08.09.2011, Miroslav Fuks

Pivarník: Chceme navázat na venkovní zisky a domácí výkony

Pivarník: Chceme navázat na venkovní zisky a domácí výkonyFotbalisté FC Vysočina jsou v novém ročníku II. ligy úspěšnější venku, než na domácí půdě. Venku ze dvou zápasů získali 4 body a tuto sbírku hodlají rozšířit už v neděli na stadiónu FK Varnsdorf. Utkání má výkop stanoven na 17:00 hodin.

 

Varnsdorf byl v loňském ročníku II. ligy absolutním nováčkem a proto byla jeho jednoznačným cílem záchrana v soutěži. Tu si nakonec svěřenci třebíčského trenéra Aleše Křečka, který v minulosti vedl i starší dorost FC Vysočina, dokázali zajistit. Konečná 12. příčka se ziskem 37 bodů bezesporu představovala velký úspěch tohoto skromného klubu ze Šluknovského výběžku.

Stará fotbalová pravda říká, že druhý rok bývá pro nováčka nejtěžší. Výsledky Varnsdorfu tomu zatím nasvědčují, neboť z pěti utkání dokázal vybojovat jen tři body a s tímto ziskem mu v prozatímní vyrovnané tabulce II. ligy náleží poslední příčka. Jenže pozor, tato skutečnost by rozhodně neměla svádět k jakémukoli podcenění ze strany Jihlavy! Vzájemné zápasy obou celků zatím byly vždy velmi vyrovnané, aktuální bodový rozdíl mezi oběma celky není nijak velký a především je Varnsdorf v dobré formě! V posledních dvou kolech se střetl s oběma celky, které prozatím opanovaly čelo druholigové tabulky. Oba zápasy skončily shodně 0:0, ale jak doma proti Opavě, tak naposledy venku ve Zlíně, byli varnsdorfští blízko třem bodům!

Zvláště výsledek ze zlínské Letné je pro Varnsdorf velkým povzbuzením do nadcházejícího duelu proti Vysočině, o čemž svědčí slova kapitána Vlastimila Choda: "Jeli jsme do Zlína s cílem bodovat, a to se nám povedlo, i když jsme sahali i po třech bodech, nemuseli jsme si domů nakonec přivést ani ten jeden. Na soupeře jsme vyrukovali vysokým napadáním, věděli jsme, že kdybychom ve Zlíně hráli zanďoura, tak by to bylo jen čekání na smrt. Odehráli jsme vyrovnanou partii s jedním z favoritů 2. ligy, což nás psychicky posílí. Potřebuje se v zápase dostat do vedení a pak věřím že ho zvládnem vítězně, nejlépe již příští kolo doma s Jihlavou.“

Velkou oporou Varnsdorfu je brankář Porcal, ve středu obrany hrají prim vysocí stopeři Pimpara a Stehlík, ve středu zálohy řídí hru Chod a Černohorec Cana, nebezpeční jsou křídelnící Rudnytskyy a Mach a jihlavská obrana si musí dát velký pozor na urostlého útočníka Procházku.

Toto vše si trenér Roman Pivarník velmi dobře uvědomuje. „Varnsdorf se prezentuje velmi aktivním, bojovným a náročným fotbalem s častým presingem. My bychom v zápase chtěli navázat na předchozí bodové zisky z hřišť soupeřů a na domácí výkony z minulého týdne proti Olomouci a Znojmu,“ sdělil jihlavský trenér, který zatím nepočítá se startem nové akvizice, jímž je Chorvat Plump: „V současnosti dotahuje kondiční a tréninkové manko. Přestože je v únavě, tak počítáme s tím, že dostane v sobotu šanci za juniorku.“

Poslední vzájemný zápas: Jarní vzájemný duel byl zároveň jarní premiérou obou klubů. Duel přinesl zaslouženou dělbu bodů, když v první půli byli lepším celkem domácí a ve druhé části byla výhře blíže Vysočina. Branku však nevstřelil žádný z týmů a tak i po konečném hvizdu svítil na ukazateli skóre stav 0:0.

Vzájemná ligová bilance FK Varnsdorf a FC Vysočina Jihlava: 2 utkání 0 – 1 – 1  0 : 1

Web soupeře: www.fkvarnsdorf.cz

 
Související
Aktuálně

Do FC Vysočina přestoupil Ekvádorec Luis Arroyo

Sportovní vedení FCV dnes uzavřelo příchod druhé nové zimní tváře, kterou je ekvádorský ofenzivní záložník Luis Arroyo (nar. 8.4.1996). Třiadvacetiletý křídelník zaujal během působení v Třinci, odkud do Jihlavy přestupuje. S FC Vysočina podepsal víceletý kontrakt. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
M-soft
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu