11.11.2002, Redakce

Radek Sláma si připsal první ligový start

Běžela 76. minuta duelu Žižkov – Slavia. Ze hřiště odcházel Karel Piták a na trávník vyběhl dvaadvacetiletý záložník Radek Sláma. Slavia vedla 3:0, o nic nešlo, ale pro mladého fotbalistu to byla velká chvíle – poprvé v životě si zahrál nejvyšší soutěž. „Byl to moc pěkný pocit. Kluci se mi snažili pomoct, naskočil jsem do skvěle rozehraného utkání. Měl jsem zápas o to jednodušší,“ sypal ze sebe.

Sláma přestoupil do Slavie z Jihlavy už v zimě, v přípravě si ale zle pošramotil koleno a dlouho marodil. Bere tedy své nedělní vystoupení jako symbolický návrat? „Zlomilo se to už dřív, když jsem začal nastupovat za juniorku. Jestli se budu objevovat dál i v áčku, záleží jen na mně. A na trenérovi,“ zamyslel se Sláma.

V malém derby si vedl dobře, na pravé straně zálohy si připsal i nebezpečný centr na Pavla Kuku. „Nervózní jsem nebyl, přeci jen už bylo rozhodnuto. Problémy mi dělal spíš těžký terén, chvíli jsem si na něj zvykal,“ poznamenal Sláma.