20.09.2012, MF DNES - Vysočina - Jan Salichov

Páté místo? Je to překvapení, uznává jihlavský obránce Josl

Páté místo? Je to překvapení, uznává jihlavský obránce JoslŠest let působil v Prešově, se kterým postoupil do nejvyšší slovenské soutěže. V minulém ročníku zase oblékal dres Ruchu Chorzów, kterému pomohl ke druhému místu v polské lize. První zkušenosti s nejvyšší českou soutěží však sedmadvacetiletý obránce Tomáš Josl sbírá až tento rok v dresu nováčka z Vysočiny.

 

"V Jihlavě mám smlouvu na dva roky. Ale když se podaří sezona v nějakém solidním tempu, dostanu se do takové formy, aby si mě všiml nějaký zahraniční celek, určitě bych se nebránil se v kariéře zase někam posunout," usmívá se krajní bek.

Můžete krátce připomenout, jak vůbec došlo k vašemu příchodu do Jihlavy? Vím, že na začátku léta jste se připravoval s druholigovým Zlínem...
Ve Zlíně jsem byl domluvený tak, že tam budu trénovat, a když se mi nic nevyskytne, zůstanu. Měl jsem nějaké možnosti jít do zahraničí, čekal jsem, jak to všechno dopadne. Pak se mi ozvala Jihlava, trenér Komňacký. Chtěl mě vidět v jednom zápase. A já jsem tu nabídku přijal.

Čekal jste na nabídku z ciziny, ale nakonec jste vsadil na prvoligového nováčka. Proč?
Právě proto, že to byla liga. Viděl jsem možnost, že se konečně můžu ukázat v České republice. Sedm let jsem byl v zahraničí, zkušenosti z Česka jsem měl jen se druhou ligou. Proto jsem rád, že mi v Jihlavě tu možnost dali. Že jsem se panu Komňackému líbil a že můžu hájit barvy Vysočiny.

Mluvil jste o tom, že původně vás trenér chtěl vidět v jednom zápase...
Měl jsem s týmem jet na přípravný zápas do Trnavy (remíza 2:2 - pozn. red.), kde jsem hrál druhý poločas. Ten zápas byl velmi kvalitní, se silným soupeřem. Proto mě potěšilo, že mi po něm pan Komňacký řekl, že by o mé služby stál. A že už to bude záležet jen na mě, na mém manažerovi a na ekonomických stránkách.

Co všechno jste o Jihlavě v té chvíli věděl?
Měl jsem spíš strohé informace. Věděl jsem, že je to klub ekonomicky stabilní, že v něm vše pracuje, jak má. Že je tam nějaký potenciál do budoucnosti. Hlavně jsem tam viděl potenciál hrát ligu. Nekoukal jsem na finanční prostředky, protože se zase potřebuji rozehrát.

  • kompletní rozhovor naleznete ZDE

 
Aktuálně

S Josefem Morkusem nejen o přerušení Moravskoslezských fotbalových soutěží

Nouzový stav a další zpřísnění opatřením ohledně druhé vlny pandemie koronaviru vedlo k očekávanému nemilému rozhodnutí. Na Moravě a Slezsku byly přerušeny a do jara odloženy veškeré soutěže od dospělých po přípravky. Nejen o aktuální situaci jsme hovořili s Josefem Morkusem, manažerem Fotbalového klubu mládeže Vysočina Jihlava. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu