31.05.2004, Redakce

Netolička: „Na Vysočině jsem zažil krásné chvíle!“

Přestože dosáhli největšího úspěchu v historii fotbalu v našem kraji, v FC Vysočina končí. Trenérovi Jaroslavu Netoličkovi a jeho asistentovi Josefu Vrzáčkovi klubem nebyla prodloužena smlouva na příští sezónu.

 
Jak tento krok vedení vidí trenér Netolička?

Smlouvu jsme měl pouze na rok a ta mi nyní skončila. Vedení klubu ji nemělo zájem prodloužit. Více tuto věc nechci komentovat.

Kam v létě povedou vaše další fotbalové kroky?

Sbalím si v Jihlavě věci a pojedu domů. Poté si začnu hledat zaměstnání. Pokud se najde zajímavá fotbalová nabídka, tak ji zvážím. Zatím však nic konkrétně nehledám. Především se soustředím na úspěšné dohrání této sezóny a dosažení co nejlepšího umístění v ní. Nechceme, aby někdo řekl, že jsme již závěru sezóny nedali maximum.

Splnila se během vašeho ročního působení očekávání, která jste měl při svém nástupu do Vysočiny?

Před rokem jsem přibližně věděl do čeho jdu. A mohu říci, že se má očekávání až na určité drobnosti splnily. Našel jsme zde kvalitní a stabilní klub. S angažmá v Jihlavě mohu být spokojen.

Jak budete na roční působení v Jihlavě vzpomínat?

Vzpomínat budu na každé vydařené utkání a na příjemnou partu hráčů. Těžko pak mohu zapomenout na skvělé účinkování v poháru. Jen je škoda, že jsme tento zázrak nedotáhli do konce. Podtrženo a sečteno – na Vysočině jsem zažil krásné chvíle.

Mužstvo skončí nejhůře šesté, nejlépe pak páté. Odpovídá to jeho letošním možnostem?

Určitě nás může mrzet hodně dobře rozehraných duelů, které jsme nakonec nedotáhli k výhře či remíze. Pokud bychom tyto zápasy zvládli, tak jsme mohli atakovat minimálně 3. příčku. Každopádně se taková postupová šance, jako byla letos, již dlouho nemusí opakovat. Přesto konečné umístění asi odpovídá aktuálním možnostem klubu a týmu.

Co si myslíte o postupových ambicích FC Vysočina?

V každém případě bude strašně těžké je naplnit. Dostat se do ligy totiž dnes znamená mít i normy ČMFS splňující stadión, odpovídající rozpočet a hráčský kádr. Rozhodně nemá smysl hnát se bezhlavě kupředu bez splnění těchto předpokladů. Fanoušci v tomto směru musí být trpěliví. Fotbal na Vysočině navíc ještě musí zlepšit tradici a divácké zázemí.

Otázka na závěr. Kteří z vašich letošních svěřenců mohou mít prvoligové ambice?

Pokud se nebudeme bavit o starších hráčích, kteří již v lize něco odehráli, tak perspektivu jistě mají Bartoš, Malínek, Večeřa, Šourek a pokud bude zdraví tak i Vaculík. Tito hráči však potřebují do ligy co nejdříve, aby měli možnost k dalšímu růstu. Dlouhodobé setrvání ve II. lize by mohlo způsobit stagnaci a poté i pokles jejich výkonnosti.

 
Aktuálně

U17: Domácí prohra s vedoucím týmem soutěže

Jihlavský mladší dorost neuspěl na domácí půdě s pražskou Slavií po výsledku 0:5 (0:3) a stále tak čeká na první body do tabulky z domácího prostředí. Za domácí tým nastoupil teprve 14letý Tobiáš Ritter. Vysočina se tak nachází i po 9. kole na posledním místě tabulky. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2023 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu