M-soft
 
17.05.2011, Miroslav Fuks

Michal Veselý už se těší domů a do kabiny

Michal Veselý už se těší domů a do kabinyV současné době je bezpochyby nejnavštěvovanějším pacientem traumatologického oddělení jihlavské nemocnice. Fotbalista Michal Veselý, rekordman v počtu startů za FC Vysočina, se zde zotavuje z pátečního vážného úrazu. V 74. minutě zápasu proti Třinci v souboji utrpěl zlomeninu holení a lýtkové kosti na pravé noze. Jak si tento nepříjemný moment vybavuje?

 

„U pravé lajny jsem zajel do skluzu o míč proti jednomu z třineckých hráčů. Balón jsem dokázal pro Petra Dolejše vybojovat, ale poté přišlo křupnutí a vybavuji si v daný moment maséra Pavla Křížka, jak si dává ruce do dlaní. Nejhorší byl převoz do nemocnice, provizorní zpevnění zlomené nohy do dlahy a čekaní na operaci. Užil jsem si fakt hodně bolesti. Sobotní předoperační narkóza byla vysvobozením. Kosti byly v rámci operace zpevněny šrouby.

Jaká je vlastně tvá diagnóza?
Lze vlastně hovořit o štěstí. Krom zlomenin obou kostí nemám poškozené vazy v kotníku či koleni. Už teď mohu posilovat stehenní a lýtkové svaly, ohýbám koleno i kotník. Snad již ve středu bych mohl být propuštěn do domácího ošetřování. Poté na nohu nebudu moci minimálně pět týdnů našlapovat. Každopádně se už těším jak domů za rodinou, tak za klukama do kabiny. Do Mostu to ještě nezvládnu, ale příští pátek je před Hlučínem přijdu povzbudit do kabiny! Doufám, že i beze mne dotáhnou postup do úspěšného konce!

Jak snášíš dosud nepoznanou roli zraněného fotbalisty?
Je pravdou, že se fotbalem živím někdy od devatenácti let, ale ještě nikdy jsem nebyl vážněji zraněn. Zatím tedy nevím, jak budu dlouhé nicnedělání zvládat. Jsem však přesvědčen, že nyní už mám to nejhorší za sebou. V tomto mi velmi pomohla péče lékařů, starostlivost nemocničního personálu, četné návštěvy a podpora od fanoušků a veřejnosti, které se mi dostalo formou SMS, přes Facebook či internetové stránky klubu. Velice za ni děkuji! Věřím, že se s dlouhým procesem rehabilitace úspěšně porvu a že se brzy vrátím na zelené trávníky!

 
Aktuálně

U19: Remizovala na hřišti Viktoria Plzeň

Tým starších dorostenců FC Vysočina Jihlava vedený Kamilem Průšou remizoval na hřišti Viktorii Plzeň 2:2 (1:1). Mezi střelce FCV se zapsali Karel Pojezný a Jan Růžička. Po utkání ukořistili Jihlavští bod navíc, když zvítězili v penaltovém rozstřelu 3:4 Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2018 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu