12.05.2012, Miroslav Fuks

Odchovanci Gebre Selassie a Rabušic získali titul!

Odchovanci Gebre Selassie a Rabušic získali titul!Fotbalisté Slovanu Liberec dnes v jedinečném vyvrcholení Gambrinus ligy neprohráli s Viktorií Plzeň a tím se mohli radovat z titulu českých mistrů. Pod třetí libereckou sadu zlatých medailí během deseti let se výraznou měrou podepsala i dvojice odchovanců FC Vysočina – pravý obránce Theodor Gebre Selassie a útočník Michael Rabušic.

 

Reprezentační bek Gebre Selassie si titul připsal ještě během působení ve Slavii Praha v ročníku 2007/08. To Rabušic nyní zažívá mistrovské opojení poprvé. Dodejme, že dalšími exjihlavskými hráči, kteří dosud zvedli nad hlavu mistrovský fotbalový pohár, se v minulosti stali Luděk Kovačík (Vítkovice) a Ondřej Šourek (Slavie Praha).

Theodor Gebre Selassie (nar. 24.12.1986) v aktuálním ročníku 2011/12 nastoupil do 29 zápasů, v nichž vždy odehrál plných 90 minut, a vstřelil 5 branek. S fotbalem začínal ve Velkém Meziříčí, ale už v žákovském věku přešel do FC Vysočina. Do kádru dospělých se prosadil na podzim 2006 a ve žlutých barvách stihl odehrát pouze 18 druholigových zápasů. Už v září 2007 přestoupil do Slavie Praha, ale ta ho po roce lehkovážně uvolnila do Liberce.

I Michael Rabušic (nar. 17.9.1989) se pod liberecký titul podepsal starty ve 29 zápasech, přičemž v nichž vstřelil výborných 11 branek. S fotbalem začínal v Náměšti nad Oslavou, ale už od čtrnácti let oblékal dres Jihlavy. První šanci v „áčku" dostal v září 2006 za trenéra Milana Bokši. Za lepším do prvoligového Brna odešel v lednu 2009, kdy se jeho bilance v FC Vysočina zastavila na 54 startech a 7 brankách. V jihomoravské metropoli strávil dva a půl roku a v létě 2011 přestoupil do Slovanu Liberec.

Určitě je na místě vzpomenout i dalšího libereckého mistra, který působil v Jihlavě. Je jím levý záložník nebo obránce Jiří Liška (nar. 13.3.1982). Tohoto odchovance Prostějova na Vysočinu přivedl trenér Roman Pivarník v létě 2003. Byl u velkých ligových a pohárových úspěchů FCV a během tří sezón nastoupil do 65 ligových zápasů. V létě 2006 přestoupil do Liberce. V tomto ligovém ročníku za Slovan zasáhl do 7 zápasů.

 

 
Aktuálně

Filip Vedral prodloužil s Vysočinou smlouvu.

Nejlepší střelec týmu Filip Vedral prodloužil s Vysočinou smlouvu o 3 roky. Autor 7 ligových branek prožil v letošním ročníku jednu z nejlepších sezon v jeho dosavadní kariéře. Původem střední obránce prožil letošní sezonu v pozici hrotového útočníka a popasoval se s novou rolí skvěle! Co všechno na sebe Filip prozradil? Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2021 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu