31.05.2014, Miroslav Fuks

Rada: Myslím, že jsme mohli sehrát vyrovnanější partii

Rada: Myslím, že jsme mohli sehrát vyrovnanější partiiJak začali, tak fotbalisté FC Vysočina i skončili. Dvě porážky 4:1 se Spartou, které se zrodily na úvod a samotný závěr Gambrinus ligy v ročníku 2013/14, nakonec orámovaly sezónu, kterou rozhodně nelze hodnotit negativně. Vždyť Vysočina se v předstihu zachránila mezi českou elitou a obsadila skvělou 8. příčku!

 

Pozápasová tisková konference kouče Petra Rady na Letné byla netradiční. S ohledem na velké oslavy sparťanského titulu se uskutečnila v malém presscentru a zcela bez zájmu mimojihlavských novinářů. Co se hrstka přítomných redaktorů z Vysočiny v Praze dozvěděla? „Chtěli jsme odehrát kvalitní ligové utkání a do zápasu jsme dobře vstoupili. Prvních dvacet minut bylo z naší strany docela aktivních a domácí jsme do velkých šancí nepouštěli. Poté však přišla krásná dalekonosná střela Váchy, která zapadla k tyči, a my se poté sesypali. Inkasovali jsme během několika minut další dvě branky. Na hráčích byl znát nemalý respekt ke stadiónu a plným tribunám. Více tomu podlehli mladší hráči, kteří začali trochu zmatkovat. Naštěstí jsme se trochu zvedli, když jsme do poločasu snížili na 3:1. Ve druhé půli to bylo takové nemastné, neslané. Plynulost duelu ovlivnila střídání i dění v ochozech. Mrzí mne zbytečný čtvrtý gól. My jsme si vypracovali několik nadějných akcí, které však brankou neskončily. Výhra velmi dobře hrající Sparty v poměru 4:1 byla zasloužená. Stejně lze hodnotit i její celkový ligový triumf. Spartě jsme dnes byli pouze sparingpartnerem. Pokud máte strach, tak nemůžete vyhrát nikde. Ano, kvalita jejích hráčů je velká. Přesto si myslím, že jsme jí mohli sehrát vyrovnanější úartii. Těší mne snad jen vstřelená branka. Vždyť Mladé Boleslav v minulém kole Spartě doma podlehla 4:0,“ okomentoval tečku za úspěšnou sezónou Petr Rada.

Ten se vyjádřil i k celkovému hodnocení ligového ročníku: „Do Jihlavy jsem přišel s jediným a jednoznačným cílem zachránit nejvyšší soutěž pro Vysočinu. Hráči tento nelehký úkol v předstihu a po zásluze splnili. Kdyby nám někdo při mém nástupu do Jihlavy řekl, že skončíme na celkové 8. příčce a tři kola před koncem ligy nebudeme náležet mezi sedm sestupem ohrožených týmů, tak mu rozhodně věřit nebudeme. Sehráli jsme řadu kvalitních duelů, dokázali jsme sbírat body i na hřištích soupeřů a zápasů, v nichž bychom propadli, bylo málo. Teď je na hráčích, aby své výkony potvrdili i v příštím ročníku a zapracovali na jejich vylepšení. Relativně klidnou záchranou se rozhodně nemohou uspokojit, protože nadcházející sezóna bude možná ještě těžší. Stačí si uvědomit, že letos spadl takový tradiční a renomovaný klub, jakým je Olomouc,“ uvedl Petr Rada.

Sparťanští fotbalisté zakončili sezónu vítězstvím a hráči společně s realizačním týmem poté mohli oslavit mistrovský titul. Sparťanský kouč Vítězslav Lavička po zápase uvedl, že to byla ta správná tečka za sezónou. „Chtěli jsme se rozloučit výhrou a rekordem. To se podařilo a jsme za to rádi,“ usmíval se na pozápasové tiskové konferenci. „Sezóna začala velkými problémy v podobě vypadnutím z evropských pohárů, ale poté se mužstvo stabilizovalo, přidávali jsme k výsledkům i zlepšující se hru a dnes jsme to celé zakončili patnáctou výhrou z patnácti zápasů na domácím hřišti,“ pokračoval trenér.

„Není to jednoduché uhrát všechny domácí zápasy za tři body. Poznali jsme to v minulé sezóně, kdy nás ztráty na domácím hřišti stály titul,“ uvedl kouč, jehož svěřenci v závěrečném zápase stanovili dva nové rekordy v lize. Získali nejvíce bodů a vyhráli nejvíce zápasů v historii ligy. „Měli jsme obrovskou podporu od fanoušků, což k těm výsledkům také přispělo. Domácí zápasy jsme zvládali krok za krokem, nechci vyzdvihovat jediný z nich. Sehráli jsme dobré zápasy proti silným týmům i proti těm z nižších pater tabulky,“ řekl Lavička.

Pozápasové ohlasy v sestřihu tradičně nabízí Youtube kanál Ježour TV. Krom komentáře trenéra Petra Rady z tiskové konference přinášíme i názor střelce jediné jihlavské branky Marka Jungra.

Kouč Petr Rada neměl na Letné moc důvodů ke spokojenosti

 
Související
Aktuálně

Nákup permanentek KROK ZA KROKEM

O půlnoci z 12. na 13. července odstartuje na portálu https://www.upfan.io/ prodej permanentek na nový soutěžní ročník. Protože se jedná o zbrusu novou spolupráci, nabízíme vám návod, jak krok za krokem pořídit permanentní vstupenku. A to v několika variantách. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu