15.08.2023, Miroslav Fuks

Ondřej Mastný se vrací z Manchesteru United do FC Vysočina!

Ondřej Mastný se vrací z Manchesteru United do FC Vysočina!Gólman Ondřej Mastný se po pěti letech vrací z Manchesteru United na Vysočinu! Jednadvacetiletý odchovanec Třebíče a Jihlavy se opět stává kmenovým hráčem FC Vysočina, když kluby našly společnou řeč rok před ukončením jeho kontraktu v anglickém velkoklubu.

 

Ondřej Mastný (nar. 8. března 2002) do věhlasné akademie Manchesteru United zamířil v roce 2018 jako šestnáctiletý gólman staršího dorostu FC Vysočina. Český mládežnický reprezentant zde prošel výběry U18 a U21, zachytal si v UEFA Youth League i v anglických juniorských pohárových soutěžích. Před rokem se rozhodl odejít na hostování do dospělého fotbalu a oblékl dres severoirského Portadown FC. Nasbíral zde cenné zkušenosti, ovšem i vinou zranění nastoupil jen do 8 ligových utkání. Jeho klub navíc sestoupil do II. ligy. V létě řešil více variant svého dalšího brankářského působení včetně setrvání v juniorce Rudých ďáblů. Nakonec se rozhodl vrátit do známého prostředí FC Vysočina mezi řadu bývalých dorosteneckých spoluhráčů.

„Máme velkou radost, že v dresu FC Vysočina můžeme přivítat našeho odchovance. Těšíme se, že zapadne do našeho kolektivu, přinese své cenné poznatky a zkušenosti z velkoklubu a bude bojovat se současnými velmi kvalitními brankáři o svůj prostor mezi třemi tyčemi. A že zároveň napomůžeme jeho dalšímu fotbalovému vývoji,“ řekl k příchodu Ondřeje Mastného předseda představenstva Lukáš Vaculík.

Klubový šéf aktuální transfer dále okomentoval: „Už po konci minulé sezóny jsem přemýšlel, jak posílit a zvýšit konkurenci na brankářském postu. Nebylo to proto, že bychom brankářům Pavlu Soukupovi a Adamu Jágrikovi nevěřili, ale chtěli jsme tým vhodně doplnit. Avšak žádná z možností, která byla na trhu dostupná, se mi nelíbila. Do letní přípravy jsme proto vstoupili se silnou dvojicí Soukup - Jágrik, doplněnou o dorostence Matyáše Trešla. Jenže na konci přípravného období se objevila možnost návratu Ondry Mastného. A jelikož jsme klub, který je velmi nakloněn práci s mladými odchovanci, tak jsem vstoupil s agentem do jednání. Nějaký čas nám trvalo vyjasnit si způsob Ondrova příchodu, protože náš klub preferuje hráče na trvalý přestup. Jsem velmi rád, že se nám toto podařilo a Ondra je opět kmenovým hráčem FCV, když podepsal víceletou smlouvu.“

 
Aktuálně

Filip Vedral: Čtvrté místo představuje velkou motivaci pro jarní část

Stoper Filip Vedral byl fanoušky a návštěvníky klubového webu zvolen nejlepším fotbalistou FC Vysočina za podzim 2023. Zvítězil s minimálním náskokem šesti bodů na zkušeného středopolaře Matúše Lacka, třetí pozici obsadil český reprezentant U20 a nejlepší střelec FCV – křídelník Lukáš Fila. S kapitánem týmu vám samozřejmě rádi přinášíme rozhovor. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2023 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu