19.03.2023, Miroslav Fuks

Ondřej Smetana: Bod z Táborska pro nás má hodnotu

Ondřej Smetana: Bod z Táborska pro nás má hodnotuAni třetí jarní vystoupení FC Vysočina ke kýženému vítězství nevedlo. Nutno dodat, že po nadějných domácích výkonech, kdy byly remízy s Chrudimí a Karvinou ztrátou, lze bodový import ze stadiónu Táborska hodnotit jako plusový. Jak výkon svého celku viděl kouč Ondřej Smetana?

„Myslím si, že jsme do utkání dobře vstoupili. Bohužel, po úvodní desetiminutovce přišla pasáž, kdy se začali prosazovat domácí. Nedařilo se nám plnit náš herní plán a zbytečně jsme soupeře pouštěli do rychlých protiútoků. Pramenily z toho nebezpečné standardní situace a závary před naší brankou. Vyústěním byl vedoucí gól Táborska. Naštěstí jsme se poté dokázali zvednout, vrátit se do zápasu, dostat se k útočným akcím a vyrovnat díky penaltě, kterou proměnil Selnar,“ řekl k prvnímu poločasu Smetana.

Jihlavský lodivod ve svém hodnocení pokračoval: „I vykročení do druhého poločasu jsme měli dobré. Jenže pak přišly zase minuty Táborska. Domácí nás dokázali dostat pod tlak, před naši branku posílali nepříjemné centry a my jsme měli problémy s jejich přenášením hry. Jsem rád, že nám jak v poločase, tak i v průběhu druhé půle pomohla střídání a postupné nasazení Peřiny, Vítka a Zoubeleho. Narušili jsme tím aktivitu domácích a dokázali jsme zase převzít herní iniciativu. Mrzí mne, že jsme nedokázali lépe vyřešit a dotáhnout některé nadějné rozběhlé akce. Na druhou stranu musíme uznat, že soupeř měl řadu nebezpečných situací. Gól už nakonec nepadl a my tak z venkovního stadiónu odvážíme bod, který pro nás má hodnotu a my ho určitě bereme. Nepředvedli jsme ideální výkon, ale je na místě ocenit týmový výkon a snahu všech hráčů. Věřím, že jsme na cestě, abychom hráli lépe a takové zápasy zvládali do bodově příznivějšího konce. Rozhodně je před námi ještě hodně práce.“

Je před vámi reprezentační pauza. Využijte ji ke kondičním tréninkům a ubarvení zranění a šrámů? „Ligovou přestávku chceme samozřejmě využít co nejlépe. Někdo bude dobíjet baterky a více odpočívat, někdo bude individuálně trénovat a dohánět tréninkové manko, někdo dostane prostor k doléčení. Věřím, že po pauze bude hráčský kádr v lepším stavu, než je nyní, a co nejlépe připravený na domácí zápas,“ doplnil Ondřej Smetana.