29.11.2011, Miroslav Fuks

Pivarník: Jsem rád, že jsme dílčí cíle splnili

Pivarník: Jsem rád, že jsme dílčí cíle splniliTrenér Roman Pivarník se v úterý 29. listopadu sešel s představiteli regionálních médií, aby pro jejich bloky a diktafony zhodnotil skončenou podzimní část sezóny. Jak ji s odstupem jedenácti dnů po odehrání posledního duelu vidí? Jak byl spokojen s výsledky a výkony svého mužstva?

 

Do sezóny jsme šli s jasnými ambicemi. Chtěli jsme bojovat o čelo tabulky a stanovili jsme cíl v bodově zisku 30 bodů, čímž jsme měli pro jaro zůstat ve hře o postup. Jsem rád, že jsme tento dílčí cíl splnili. Jen mne mrzí, že jsme nezvládli vstup do sezóny, kdy jsme na domácí půdě absolutně nezvládli duely s Bohemians a Ústím na Labem. Tedy proti týmům, které jsou nyní v tabulce před námi, potažmo mají stejně bodů. Pokud bychom v těchto duelech zvítězili, tak jsme nyní první a též naše skóre by vypadalo úplně jinak. Na kdyby se však ve fotbale nehraje.

Po 3. kole, kdy jste měli na kontě jen 3 body a dvě hrozivé domácí porážky vám asi moc dobře po těle nebylo…
Start nám skutečně utekl, což pro psychiku mančaftu, který se nově tvořil a zvykal si na odlišný herní styl, nebylo vůbec jednoduché. V létě odešlo hodně hráčů, posily přicházely za pochodu, v úvodu měli někteří fotbalisté zdravotní problémy a nová kostra mančaftu si nejprve musela „sednout“. To vše způsobilo, že jsme ztratili mnoho bodů.

Neměl jste v té době obavy o svoji další budoucnost v klubu?
Já rozhodně ne. Takový už je úděl trenérů v dnešní době. Prošli jsme si těžkým obdobím, v němž jsme však nadále měli podporu majitelů a vedení. V klubu nevypukla žádná panika, všichni se nás snažili uklidňovat a věřili naší práci. Výhodou asi bylo, že moji práci v Jihlavě znají z předchozího působení. Důvěra se naštěstí vyplatila. V posledních deseti kolech jsme se dokázali výrazně zvednout, sedmkrát jsme zvítězili a pouze jednou prohráli. Každopádně jsme nyní velmi rádi, že tabulkově a bodově jsme tam, kde jsme.

Nepřidělala vám vrásky na čele produktivita útočníků?
Naše očekávání možná byla o něco vyšší. Na druhou stranu naši tři útočníci vstřelili 12 branek z celkových 23 zásahů. To představuje více než 50 % našich gólů. Branek určitě měli ze svých šancí dát více, přesto to není špatná bilance. Ohledně našich útočníků jsem navíc velmi optimistický. Vidím je na tréninku a zde dokazují, že zakončovat umí. Mají to v sobě. V této souvislosti bych rád ocenil zkušeného útočníka Sedláčka. Ten se na hřiště dostával méně často, neboť přednost dostávali mladíci Tecl a Mešanović. Přesto byl v rámci kolektivu pozitivní a na hřišti vždy velmi platný. Dokázal vstřelit i důležité góly.

Zvažujete pro jaro nějaké změny v kádru?
Každý tým je živým organismem, který potřebuje průběžně okysličovat. Bez impulsů zvenčí to nejde. Rádi bychom náš tým oživili rychlostními typy na kraje sestavy. Mělo by jít o hotové fotbalisty, nejlépe střední generace, kteří už mají něco za sebou a hledají novou motivaci. Talentovaných mladíků máme v klubu dost. Nepůjde však jen o příchody. Momentálně máme v kádru dvaadvacet kluků do pole a tři brankáře, tudíž přistoupíme k zeštíhlení mužstva. Zejména by se mělo týkat méně využitých fotbalistů střední generace.

Dostanou pro zimní přípravu šanci hráči, kteří na podzim hostovali v nižších soutěžích?
Nepředpokládám to. Musíme kráčet kupředu. Stávající tým je konsolidovaný a při doplnění kádru se chceme orientovat na jiné hráče.

Fanoušky bude jistě zajímat další osud záložníka Filipa Dorta, který své působení v Jihlavě přerušil na vlastní žádost po 4. kole…
Z pohledu trenéra o něm nemám vůbec žádné zprávy. Vím, že jeho záležitost bude vyřešena v průběhu prosince. Z Jihlavy odešel jako kapitán a tahoun mužstva na vlastní žádost v době, kdy se mužstvo nacházelo ve složité situaci. My ji museli řešit a zvládli jsme ji. Mančaft si musel poradit bez něj. Tím je asi řečeno vše.

Podaří se udržet Marka Jungra?
Marek má zájem v Jihlavě pokračovat a my jsme samozřejmě taky pro. Předpokládám, že klub na jeho hostování uplatní opci. Jungrovo podzimní působení určitě splnili očekávání. Já však věřím, že po důkladné zimní přípravě bude Jungr na jaře podávat ještě lepší výkony, než na podzim.

Objevem podzimu je podle mnohých mladík Tomáš Kučera…
Určitě nás příjemně překvapil. Svými výkony na tréninku se permanentně tlačil do sestavy. Šanci dostal v útoku, později dokázal ve středu zálohy nahradit Dorta a po příchodu Jungra si našel místo na kraji zálohy. Doufám, že si udrží formu i přístup k fotbalu. Zimní příprava ukáže, kde je pro něj nejvhodnější místo v sestavě.

Fanoušci byli naopak někdy kritičtí na Lukáše Vaculíka…
Na Lukáše, jako na zkušeného hráče, jsme měli přísnější měřítka. V úvodu sezóny se mu příliš nedařilo, ale v dalších zápasech prokázal vzestupnou tendenci a patřil k nejlepším. Určitě však má na víc, musí přidat. I jemu by měla výrazně prospět důkladná zimní příprava, neboť předtím ho trápila zranění a tréninkový deficit.

Zůstane v kádru pro jaro Chorvat Jusufi Plumb?
Přišel k nám na krátkodobou smlouvu jako rychlé řešení absence Dorta. Bohužel, nebyl dotrénovaný a později ho na tréninku postihlo zranění kotníku. I v únavě však za juniorku sehrál slušné zápasy. V konkurenci Kučery a Jungra se však do sestavy neprosadil. I proto se nad jeho dalším setrvání v Jihlavě vznáší otazník.

Ústí nemá stadión, Bohemians do ligy nechtějí… V tuto chvíli jste prvním postupujícím!
Takovým úvahám vůbec nevěřím! Jsme v Česku a na podobné spekulace se rozhodně nevyplatí spoléhat. Musíme udělat maximum pro to, abychom postup měli ve svých rukou. To znamená nekalkulovat a na jaře útočit na 1. místo!

Jenže unese stávající tým nesmírně náročné postupové boje psychicky?
To ukáže až budoucnost. Stávající mančaft už svoji psychickou odolnost jednou ukázal, když se dokázal vyhrabat z velmi nepodařeného podzimního úvodu. Víme, že nás čeká náročné jaro a proto činíme kroky směrem k sebevědomí hráčů, dobré atmosféře v kabině a kolektivnímu duchu.

 
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2021 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu