10.05.2014, Miroslav Fuks

Petr Rada: Náš výkon byl prostě špatný

Petr Rada: Náš výkon byl prostě špatnýOstravské Bazaly se pro jihlavský fotbal stávají prokletým místem. Hráči z Vysočiny zde nedokázali bodovat ani ve čtvrtém utkání v řadě a před Baníkem se museli sklonit i v 28. kole letošního ročníku Gambrinus ligy. Jihlavský tým doplatil na neproměnění svých šancí v první půli a na nedůslednosti v defenzívě. Výkon hostujícího celku bylo možné hodnotit jako neuspokojivý, což jasně dokládají i pozápasová slova kouče Petra Rady.

„Domácímu týmu gratuluji k vítězství. Na 99% je tímto zachráněn. Náš výkon byl prostě špatný. Rozhodně nebyl dle našich představ. Zatím si ho neumím vysvětlit, zápas v týdnu musíme důkladně rozebrat. Duel rozhodla první půle, kdy jsme branky dostali ze situací, které jsme rozhodně měli uhlídat. Naopak jsme nedokázali proměnit některou z šancí, které jsme si v první půli vypracovali. Díky tomu to bylo po poločase 2:0 a prakticky bylo rozhodnuto o zápasu,“ byl na pozápasové tiskové konferenci velice stručný Petr Rada. Vyjádřil se i ke změnám v sestavě: „Do sestavy jsme zařadili zkušené hráče, čímž jsme chtěli eliminovat očekávanou nátlakovou hru Baníku. Chtěli jsme díky nim udržet míč na našich kopačkách. Navíc jsme chtěli dát šanci hráčům, kteří toho v poslední době tolik neodehráli. V poločase šel ze hřiště Mikula, což však nebylo reakcí pouze na jeho výkon. Na střídání bylo více hráčů, kteří neodvedli to, co jsme od nich očekávali. Jak už jsem řekl, tak náš výkon byl dnes hodně špatný.“

Tomáš Bernády, oficiální lídr ostravského trenérského triumvirátu, mohl být po utkání mnohem spokojenější: „„To, že jsme museli nahradit hráče ze základní sestavy, která hrála v Olomouci, se z počátku projevilo na naší souhře. Přece jen to pro nás byla komplikace. Do poločasu se nám ale podařilo vstřelit dvě branky. Tím jsme se mohli uklidnit. Myslím si, že jsme měli hru docela pod kontrolou, dobře jsme vyplňovali střed hřiště a nepouštěli jsme Jihlavu do nějakých šancí. Pro celkový vývoj utkání bylo podstatné i to, že se nám podařilo ubránit nejnebezpečnějšího hráče Jihlavy Harbu. Ve druhém poločase jsme chtěli výsledek hlídat. Věděli jsme, že nám kvůli značné obměně mužstva budou docházet síly. Proto jsme chtěli hrát trošku zezadu, chodit do brejků a kontrolovat hru, což se nám celkem dařilo. Potom se nám podařilo vstřelit třetí branku, a to bylo rozhodující. Samozřejmě, že nás mrzí inkasovaný gól, který lze přičíst ztrátě koncentrace. Pak jsme se ale dostali zpátky do utkání a dokázali je dovést do vítězného konce.“

Pozápasové ohlasy v sestřihu tradičně nabízí Youtube kanál Ježour TV. Krom komentáře trenérů Petra Rady a Tomáše Bernádyho z tiskové konference přinášíme i názory gólmana Jana Hanuše a střelce jediné jihlavské branky Jiřího Krejčího.