02.12.2013, Miroslav Fuks

Procházka: Ve vyrovnaných zápasech nám chyběly důležité góly

Procházka: Ve vyrovnaných zápasech nám chyběly důležité gólyV minulém týdnu se vítězným duelem v Pardubicích uložila k zimnímu spánku i Juniorská liga, která v podzimní části nabídla hned 22 kol. Juniorský tým FC Vysočina během nich střídal lepší výkony s horšími, což po polovině soutěže znamená se ziskem 28 bodů umístění ve středu tabulky. O zhodnocení podzimních bojů jsme požádali trenéra Pavla Procházku, jenž tým vede spolu s kolegou Romanem Kučerou.

 

Odpovídá dosažené umístění možnostem a síle mužstva? Co scházelo lepším a vyrovnanějším výsledkům?
Jestli posoudíme s nadhledem všechny aspekty, které ovlivňovaly podzimní předvedené výkony, tak umístění ve středu tabulky je asi odpovídající. To neznamená, že jsme nemohli a nechtěli skončit v tabulce o několik příček výš. Bohužel, několik zápasů nám nevyšlo výsledkově a některé nebyly v pořádku po stránce herního výkonu. Musíme se tak spokojit se ziskem 28 bodů. Při realistickém  ohlédnutí nám schází alespoň 5 bodů do tabulky, které jsme měli uhrát.

Mezi nedostatky lze určitě jmenovat defenzívu celého tým, což se odrazilo ve 47 inkasovaných gólech. Na druhé straně to byly neproměněné vyložené šance (zápasy proti Plzni, Teplicích, Jablonci, Slavii a Táborsku), kterých jsme si vytvořili mnoho, ale produktivita byla nízká. Přestože našich 41 vstřelených branek není v porovnání se soupeři špatný počin, tak nám v herně vyrovnaných zápasech důležité góly chyběly.

Během čtyř měsíců jste sehráli 22 ligových duelů. Neprojevilo se to na únavě, nižší koncentraci či určité opotřebovanosti kádru, který byl poměrně úzký?
Spolu se dvěma jarními předehrávkami šlo skutečně o velkou porci zápasového zatížení pro úzký kádr juniorky. Tato zkušenost nás musí přimět k diskuzi o rozšíření počtu hráčů v týmu. Úvodní tři měsíce sezóny jsme ve spolupráci "A" mužstvem uspokojivě zvládli, ovšem říjen a listopad jsme dohrávali na hraně. To se negativně projevilo v tréninkovém procesu, potažmo na výsledcích týmu. Studijní povinnosti (Štancl, Dvořáček), onemocněni a zranění, malý konkurenční tlak, omezené možnosti „áčka“ - to je směs, která vedla k propadu tabulkou.

Který zápas pokládáte za nejpodařenější? Který duel vám naopak vůbec nevyšel?
Z těch povedených mohu uvést domácí výhry se Spartou 2:1, Zbrojovkou 3:1 a cenná venkovní vítězství shodně 2:3  v Hradci Králové a na Slovácku. Nezvládli jsme to na Baníku (4:0), při remíze 4:4 na Dukle a ostudu jsme si trhli ve Znojmě, kde jsme podlehli 5:3.

Změnila se nějak úroveň soutěže oproti loňskému premiérovému ročníku Juniorské ligy?
Kromě zvýšeného počtu účastníků jsem nezaznamenal větší proměny v soutěži i samotné kvalitě. Nové druholigové týmy se snažily propojit svoje první mužstva s juniorkami v rámci možností na počet hráčů a rozlosování obou soutěží. Jejich přístup je celkově pozitivní pro český fotbal.

Kteří fotbalisté vašeho stabilního kádru náležely k oporám mužstva?
V úvodních dvou měsících, než byl od září posunut do „áčka“, to byl kapitán Jindřich Kučera, který tým táhl jak na hřišti, tak i v kabině. Po příchodu z Karviné se postupně rozkoukával Fulnek, aby se poté stal rozdílovým hráčem. První polovinu odehrál do poranění kolene velmi dobře Berky, což už nepotvrdil po vyléčení ve druhé fázi soutěže. Svoje kvality i potenciál prokázali Urbánek a Šuta, kteří ale musí na sobě zapracovat, aby se v budoucnu prosadili. Jenom talent nestačí.

Jak se dařilo dorostencům, kteří do vašich zápasů též naskakovali?
V kádru si stabilní místo vybojoval Pedro (1995), který mimo pěti zápasů v začátku soutěže odehrál celý podzim. Výkonnost měl kolísavou, což je v těchto případech běžné. Soukup (1995) a Ujčík (1995) po dohodě s úsekem mládeže vypomáhali U19 a v juniorce nastupovali sporadicky. Stejně tak Mazel, který však po zářijovém posunu stabilizoval formu a odehrál několik povedený poločasů. V jednom zápase nastoupili útočníci Duba (1996) a Maruš (1995), kdy ukázali svoje předpoklady.

Poměrně pravidelně ve vaší sestavě účinkovali hráči z širšího kádru „áčka“. Jaký byl jejich přínos pro mužstvo?
Spolupráce s prvním týmem fungovala v rámci možností na solidní úrovni. Stabilně na hrotu nastupovali Teplý, jenž byl se 14 góly nejlepším střelcem týmu i celé soutěže, a Kučera, který zaznamenal 6 gólů. V úvodu sezony v 6 zápasech hrál Kliment a vstřelil 5 branek. Defenzívu pomáhal vyztužit Mikula, který byl pro tým velmi platným hráč. V brance se střídali Kotnour s Vejmolou a občas i gólman Hanuš. V juniorce se též v průběhu podzimu rozehrávali Šilinger, Kosak, Josl, Přeučil a Krejčí.

K jakému pohybu ve vašem kádru dojde v průběhu zimní pauzy? Kdy zahajujete zimní přípravu?
V průběhu prosince projednáme se sportovním manažerem Josefem Jinochem jak možné doplnění kádru z hráčů mimo FC Vysočina, tak i citlivé posunutí dorostenců o kategorii nahoru.

Po sezoně se věnujeme kompenzaci a regeneračnímu procesu až do 12. prosince. Potom hráči nastoupí na dovolenou a sejdeme se 6. ledna, kdy začneme tvrdou zimní přípravu na jarní sezonu. Tu odstartujeme 24. února duelem v Plzni.

Podzimní hráčské statistiky juniorky:

Odehrané zápasy: 21 – Levai, 20 – Fulnek, Kučera J., Kelbler, 19 - Demeter P., 18 – Berky, Tomovič, 17 – Pedro, Teplý, 16 – Šuta, 13 – Urbánek, 12 – Kotnour, Mikula, 11 – Dvořáček, 9 – Mazel, 8 – Kliment, Štancl, 7 – Vejmola,6 – Marcin, Ujčík, 5 – Šilinger, 4 – Hanuš, 3 – Čáp, 2 – Krejčí, Kosak, Hráček, Přeučil, 1 – Haurdič, Josl, Duba, Maruš, Forllandsar, Haala, Soukup.

Vstřelené góly: 14 – Teplý, 6 - Kučera J., 4 – Kliment, 3 -    Fulnek, 2 – Šuta, 1- Levai, Kelbler, Demeter P., Berky, Tomovič, Urbánek, Kotnour, Mikula, Dvořáček.

 
Aktuálně

Vysočina si poradila s dalším třetiligovým soupeřem - Viktorií Žižkov

Fotbalisté FC Vysočina ovládli i druhý zimní přípravný duel. Znovu změřili síly s účastníkem ČFL a zvítězili rozdílem třídy bez inkasované branky. Exligová Viktoria Žižkov, aktuálně jasný lídr skupiny B ČFL, z Jihlavy odjela poražena 3:0 (2:0), když naše branky vsítili Justin Araujo-Wilson, Jakub Selnar a Filip Šancl. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2023 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu