07.12.2011, Miroslav Fuks

Oulehla: Klíčová je u hráčů mentální stránka

Oulehla: Klíčová je u hráčů mentální stránkaSoutěže mladších dorostů doznaly v aktuální sezóně velkých změn. Mladší už na utkání nejezdí se staršími dorostenci a místo toho vytvořili termínové a zápasové spojení v rámci své kategorie. Znamená to, že týmy U-17 a U-16 působí v Moravskoslezské lize a zde nastupují proti věkově shodným výběrům. Nechybí hráčům týmu U-17 konfrontace s nejlepšími celky v Čechách? Jakou úroveň nová soutěž má? Na to jsme se zeptali trenéra týmu Davida Oulehly.

 

Konfrontace s nejlepšími celky v republice nám chybí. Určitě by pro nás byla celostátní liga zajímavější a zvyšovala by náročnost na naše hráče. Ti nejlepší by se měli měřit s těmi nejlepšími. I tato nová soutěž má svou kvalitu a význam. Jsou zde však utkání, která již potřebnou úroveň nemají. Já ale jako klíčový vidím samotný tréninkový proces hráčů, to je alfa a omega jejich zlepšení. Utkání je pouze vrchol tohoto procesu. Čím jsou však utkání kvalitnější, tím lépe pro nás všechny.

Je pro vás výhodné zápasové propojení s celkem U-16?
Pozitiva vidím především ve spolupráci v rámci možnosti posunu fotbalistů a jejich využití v daném utkání. Hráči společně cestují, žijí více spolu a tím budují vzájemnou pospolitost v rámci klubu. Motivují se, sledují své výkony a navzájem se od sebe učí.

Jste s podzimními výkony a výsledky svého týmu spokojen?
Rozhodující je pro mne posun hráčů z hlediska individuální kvality ve všech směrech. Výsledky jsou až druhořadé, ale v hráčích chceme pěstovat vítěznou mentalitu a touhu po vítězství. Naprosto klíčová je u nich mentální stránka. Zajímají nás hlavně jejich individuální výkony ve spojení s dobrou týmovou hrou. Troufám si říci, že v této naprosto zásadní oblasti můžeme být určitě spokojeni. Udělali jsme velký pokrok, na druhou stranu je pořád hodně věcí, na kterých musíme pracovat.
Z hlediska výsledku jsme mohli uhrát o několik bodů více, protože v některých utkáních jsme byli lepší než soupeři, ale nezvládli jsme je výsledkově dotáhnout do konce.

Který podzimní duel se vám nejvíce vydařil a naopak?
Zajímala nás především utkání se soupeři, kteří patří do špičky v soutěži. V tomto směru jsme se oproti minulému roku hodně zlepšili. Sehráli jsme výborná utkání s Baníkem, Brnem, Zlínem, Sigmou i Slováckem, kde jsme se soupeřům herně zcela vyrovnali a některé i přehráli. Utkání na Baníku, Slovácku a ve Zlíně jsme nezvládli výsledkově, neboť soupeř byl v danou chvíli produktivnější a své šance proměnil. V Brně a se Sigmou jsme naopak byli produktivnější my.
Nepovedlo se nám utkání doma se Znojmem a Opavou, kde jsme herně propadli. Jinak jsme si drželi stabilní herní výkonnost a formu.

Kteří mladíci si za své výkony zaslouží ocenění?
V ročníku 1995 a 96 je celá řada hráčů, kteří se do budoucna můžou prosadit ve vrcholovém fotbale. Musí však pochopit, že ke splnění jejich cílů a snů vede jenom tvrdá práce, obětování svého volného času ve prospěch fotbalu, dodržování životosprávy a pozornost k detailům. Nestačí se jenom věnovat tréninku samotnému, ale musí se chtít každý den zlepšovat a být lepší. Ne všichni mají své hodnoty srovnané tak, jak by bylo na místě. V oblasti mentální přípravy máme jistě hodně rezerv, kterým se musíme věnovat. Většina hráčů pracovala dobře a svým přístupem dokázala, že to s fotbalem do budoucna myslí vážně. Jmenovat nikoho nechci, hráči dobře vědí, s kým jsme byli spokojeni a s kým již méně.

Většina hráčů vašeho týmu studuje v rámci Fotbalové akademie FC Vysočina. Jste s jejím dosavadním fungováním spokojeni?
Akademie je projekt, který má nejen pro náš klub, ale pro celý fotbal na Vysočině velký význam. Neustále se vyvíjí, zlepšuje a pracuje se na jeho zdokonalování. Je pro nás velmi důležité, že máme touto formou propojenou sportovní přípravu se vzděláním a přispíváme k výchově hráčů i po lidské stránce.
Na závěr bych chtěl poděkovat kolegovi Bruzlovi a všem hráčům, kteří prošli našim mužstvem. Rád bych jim touto cestou popřál hezké svátky a hodně úspěchů do budoucna.

 
Aktuálně

Ani v generálce Vysočina neztratila zimní neporazitelnost

Generálka na jarní start FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY mezi Líšní a FC Vysočina vítěze nepoznala. Brněnský tým šel do vedení po rohu už v 7. minutě. Vysočina, která po celé utkání více držela míč a lépe kombinovala, se zaslouženého vyrovnání dočkala po půlhodině hry z kopačky Jakuba Selnara. Další branky už nepadly, takže Jihlava i v osmém duelu udržela... Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu