06.08.2010, Miroslav Fuks

Prohráli jsme bitvu, ne válku, zdůrazňuje Urban

Prohráli jsme bitvu, ne válku, zdůrazňuje UrbanFotbalisté FC Vysočina po čtrnácti druholigových zápasech poznali pachuť porážky. Neuspěli na půdě pražské Dukly, čímž potvrdili nepříliš dobrý vstup do sezóny v podobě pohárového výpadku a nepřesvědčivého výkonu v domácí premiéře. Přesto byl kouč Luboš Urban paradoxně spokojenější, než po duelu s Varnsdorfem.

Zatímco proti Varnsdorfu jsem byl krajně nespokojen s výkonem a těšil mne pouze tříbodový zisk, tak na Dukle jsme se výrazně zlepšili, ale odešli jsme bez bodu. Šlo o velmi kvalitní druholigové utkání, které bylo velkou taktickou bitvu s čekáním na první chybu a první gól. Zatímco my jsme už v 6. minutě velkou příležitost neproměnili, tak Dukla ze své úvodní šance ve 12. minutě udeřila. Poté se domácí zatáhli a my jsme dobývali její branku. Zejména za výkon ve druhé půli se nemusíme stydět. Bohužel jsme hráli jen po vápno a nedostatečně jsme se tlačili do nebezpečných prostorů. Navíc jsme v 73. minutě udělali triviální chybu při bránění ojedinělé standardky Dukly. Přitom jsme hráče na tento moment upozorňovali. Domácí se za stavu 2:0 logicky stáhli ještě hlouběji. Přesto jsme dokázali snížit a bojovali jsme o bod. Bohužel, naši standardku jsme v samém závěru rozehráli špatně a po následném brejku přišel konečný trest.

Tři góly Vysočina naposledy inkasovala v listopadu 2009...
Tolik branek už skutečně nejsme zvyklí dostávat. Navíc byly strašně laciné, srážely nás individuální chyby. Na druhou stranu je třeba zdůraznit, že jsme prohráli bitvu, nikoli válku. Na Dukle prohrají i další celky. Hráči se oproti zápasu s Varnsdorfem herně diametrálně zvedli. Bylo to o prvním vstřeleném gólu. Jsem přesvědčen, že bylo v našich silách na Julisce uspět.

Váš výkon v poli byl kvalitní a pohledný, ovšem ve finální fázi něco scházelo...
Rozdíl dělal Chigou. Ten dal v loňském ročníku 14 branek a své kanonýrské schopnosti potvrzuje i nyní. My jsme měli Mešanoviće, který je nyní zraněn. Místo něj jsou zde bezesporu kvalitní útočníci, kteří ještě potřebují trošku času a trpělivosti při sehrání s týmem.

Co říci ke změnám v sestavě?
Krutému nevyšly oba předchozí zápasy. Byl bez pohybu a statický. Výborné zahrávání standardek v dnešním fotbale nestačí. Očekáváme od něj, že bude tvořit naši hru. Podobně se mi nelíbil ani výkon Dorta, který však na Dukle zahrál velice dobře. V útoku máme více variant. Nyní dostal příležitost Bača místo Šimonka. Ukázal svoji sílu, ale ani on se nevyhnul zbytečným ztrátám míčů. Šimonek šel na plac jako střídající hráč a dokázal vstřelit krásný gól. Určitě máme z čeho vybírat.