15.11.2019, Zuzana Michalkova

Prokopec: Představovali jsme si, že budeme mít o několik bodů více

Prokopec: Představovali jsme si, že budeme mít o několik bodů víceV rámci mládežnické části FC Vysočina, tedy Fotbalového klubu mládeže Vysočina Jihlava, se tradičně největší pozornost upírá na starší dorost U19. Ten po červnovém sestupu z nejvyšší soutěže opětovně bojuje o okamžitý návrat mezi elitních 16 celků Česka. A nakročeno má slušně, neboť přezimuje na 1. příčce se ziskem 36 bodů a jednobodovým náskokem na Frýdek-Místek.

 

Je kouč Luboš Prokopec s podzimním vysvědčením svého týmu spokojen?
Spokojení jsme s tím, že jsme po podzimní části na postupové příčce. Nepopírám však, že jsme si představovali, že z patnácti odehraných duelů budeme mít o několik bodů více. V některých zápasech jsme hráli dobře, několik nám jich nevyšlo podle představ, ale to je ve sportu normální. Radost máme z toho, že si trenéři dospělého „áčka“ vytáhli Karla Pojezného a dali mu šanci v dospělém fotbale.

S kterými týmy vás na jaře čeká boj o postup?
Největšími soupeři budou Frýdek-Místek a Hlučín. Všechno ale máme ve svých rukách, takže se nemusíme ohlížet na ostatní a můžeme se soustředit pouze sami na sebe.

Je v silách týmu udržet první příčku i na jaře a postoupit zpět mezi elitu?
V silách týmu je postoupit. Věřím, že se z podzimní části poučíme a na jaře se vyvarujeme black outů, které jsme zažili v Blansku a doma s Frýdkem.

Který podzimní duel se vám povedl nejlépe a který naopak vůbec?
Dobře jsme hráli doma se Zlínem, Znojmem, Uničovem a druhý poločas s Brnem. Dobře jsme hráli i v Třinci, kde jsme ale doplatili na nízkou produktivitu a jednu chybu, kterou soupeř potrestal. Nepovedly se nám zápasy v Blansku, kde jsme vedli 2:0 a nakonec prohráli a také doma s Frýdkem. Na druhou stranu si vážíme toho, že kluci zvládli nelehkou situaci po dvou porážkách a vrátili se na vítěznou vlnu.

Kteří hráči náleželi k oporám týmu? U kterých hráčů ve vašich očích během podzimu došlo k největšímu výkonnostnímu skoku?
Já nikdy nejmenuji jednotlivce, v negativním ani v pozitivním smyslu. Hráči jsou dost chytří na to, aby věděli, komu se sezona vydařila a komu méně a co mají dělat, aby se zlepšovali. Pak už je to otázka ochoty pracovat a oddat se fotbalu.

S jakými cíli půjdete do zimní přípravy?
Úkolem je připravit hráče tak, aby se dále zlepšovali a zaujali trenéry v dospělých kategoriích. Týmovým cílem je připravit  se co nejlépe, abychom jarní část zvládli a postoupili. Závěrem bych chtěl poděkovat svým kolegům (Libor Smejkal, Jan Budějský a Tomáš Pokorný) a také všem ostatním, kteří nám pomáhali nebo nás podporovali.

Hráčské statistiky za podzim

Odehrané zápasy: 14 - Doležal, Havlín, Šrámek, Trinh, Trnka, 13 - Mirek Malata, Shudeiwa, 12 - Fila, Růžička, Janota, 11 - Vraspír, 10 - Pojezný, 9 - Blokeš, Nehyba, 7 - Franěk, 6 - Mikuška, Novák, Vácha, 5 - Savi, 4 - Samek, Vošmera, 3 - Marek Malata, 2 - Vlček, Ritter, 1 - Černý, Vacek, Němeček, Pavlík.

Odehrané minuty: 1.334 – Šrámek, 1.260 – Doležal, 1.155 – Shudeiwa, 1.137 - Trnka, 1.097 – Fila, 1.058 – Havlín, 989 – Trinh, 979 – Růžička, 923 – Vraspír, 900 – Pojezný, 738 – Mirek Malata, 630 – Mikuška, 522 – Nehyba, 512 – Blokeš, 433 – Vácha, 271 – Vošmera, 269 – Franěk, 163 – Savi, 116 – Ritter, 90 – Janota, 68 – Novák, 35 – Pavlík, 26 – Vacek, 25 – Marek Malata, 25 – Samek, 23 – Černý, 1 – Němeček.

Vstřelené branky: 12 – Šrámek, 6 – Havlín, 5 – Mirek Malata, 4 – Blokeš, Růžička, Shudeiwa, 3 – Vlastní, 2 – Pojezný, Vraspír, 1 – Franěk, Trinh, Trnka, Vácha

Asistence: 8 – Havlín, 6 – Shudeiwa, 4 – Růžička, Šrámek, Trnka, 3 – Blokeš, Mirek Malata, 2 – Pojezný, 1 – Trinh, Vácha.

 
Aktuálně

Vysočina sehraje generálku na ligový ročník v Jablonci

Velmi těžkého soupeře zvolil FC Vysočina pro generálku na start nového ligového ročníku. V sobotu 15. srpna se tým Aleše Křečka představí na stadiónu 4. celku loňského ročníku FORTUNA:LIGY a účastníka nadcházející kvalifikace o Evropskou ligu – FK Jablonec. Výkop duelu je stanoven na 16:30 hodin. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu