23.03.2014, Miroslav Fuks

Rada: Byli jsme aktivnějším týmem a zvítězili jsme zaslouženě

Rada: Byli jsme aktivnějším týmem a zvítězili jsme zaslouženěVysočina na jaře předvádí kvalitní hru a překvapuje důležitými bodovými zisky z hřišť soupeřů! Zatímco na podzim Jihlava vydolovala z venku pouze jediný bod, tak na jaře přinesly tři výjezdy Vysočiny skvělých sedm bodů! Pravděpodobně ten nejcennější zisk se zrodil dnes na Slavii Praha! Jak duel okomentovali jeho významní aktéři?

Exslávistický kouč Petr Rada mohl být po vydařeném představení svých jihlavských svěřenců na výsost spokojený: „Myslím, že jsme zvítězili naprosto zaslouženě, protože jsme po většinu utkání byli aktivnějším celkem a vypracovali jsme si více šancí. Bohužel jsme některé nedotáhli do kýženého konce. Na Slavii se nejezdí vyhrávat, tudíž jsme i my nastoupili obezřetně a s respektem. Neznamenalo to však, že v Edenu chceme bránit. Snad bylo vidět, že jsme soupeře vysoko napadli, byli jsme aktivní a stále v pohybu. Zejména v první půli se nám záměry dařily velmi dobře a měli jsme tam řadu nebezpečných situací, kterým scházela jen lepší finální přihrávka či přesnější koncovka. Slavii jsme v úvodním dějství pustili jen do několika střel ze středních vzdáleností. V těchto momentech nás podržel Hanuš, který chytal po celý zápas velmi dobře. Naše vedení bylo po prvním poločase rozhodně zasloužené. Pro druhou část zápasu jsme se připravovali na tlak ze strany Slavie, který však z mého pohledu nepřišel. Paradoxně jsme znovu kontrolovali hru a měli jsme opět několik akcí, kterých scházelo lepší řešení. Mohli jsme se tak dostat do ještě klidnějšího náskoku, než 0:2. Za tohoto vedení jsem hráče nabádal, aby nezopakovali výpadek z loňské sezóny a cenné vedení udrželi. Aby se nenechali zatlačit do obrany a byli nadále nebezpeční a aktivní. Přesto přišlo snížení na 1:2, ovšem tým poté tlaku Slavie soustředěným a koncentrovaným výkonem dokázal odolat. Škoda, že Harba ve své velké šanci neuspěl. Mohli jsme utkání dohrávat ve větším klidu a bez strachování az do konce. Zvítězili jsme zaslouženě a kvalitním výkonem jsme navázali na zápasy proti Liberci, na Dukle a proti Teplicím. Tým potvrdil svoji sílu a tato výhra by ho mohla posunout kupředu a to nejen v tabulce. Celý tým si za svůj výkon, přístup a fotbalovost zaslouží absolutorium,“ uzavřel své pozitivní hodnocení zápasu Petr Rada.

To domácí nizozemský trenér Alex Pastoor musel skousnout už druhou porážku na lavičce Slavie. A jak zápas hodnotil? „Prohráli jsme zaslouženě. Hráli jsme jinak než Jihlava. Neudrželi jsme útočný tlak. Stav 0:1 po první půli nás ještě drželo v zápase. Druhý poločas vypadal stejně. Nebyli jsme bohužel schopni kontrolovat hru. Hráči dnes nepodali takový výkon, na jaký jsme zvyklí. Sice jsme vyhráli z pohledu střel na branky, ale na konci se počítají střely, které prošly do branky. Předchozí dvě utkání jsme hráli jako Mel Gibson ve Statečném srdci, proti Jihlavě jsme byli ustrašení. Je to všechno o přístupu. Hrát srdcem je lepší, musíme to před Brnem zlepšit,“ nabádal trenér.

Pozápasové ohlasy v sestřihu tradičně nabízí Youtube kanál Ježour TV. Krom kompletního komentáře trenéra Petra Rady z tiskové konference přinášíme i názory střelce Harise Harby a gólmana Jana Hanuše.