18.03.2020, Miroslav Fuks

Petr Faldyna: Ocenění jsem v tak silné konkurenci útočníků nečekal

Petr Faldyna: Ocenění jsem v tak silné konkurenci útočníků nečekalAnketa fanoušků a návštěvníků klubového webu o „Jedenáctku dvacetiletí FC Vysočina“ zná své dva útočníky. Z tvrdé konkurence jedenácti výborných hroťáků jste zvolili Stanislava Tecla a Petra Faldynu. A právě s druhým jmenovaným a starším členem ideální sestavy klubové historie vám nyní přinášíme aktuální rozhovor.

 

Petře, zaregistroval jsi, že tato výroční anketa probíhá? Co na ocenění říkáš?
O anketě jsem samozřejmě věděl. Přestože jsem z Jihlavy odešel někdy před více než deseti lety, tak klub nadále sleduji a vím, co se v FC Vysočina děje. Toto ocenění je moc pěkné, opravdu jsem to v tak silné konkurenci útočníků nečekal. Všechno prvoligoví útočníci, já jediný druholigový. O to více si vážím, že mé výkony a branky v paměti fanoušků i veřejnosti zůstaly.

Jak vzpomínáš na působení v FC Vysočina? V jakém ohledu tě lidsky či sportovně obohatilo?
Angažmá v FCV asi představovalo tři nejvydařenější roky v mé fotbalové kariéře. Scházelo jim jediné – postup do I. ligy. Přesto na Jihlavu vzpomínám jenom rád. Navíc jsem na Vysočině poznal spoustu skvělých lidí a našel přátele.

Občas si zavoláme s Míšou Lovětínským nebo Míšou Veselým. V nedávných prvoligových letech jsem jihlavský mančaft navštívil na hotelu, když je čekalo utkání na Slovácku. Stále v něm je Petr Tlustý, otec a syn Šilhánovi nebo masér Pavel Křížek...

V Jihlavě po tvém boku startovali kariéru mnozí talentovaní útočníci. Jak na ně vzpomínáš?
Moc mne těší, že potvrdili svůj talent a odrazili se k výborným kariérám. Vydra, Tecl, Rabušic a samozřejmě též Gebre Selassie nebo Hušbauer to dotáhli až do reprezentace. Přiznám se, že nejvíce jsem věřil Matějovi Vydrovi, který už v šestnácti dokázal všem utéct. Velkou perspektivu ale prokazovali Standa Tecl nebo Míša Rabušic. Právě Rambo mi v útoku seděl nejvíce. Na podzim 2008, předtím než odešel do Brna, nám spolupráce skvěle vycházela a myslím, že jsme byli dobrá dvojka.

Vybavuješ si nějaký speciální zápas či zážitek v jihlavském dresu?
Logicky jich bude více. Vyšlo mi hned první utkání po příchodu do Jihlavy, kdy jsme za trenéra Bokši porazili Ústí nad Labem, a já vstřelil dva góly. Z éry Karola Marka si zase vybavuji branky vstřelené v posledních minutách zápasů. Určitě nemohu opomenout září 2006, můj hattrick do sítě Bohemians a slavné vítězství 3:0. A teď se mi vybavila i branka hlavou z rohového kopu v Blšanech v témže období, která padla v posledních vteřinách utkání, a my díky ní vyhráli 1:2.

Co bys FC Vysočina do dalších let popřál?
V současné situaci nemohu začít ničím jiným, než přáním vůči celé české veřejnosti, aby současná výjimečná situace brzy pominula a my všichni se mohli vrátit k normálnímu životu. A třeba se zase bavit fotbalem. Chci věřit, že stávající opatření vlády přinesou kýžený účinek. Mrzí mne nezodpovědnost některých lidí, kteří se po lyžovačce v Itálii normálně zapojili do pracovního života, aniž by zůstali doma v karanténě.

FC Vysočina samozřejmě moc přeji, aby se dokázala zase vrátit do nejvyšší soutěže. Stadiónem, prací s mládeží i okolnostmi barážového utkání s Karvinou by si to rozhodně zasloužila. Věřím, že současný tým kouče Radima Kučery, s nímž jsem jako mladý kluk začínal ještě ve Frýdku-Místku, to letos zvládne. Doufám tedy, že se stávající soutěžní ročník nějakým způsobem dohraje či uzavře, aniž by to hodilo do koše předchozí celosezónní snažení fotbalistů.

Jak se Ti v současné době daří po osobní a fotbalové stránce?
S fotbalem jsem před více než rokem skončil, k čemuž moje přítelkyně uspořádala menší oslavu. Jsem rád, že na ní nechyběli ani někteří kamarádi z Jihlavy. Navíc sebou přivezli příjemné překvapení v podobě video zdravice od mých bývalých spoluhráčů z Vysočiny. Zatím ani neplánuji trenérskou dráhu, nemám na to momentálně chuť a energii. Uvidíme, až bude můj čtyřletý syn David větší.

Jedenáctka dvacetiletí FC Vysočina – pořadí mezi útočníky:

1. Stanislav Tecl – 186 hlasů – 28%
2. Petr Faldyna – 133 hlasů – 20%

3. Muris Mešanović – 114 hlasů – 17%
4. Tomáš Kaplan – 76 hlasů – 11%
5. Davis Ikaunieks – 51 hlasů – 8%
6. Haris Harba – 47 hlasů – 7%
7. Aleš Hošťálek – 18 hlasů – 3%
8. Michael Rabušic – 15 hlasů – 2%
9. Pavel Simr – 14 hlasů – 2%
10. Jiří Klíma – 12 hlasů – 2%
11. Pavel Dvořák – 10 hlasů – 1%

Níže dva snímky, na nichž jsou zachycení oba útočníci "Jedenáctky dvacetiletí FCV"

 
Aktuálně

Pohled do kroniky jihlavského fotbalu se Zdeňkem Übehubrem

Dne 8. dubna to bylo 110 let, kdy byl oficiálně založen fotbal v Jihlavě, konkrétně klub SK Jihlava. Po celý rok vám budeme toto významné výročí připomínat ve formě rozhovorů, článků, anket, exhibičních utkání či příspěvků na sociálních sítích. Na úvod přijměte pozvání k nahlédnutí do pomyslné kroniky jihlavského fotbalu, přičemž roli průvodce... Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu