém pozápasovém hodnocení oběma nohama pevně na zemi.

„U nás samozřejmě vládne spokojenost, protože jsme utkání zvládli. Měli jsme z něj obavu, neboť jsme nevěděli, nakolik nás srazí prohra v Chrudimi. Možná i proto jsme chtěli na soupeře vletět a rozhodnout o třech bodech co nejdříve. Jsem rád, že se nám tento záměr povedl. Stejně tak vyšlo i nasazení útočníka Klímy do základní sestavy. Věřil jsem, že tím můžeme překvapit, protože Jirka je rychlostní typ schopný překonat obranou řadu Žižkova. Dokázal to hned při akci z úvodní minuty utkání, kdy soupeř zaspal, nepohlídal si naši kolmou akci a z toho obdržel červenou kartu. Ještě více nás pak uklidnily dva rychlé góly. Duel jsme poté měli pod kontrolou a získali jsme povinné tři body. Zápas opět ukázal, že je mnohdy ošidné hrát proti oslabenému soupeři a vést 3:0. Hráči pak na trávníku příliš vymýšlejí, chybí preciznost přihrávek, důraz v soubojích, hlad po gólech a další důležité aspekty. Naopak soupeř nechtěl odjet s „bůrem“, zkonsolidoval obranné řady a více se koncentroval na defenzívu. Přesto jsme si řadu dalších šancí dokázali vytvořit. Opět však selhávalo jejich proměňování,“ řekl ve svém hodnocení Kučera a odhalil speciální motivaci pro hráče do druhé půle: „Nejlepší motivací pro fotbalisty nejsou peníze, ale volno. Proto jsem jim o přestávce slíbil, že pokud ve druhém dějství vstřelí další tři branky a žádnou neinkasují, tak se dočkají volného víkendu. Bohužel, výzvu nenaplnili a tak volno nemají.“

Je pro tým motivací i udržení druhé pozici v tabulce, která znamená výhodnější sled barážových duelů a papírově snazšího soupeře? „Motivací pro nás je zvládnout za tři body zbývající druholigová kola. Motivací určitě je i setrvání na 2. příčce tabulky. Rozhodně však nejsme ve fázi, že bychom spekulovali o tom, na jaký celek v případné baráži narazíme. Ani zatím nesledujeme potenciální soupeře,“ zdůraznil Kučera.

Jihlavského lodivoda potěšily branky Lukáše Zoubeleho: „Jsem rád, že Zoubele je rád. Moc jsem mu branky přál. V předchozích zápasech na něm bylo vidět, jak je hladový po gólech a jak se tlačí do koncovky. Ostatně, v každém jarním utkání se dostal do gólovky. Bohužel, někdy to tak ve fotbale bývá, že střelecký prach na nějaký čas zvlhne. Bavil jsem se s ním a zdůrazňoval jsem mu, že důležitý je výsledek týmu. Že hrajeme kolektivní sport, nikoli individuální. Škoda, že dnes další branku nepřidal Jirka Klíma. Mnohem větší kaňkou dnešního utkání je však pro mne předčasné střídání Standy Klobásy. Jde o svalový problém, tudíž šel ze hřiště co nejdříve. Doufám, že nepůjde o vážné zranění, protože se dostával do dobré herní pohody a střelecké formy. Jeho absence by mne hodně mrzela.“

Nabízíme ohlasy na Ježour TV: krom komentáře trenérů Radima Kučery a Miloše Sazimy z tiskové konference přinášíme slova dvougólového střelce Lukáše Zoubeleho.