08.09.2009, Miroslav Fuks

Představujeme domácího soupeře – MFK OKD Karviná

Představujeme domácího soupeře – MFK OKD KarvináVelmi silný a ambiciózní tým přijede v pátek na stadión FC Vysočina v Jiráskově ulici. Jihlavští fotbalisté budou hostit MFK OKD Karviná, který si svými výkony sjednal velký respekt v uplynulém ročníku II. ligy a tomto trendu pokračuje i na podzim. Bez ohledu na kvality Slončíka a spol. však svěřenci Luboše Urbana nutně potřebují zvítězit.

 
Karviná byla v loňském ročníku nováčkem, přesto v konečném účtování obsadila 8. příčku se ziskem 43 bodů. Tým Leoše Kalvody vstoupil do podzimu ještě silnější, což potvrzují i jeho aktuální výsledky. Karviná dosud vybojovala 9 bodů za tři výhry, přičemž největší pozornost vzbudilo vítězství 0:1 na Dukle Praha a jasné domácí tříbodové zisky nad Mostem (4:0) a Hlučínem (2:0).

Největší osobností karvinského týmu je velezkušený exreprezentant Radek Slončík, který však pro zranění v novém ročníku dosud nenastoupil. Neméně zkušení jsou gólman Kafka, stoper Buryán či útočník Opic. Ty velmi dobře doplňují šikovní mladíci Jursa, Ficek, Tchami, Mišinský či Milosavljev.

ZÁKLADNÍ INFORMACE O SOUPEŘI

předseda klubu: Ing. Jan Wolf, sport. manažer: Petr Mašlej
adresa: Sportovní 898/4, 735 06 Karviná – Nové Město
tel./fax: 596 341 731
e-mail: mfk.karvina@seznam.cz
internet: www.mfkkarvina.cz
klubové barvy: bílá a zelená
kapacita stadiónu: Městský stadión - 8.000 (902 k sezení)
B-tým: okresní přebor
mládežnické celky: 18

Pohled do historie:

Karvinský fotbal vždy trpěl velkou roztříštěností mnoha klubů a jeho zástupci vždy působili maximálně na úrovni III. ligy. Zvrat přišel v 90tých letech, kdy dohodou Kovony s Vítkovicemi přešla II. liga do Karviné. V ročníku 95/96 nastupují hráči pod hlavičkou FC Karviná a postupují do I. ligy. V té době dochází ke sloučení tří tehdy největších oddílů ve městě. I. liga se zde hraje i v sezónách 96/97 a 97/98. Do ligy se FC Karviná ještě vrátila v ročníku 99/00.

Po posledním sestupu z I. ligy došlo vzhledem ke špatné ekonomice klubu k trvalému poklesu výkonnosti, který vyvrcholil v ročníku 02/03, kdy FC Karviná nebyla schopna pokračovat v jarní části divize. Jediným životaschopným oddílem kopané v Karviné tak zůstali fotbalisté TJ Jäkl hrající krajský přebor. Jejich funkcionáři nechtěli dopustit zánik kopané v Karviné a pokusili se o zdánlivě nemožné. Vystoupili ze svazku s TJ Jäkl, přejmenovali se na Městský fotbalový klub, vyřešili dluhy FC Karviná a zajistili dohrání soutěže. Nakonec se s obrovskými potížemi zejména finančními, podařilo situaci zvládnout tak, aby mohly být zahájeny soutěže ročníku 03/04 v přeboru. Z něj se podařilo vzápětí postoupit do divize a v ročníku 06/07 se v Karviná hrála MSDL. Ročník 07/08 přinesl vytoužený návrat do II. ligy.

Vysočina se s Karvinou ve II. lize dosud střetla čtyřikrát a nikdy neprohrála. V loňském ročníku v Karviné 1:1 remizovala a na podzim na domácí půdě po velmi dramatickém průběhu vyhrála 3:2. Určitě bychom se nezlobii, kdyby se tento výsledek podařilo zopakovat i v pátečním podvečeru.

VZÁJEMNÁ BILANCE

II. liga: 4 utkání 3 – 1 – 0 9 : 4

Poslední zápasy:

jaro 09: MFK Karviná - FC Vysočina Jihlava 1:1 (1:0)
Góly: 37. Opic – 46. Simr
KAR: Kučera - Jursa, Čeman, Buryán, Juska - Ficek, Pavlík, Slončík, Milosavljev (77. Tchami) – Opic (64. Sourada), Mišinský. VYS: Winter - Gabriel, Tlustý, Kadlec, Cihlář – Štohanzl (68. Veselý), Karlík, Urban, Lovětínský (64. Vydra) - Simr, Faldyna (76. Gába).

pod. 08: FC Vysočina Jihlava – MFK Karviná 3:2 (1:1)
Góly: 22. a 47. Faldyna, 58. Kadlec - 13. Brezničan, 88. Ficek
VYS: Vojáček - Gabriel, Tlustý, Kadlec, Vepřek - Dupal (73. Veselý), Gába, Lovětínský, Cihlář (90. Oliveira) - Rabušic (61. Kaplan), Faldyna. KAR: Kučera - Juska, Jelič, Buryán, Brezničan - Macek (Juroszek), Ficek, Rýdel, Jursa (79. Milosavljev), Dittrich (64. Sourada) - Richter.

jaro 01: FC Vysočina Jihlava – MFK Karviná 3:0 (1:0)
Góly: 39. Kadlec, 66. Slavík, 90. Kaplan
VYS: Bartoš (89. Padrnos) – Hekerle – Kadlec, Bratršovský – Sláma, Veselý (54. Šebek), Ryška, Slavík, Šustr (67. Večeřa) – Kaplan, Koníř. KAR: Čajka – Ondráček, Sáblík, Útrata (67. Prčík), Korytář – Gabriš (74. Špička), Kavuliak, Maniatis, Malíř (53. Kohút) – Volný, Rozhon.

Pravděpodobná sestava: Kafka - Hoffmann Čeman Buryán Staš - Jursa Ficek Pavlík Tchami - Mišinský Opic

Trenér: Leoš Kalvoda

Střelci: 3 – Opic, 2 - Mišinský, 1 – Hoffman, Pavlík, Juroszek

ZMĚNY V KÁDRU

Příchody: Knötig (návrat z hostování v Zábřehu), Kafka (přestup GKS Jastrzebie), Pontus (přestup AL Larnaca).

Odchody: Sourada (Havířov), Juska (Zlaté Moravce), Pillár (1. FC Humenné), Damiano (hledá angažmá), Dittrich (konec hostování Fulnek)


 
Související
Média
Aktuálně

Do FC Vysočina přestoupil Ekvádorec Luis Arroyo

Sportovní vedení FCV dnes uzavřelo příchod druhé nové zimní tváře, kterou je ekvádorský ofenzivní záložník Luis Arroyo (nar. 8.4.1996). Třiadvacetiletý křídelník zaujal během působení v Třinci, odkud do Jihlavy přestupuje. S FC Vysočina podepsal víceletý kontrakt. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
M-soft
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu