14.11.2019, Miroslav Fuks

Procházka: Máme toho v herním projevu hodně co zlepšovat

Procházka: Máme toho v herním projevu hodně co zlepšovatDůležité dorostenecké boje se z pohledu FC Vysočina odehrávají nejen MSFL. O ligu níže o postup bojuje též starší dorost B. Jak se tento úkol po polovině soutěžního ročníku daří plnit? Na to jsme se zeptali trenéra týmu Pavla Procházky.

 

Dorost B na podzim ani jednou neprohrál a přezimuje na 1. příčce. Přesto, jste s první polovinou soutěžního ročníku zcela spokojen?
Sportovní cil pro podzimní sezónu jsme splnili, ale jsme teprve v poločasu dlouhodobé soutěže. O postupu se bude rozhodovat v jarních odvetách. Spokojenost panuje s výsledky, neboť předvedená hra a její projev byl někdy hodně upracovaný a kostrbatý. Máme toho v herním projevu hodně co zlepšovat a určitě se všem nedostatkům budeme v zimním přípravném období svědomitě věnovat.

S kterými celky na jaře svedete boj o postup?
Samozřejmě to je druhá v tabulce Svratka Brno, která má velmi dobře složené mužstvo a kvalitní realizační tým s velkou podporou vedení klubu, což je patrné na výsledcích i předvedených výkonech. Dále jsou to Sparta Brno a Hodonín pod vedením zkušených trenérů. Nesmíme zapomínat na kluby z Vysočiny, protože všechna derby utkání jsou náročná a sebemenší podcenění by bylo velkou chybou.

Jaká je kvalita divizní soutěže? Mohou se v ní hráči adekvátně zlepšovat?
Zápasy s týmy ze špice tabulky mají svoji kvalitu a především náboj. Na druhé straně utkání s kluby z opačného pólu tabulky byly především o tom, kolik jim vstřelíme gólů. V těchto zápasech jsme se snažili zapojit do hry všechny hráče kádru "B" dorostu, což pomohlo soudržnosti v kabině a chuti do dalšího náročného tréninku. Je na nás trenérech, abychom v tréninkovém procesu vytvářeli náročný program a hráče připravovali, jako bychom byli o soutěž výš. Věřím, že se nám podaří v obou dorosteneckých soutěžích zvítězit a postoupit. Potom se nám tvrdá a náročná příprava bude hodit a zvládneme se ve vyšších soutěžích natrvalo zabydlet, což je náš společný cíl.

Jste spokojen s kooperací s trenéry U19? Jak je tato spolupráce nastavena?
Spolupráce byla z mého pohledu bezproblémová a oboustranně užitečná. Šéftrenér Roman Kučera nastavil pravidla a priority dorosteneckých družstev a ty se snažíme všichni respektovat, abychom splnili naplánované sportovní cíle v podobě postupu obou družstev staršího dorostu o patro výš.

Jak se kádr pro vaše zápasy rodí?
Po čtvrtečním odpoledním tréninku jsme se domluvili na nominaci pro víkendové mistrovské zápasy a předzápasové tréninky již probíhaly ve složení dle dohody. Problémy někdy nastaly při venkovních duelech, jelikož jsme hráli shodně všechna družstva venku a vzájemná kooperace byla hodně omezená.

Jak probíhá tréninkový proces staršího dorostu? Trénují někdy oba celky společně?
V soutěžním ročníku trénujeme 4x odpoledne a 2x týdně probíhá dopolední skupinová příprava v rámci školy. Trénujeme na umělé trávě i přírodní trávě v areálu Na Stoupách nebo ve Vyskytné. V předsezónní přípravě využíváme posilovnu na hlavním stadionu a pro regeneraci celoročně navštěvujeme areál Vodního ráje. Jednou v týdnu absolvujeme šedesátiminutový vzájemný modelový zápas s U19 zaměřený na herně-taktickou přípravu pro mistrovská utkání.

Který podzimní duel se vám nejlépe vydařil a naopak?
Spokojenost panovala po vítězství 0:5 v Havlíčkově Brodě, kde jsme předvedli jak kvalitní herní projev, tak i vstřelili hezké góly. Naopak zklamání nastalo po Humpolci, kde jsme pouze remizovali a nezvládli derby herně ani výsledkově.

Chtěl byste podzimní výkony některých hráčů vyzdvihnout?
V průběhu podzimu byli do U19 posunuti na základě výkonnosti Jakub Vácha s Adamem Savi, což je známkou zvyšující se herní kvality. V průběhu podzimu jsem pozoroval postupný nárůst výkonnosti u většiny hráčů kádru, ale nejmarkantnější to je u defenzivního záložníka Jana Pavlíka. Stoper Jakub Novotný a universál Pavel Vacek podávali též stabilně kvalitní výkony a stali se oporami týmu.

Hráčské statistiky za podzim

Vstřelené branky: 23 - Savi, 13 - Vacek, 10 - Malata Mir., 7 - Jiroušek, 6 - Došek, 5 - Hlaváč, 4 - Jiránek, 2 - Pavlík, Malata Mar.,Lazaridis, Franěk, 1 - Němeček, Vácha, Homolka, Samek, Novák, Buršík, Mikuška.

Odehrané zápasy: 15 - Novotný, 14 - Pavlík, Hlaváč, Vacek, 13 - Vlček, Němeček, Jiroušek, Jiránek, 11 - Došek, Savi, Pekárek, Wiederlechner, 8 - Vácha, Homolka, 6 - Černý, Samek, 5 - Malata Mir., 4 - Malata Mar.,Lazaridis, Novák, Franěk, 2 - Buršík, Janota, 1 - Nehyba, Mikuška, Vraspír, Trinh, Šrámek, Blokeš.

 
Aktuálně

Vysočina sehraje generálku na ligový ročník v Jablonci

Velmi těžkého soupeře zvolil FC Vysočina pro generálku na start nového ligového ročníku. V sobotu 15. srpna se tým Aleše Křečka představí na stadiónu 4. celku loňského ročníku FORTUNA:LIGY a účastníka nadcházející kvalifikace o Evropskou ligu – FK Jablonec. Výkop duelu je stanoven na 16:30 hodin. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu