13.05.2021, Michal Růžička

Na Vysočinu přijede Viktorie Žižkov

Na Vysočinu přijede Viktorie ŽižkovFotbalisté FC Vysočiny změří síly v pátek s rozjetou FK Viktorii Žižkov. Jedná se o předposlední domácí duel letošní FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Podaří se Jihlavě získat tři body do tabulky a vylepšit si skóre z domácího prostředí? Utkání začíná v pátek 14.5. od 17:00. Duel se odehraje za přítomnosti fanoušků. Stále se můžete registrovat na emailu marketing@fcvysocina.cz do 14.5. do 14:00 hodin.

Náš soupeř z Prahy prožívá v posledních letech turbulentní období. Změny majitelů a naposledy hlasování radních Prahy 3 ohledně rekonstrukce stadionu. Zastupitelstvo neschválilo ani jeden z možných návrhů rekonstrukce stadionu FK Viktorie Žižkov. Momentálně Pražané musejí hrát v azylu na hřišti na SK Proseku. FK Viktoria Žižkov je tradiční fotbalový klub a zasloužil by si hrát na svém zrekonstruovaném domovském stadionu. Mezi největší klubové úspěchy patří titul pro mistra ligy ze sezony 1927/1928. V meziválečné éře patřil Žižkov ke špici české kopané. Nástupem komunistické éry přichází úpadek a Žižkov se pohybuje pouze mezi 2. a 3. ligou. Zlom a návrat mezi elitu nastává až rozpadem Československa a vytvořením samostatné České ligy. Pražané získávají dokonce dvě bronzové medaile z let 2002 a 2003. V sezóně 2001/2002 dokonce bojovali až do posledního kola o titul fotbalového mistra ligy. Skvělé výsledky je vynesly až do evropských pohárů, kde se střetli například se slavnou Chelsea FC nebo španělským Betisem Sevilla. Po vypuknutí korupční aféry Žižkov padá zpět do hlubin 2. fotbalové ligy. Dvakrát se probojuje zpět do první ligy, ale už se nepodařilo navázat na úspěšná 90. léta a usadit se na trvalo do první ligy.

V letošní sezoně se Žižkov pohybuje v klidných vodách ve středu tabulky. Viktorku v letošní sezoně vede rodák z Vysočiny David Ouleha, který působil jako začínající trenér u mládeže v Jihlavě. Odtud odešel k mládeži do Jablonce, od léta 2018 působil ve Varnsdorfu a od prosince 2020 vede jako hlavní trenér pražskou Viktorii Žižkov. Kádr našeho pátečního soupeře se opírá o zkušenější hráče, které doplňují mladí talentovaní hráči. V létě na Žižkov z Vysočiny zamířil pro jihlavské fanoušky zkušený střední ofenzivní záložník Lukáš Zoubele. V týmu najdeme bývalého fotbalového reprezentanta Daniela Pudila. Mezi nejlepší střelce patří útočník Jaroslav Diviš, který v letošní sezóně zaznamenal 8 branek. Žižkov vyhrál poslední 3 po sobě jdoucí zápasy. Naposledy smetl tým Davida Ouhlehy v domácím prostředí Vlašim 3:1 a vyskočili na průběžné 4. místo v tabulce.

Jihlava má v domácím prostředí co napravovat. Vysočina na domácí půdě vyhrála pouhé dva zápasy. Jeden na podzim proti Táborsku a druhý na jaře proti fotbalistům z Třince. Bilance proti Žižkovu je velice vyrovnaná z 13. zápasů Vysočina vyhrála 5 utkání a 4 remizovala. Aleš Křeček bude mít k dispozici kompletní kádr. Ve velice dobré formě hraje ofenzivní hráč na hostovaní z pražské Sparty Vojtěch Patrák, který zaznamenal v posledních 3 zápasech 3 branky. Jihlava drží 4 zápasovou šňůru neporazitelnosti. Podaří se prolomit nepříznivou bilanci z domácího prostředí a připíšeme si důležité 3 body do tabulky?

Poslední vzájemný zápas se odehrál v prosinci na hřišti pražského Proseku a zápas skončil remízou 1:1. Vysočina vedla v 77. minutě gólem Tomáše Smejkala. Žižkovu se podařilo vyrovnat brankou v 90. minutě.

Vzájemná bilance:13 utkání 5 – 4 – 4 23:11 | 6 utkání 2 – 1 – 3 10:8 | 7 utkání 3 – 3 - 1 11:5

Utkání začíná v pátek 14.5. od 17:00

Zápas můžete sledovat na webu: ifortuna.cz